Saç Uzatmanın Yolları

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
sac-uzatmak.jpg

Saç Uzatmanın Yolları
Saç uzatmanın yolları arasında etkili bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Saçlarınızı hızlı uzatmak istiyorsanız önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Saç uzatmak için bitkisel bakım kürlerini uygulamadan önce aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumalı ve hayata geçirmelisiniz.

Sağlıklı beslenmek saç sağlığınız için son derece önemlidir. Her besin grubundan yeterli miktarda almalı, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamalısınız.

Açık havada yürüyüşler yapmalısınız. Oksijen saç sağlığınız için gereklidir ve saç derisinin kendini yenilemesini sağlar. Saç derisindeki gözenekler tıkanırsa saçlarınız dökülür.

Fön, perma, saç düzleştirici gibi işlemleri mümkün olduğunca az yapmalısınız. Aksi takdirde saçınız yıpranır çünkü yüksek ısı saça zarar verir.

Mutlaka saç tipinize uygun şampuan kullanmalı, ılık suyla yıkamalısınız.

Saç Uzatmak için Bitkisel Kür Tarifi;

Soğanın içinde bulunan kükürt; saç tellerinin güçlenmesini ve saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar.

Malzemeler,

* 1 adet orta boy soğan
* 1 cezve su

Hazırlanışı ve Uygulaması,

1. Orta boy bir cezveyi suyla doldurup kaynamaya bırakın.
2. Soğanın kabuklarını soyup parçalara bölün.
3. Soğan dilimlerini kaynamakta olan suya ekleyin.
4. Ocağın altını kapatıp 5 dakika demlendirin.
5. Suyunu süzüp ılınması için bekletin.
6. Soğuyan soğan suyunu saç diplerine masaj yaparak yedirin.
7. Saçınıza bone takın.
8. 1 saat bekleyip bitkisel şampuan ile yıkayın.
9. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz.

G

guzelcem

Misafir
Bunu dumuşdum ama güvenemedim :( kısa zamanda yaparım İNŞAALLAH. emeğine sağlık canısı çok teşekkürler:eek::hhhhhh:

C

canan.dere

Misafir
ben terebentin yağı kullanıyorum şampuanımın icine karıstırıyorum saclarım 1 senedir neredeyse hiç uzamıyordu ama böyle 2 ayda gözle görülür bi fark oldu

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Benim kivircik oldugu icin uzasada kivriliyor ama sogan suyu ile bakim güzelmis. :eek:

C

cerencansu

Misafir
Kızlar, Koleston köpük boya diye bir şey çıkarıyormuş. Akma, damlama gibi problemleri ortadan kaldıracak yeni teknoloji bir ürün olduğunu söylüyorlar. Siz bu konuda bir şey duydunuz mu? Şimdilik 18 farklı çeşidi olacakmış ben çıkar çıkmaz denemeyi düşünüyorum.

N

nalan123

Misafir
ya saçımı uzatmak istiyorum ama düzleştirici föndende vazgeçemiyorum malesefki şekil alan bir saç yapısına sahip değilim eğer öyle olsaydım hiç ddüzleştirmezdim bakalım ara vercem bi süre kullanmıcam uzama olacakmı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar