Şal modelleri

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
bakin şeması çok kolay.... kalın kare ( boş kare ) bu düz ilmek... kare içinde yuvarlak olan bu dolanma... kare içinde V işaret bu 1 ilmekten 2 ilmek çıkartıyoruz (bir düz bir ters) ... kare içinde bir aşağı bakan üçgen- 3 ilmekten 2 ilmek çıkartıyoruz ( önce 1ve 2 ilmek birlikte örüyoruz sağ şişe almadan 2ilmek 3ilmekle birlikte örüyoruz- sonuç sağ şişte 2 ilmek olacak).. kare içinde siyah donmuş kare - 2 ilmekten 2 ilmek çıkartma ( 2 ilmek birlikte örüyoruz şağ şişe almadan ters ilmek olarak bir kere daha örüyoruz..)
umarım bütün açıklamalar yazdım... yeniden bir şey olursa yazın- yardımcı olmaya çalişicam :huhuu:

çok teşekkür ederim.çok zarif dantel gibi bir model ramazanda olmasa bile yapmayı düşünüyorum.birde bu model ve ortası düz kenarı baklava desenli kırmızı minik şal ile yine ortası düz kenarı yarım çiçekli sarı minik şal kaç ilmek başlanıyor acaba?:acep:

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
çok teşekkür ederim.çok zarif dantel gibi bir model ramazanda olmasa bile yapmayı düşünüyorum.birde bu model ve ortası düz kenarı baklava desenli kırmızı minik şal ile yine ortası düz kenarı yarım çiçekli sarı minik şal kaç ilmek başlanıyor acaba?:acep:

onlar standart şal gibi kenarlıktan başlıyorsunuz... isterseniz kenarlık 2 ilmek olsun isterseniz 3 olsun.. tamamen sizi kalan bir şey.. sonrada kenar ilmekleri ,dolanma, düz ilmekler, orta ilmeye gelmeden yeniden dolanma, orta ilmek, dolanma, düz ilmekler, kenara gelmeden dolanma, kenar ilmekleri... ters tarafı kenar ilmekleri hariç hepsi ters ilmekler... işte bu şekilde istediniz büyüklüne örüyorsunuz.. ama sağ ve sol tarafı tekrarlama boluma bölmeli... ancak o zaman şemalara geçebilirseniz..

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
sizden ricam bu sayfayı lütfen sakın kapatmayın yok etmeyin.yapıncaya kadar seyretmeye doyamıyorum çünkü.kikimoraacım hadi bi gayret bunlardan birkaçını yapalım lütfen bi gayret işdaşım olunlütfen.:ask::eek:

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
sizden ricam bu sayfayı lütfen sakın kapatmayın yok etmeyin.yapıncaya kadar seyretmeye doyamıyorum çünkü.kikimoraacım hadi bi gayret bunlardan birkaçını yapalım lütfen bi gayret işdaşım olunlütfen.:ask::eek:
ablam canım ablam... yapalım ama bekliyorum bu yaz bi geçsin en azından sıcaklar bitsin.. kavuruyorum çünkü ben. bu aralara elime yün almak hiç canim istemiyor...

OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
ama ben bu sayfada adeta çakıldım kaldım ya.birkaç sayfadan sonra kendimi hep bu sayfada buluyorum

aaaa ne güzel.. birileri ben bağladım demek ki ama gerçekten benim halim ortada.. Mersinde de merserize ipler yok.. belkide kızlardan biri örmeye cesaret eder..:istebu:

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
evet kızlar örgünün herçeşiti güzeldir ben hep lastik hep düz örgülerden çok sıkılıyorum.şal da ve diğer örnekliler de ben boyut değiştiriyorum adeta.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
OP
kikimoraa

kikimoraa

Daimi Üye
Tepki
942
size bir şal daha getirdim....
SYMFONIE by Svetlana Loginova
bu benim ördüm
0_1494b9_583e0964_L.jpg

rav'da bedava şemaları indirebilirseniz...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar