Sabah bulantısına çözümler

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Dikkat edilecekler

Bunları unutmayın

• Yatağınızın başucunda mutlaka kraker ve tahıl bulunsun. Sabah uyandığınızda yataktan kalkmadan 15-20 dakika önce onlardan biraz atıştırın.
  • Kendinizi aç bırakmayın. Gün boyunca ufak ufak mutlaka bir şeyler atıştırın.
  • Aşırı beslenmeyin. Porsiyonlarınızı mutlaka ufak tutun.
  • Sıvı tüketiminizi yemek eşliğinde değil, öğünleriniz arasında yapın (örneğin yemekten yaklaşık bir saat sonra)
Dikkat edilecekler

Bunlardan sakının

• Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun
  • Çok kokulu yiyecekler pişirmemeye özen gösterin ve mutfağınızın iyi havalandırılmasına, temiz kokmasına dikkat edin.
  • Fazla aromalı ve keskin kokulu yiyeceklerden sakının (sarımsak, soğan, brokoli, lahana gibi)
Menü önerileri

Kahvaltı

• Kuru tost
  • Yumuşak ekmek
  • Yulaf
  • Tahıl (kuru veya çok az süt ile)
Menü önerileri

Atıştırmalıklar

• Sade ve kuru kraker
  • Yağsız ve tuzsuz patlamış mısır
  • Az tuzlu ama baharatsız kraker, mısır ve patates cipsi
  • Kereviz sapı, havuç ve elma
  • Kuru üzüm ve kuru erik
  • Ekşi turşu
  • Limonlu ve ekşi meyveli şekerler, nane şekeri ve naneli sakız
Menü önerileri

Öğle ve akşam

• Çorba
  • Makarna
  • Pirinç
  • Az yağ ve süt ile hazırlanmış patates püresi veya sade kumpir
Menü önerileri

İçecekler

• Su
  • Meyve suyu
  • Limonata
  • Dekafeinli bitkisel çaylar (nane, papatya, ahududu)
  • Zencefil kökü çayı

Birkaç önemli not

• Naneli çay çok lezzetli ve bulantı için ideal bir içecektir. Fakat tüketirken dikkat etmek gerekir. Çünkü çok fazla naneli çay bazı mide rahatsızlıklarına sebep olabilir.
  • İçeceklerin fazla soğuk olması yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle içtiğiniz suya veya meyve suyuna birkaç buz ekleyebilirsiniz.
  • Az önce içecekler bölümünde bahsettiğimiz “zencefil kökü çayı da nedir?” diye sorarsanız pudra.com hemen sizlere hazırlamanın yollarını anlatsın: 1 veya 2 çay kaşığı taze zencefili rendeleyin. Bir kupa bardağı sıcak suyun içine atın ve kısık ateşte yavaş yavaş kaynatın. Daha sonra biraz bal, şeker ve tercihinize göre limon ekleyin. Çayınız hazır, afiyet olsun!
Alıntıdır:bebecik

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Benimde bir gün varsa bir gün yok. Mesela dün akşam yemek sırası başladı hafif hafif hala var :mendil:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hamile yastığını gördüm de rahat kullanabilir miyim diye tereddüt ettim. Sen kullandın mı hiç?

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sağol canım. Bende sipariş vereceğim. Uyuyamıyorum çünkü.

G

guzelcem

Misafir
Aktarlarda uyuyamayan hamile anneler için bitkisel çaylar var canısı ben kullanmışdım emin ol tabur geçse duymazdım bitkisel çayı içdiğim zaman:kptmya:-kop:bebecik kesin izmir ve manisada ki aktarlarda vardır sipariş verirsin kullanırsın canısı bol bol uykular:sinifsinif:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım henüz hamileliğimde bitki çayı içmedim. İçmkte istemiyorum açıkcası. Şu yastıktan alıcam artık:)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar