Sakız çiğne çabuk iyileş

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
spacer.gif

13782712.jpg

Sakız çiğne çabuk iyileş

İngiltere’de Londra Üniversitesi Hastanesi cerrahları bağırsak kanseri ameliyatı olan hastaların daha çabuk iyileşmelerini sağlamak için reçetelerine sakız yazıyor.

spacer.gif

Günde en az 3 kez 1 saat şekersiz sakız çiğneyen hastaların sindirim sistemlerinin normalden çok daha hızlı işlediği belirtiliyor. Ayrıca sakız çiğneyenlerin evine 2 gün daha önce gittiği ortaya çıktı. Sakızın sezaryenle doğum yapan ve midesinden ameliyat olan hastaların da çabuk iyileşmesini sağladığı kaydedildi.
Hürriyet

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bir saat çiğnemekte çene kaslarını yoruyo..:iyyyy:

hazalım

Daimi Üye
Tepki
978
bende beyin tümöründen ameliyat olduktan sonra doktor banada sakız çiğnememi söyledi . kafa ve beyin kaslarını çalıştırdığı için çabuk toparlanmama yardımcı olacağını söylemişti. :sirin: ama benim reçeteye yazmadı bakkaldan aldım:hihi::hihi::hihi:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bende beyin tümöründen ameliyat olduktan sonra doktor banada sakız çiğnememi söyledi . kafa ve beyin kaslarını çalıştırdığı için çabuk toparlanmama yardımcı olacağını söylemişti. :sirin: ama benim reçeteye yazmadı bakkaldan aldım:hihi::hihi::hihi:

benim reçeteye yazmadı bakkaldan aldım sözüne bittim ..:1:

sebo

Yeni Üye
Tepki
2
aynı zamanda yüz kaslarını çalıştırdığı için sarkmalarıda önlüyor.

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
önceleri cok cigniyordum coktandir canim istemiyor:ciklet:

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
sakız çiğnemek kışın kuru ayazda yüz felci olma riskini önler ayrıca yüz felci geçirenlerin kaslarını tekrar kullanılır hale gelmesi için faydalıdır iyileşme süresini kısaltır...

sakız çiğnemek dişleri temizler ama mide asit salgısını artırdığı için çabuk acıktırır...:elis:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
demek sakız çiynemeninde faydası varmış
teşekkürler şekerim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar