Rüya'dan Fıkralar

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
Etmezsen etme

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım."

Sünnet

Nasreddin Hoca'nın evine bir gün üç molla misafirliğe gelir. Üçü de birbirinden oburdur. Hoca ne yemek çıkarırsa silip süpürürler. O kadar ki sahanlarda yemek bitince, bunu da "sünnettir" diye ekmekle iyice sıyırırlar. Bu sirada odaya Hoca'nın oğlu girer. Mollalar Hoca'yı memnun etmek için: - "Aman ne güzel çocuk. Adı ne bunun?" diye sorarlar. Hoca: - "Adı Farzdır", der. Mollalar şaşırıp birbirlerine bakarlar: - "Bu ne biçim isim Hoca Efendi?" derler. "Şimdiye kadar böyle bir isim hiç duymamıştık." Hoca hemen taşı gediğine koyar: - "Ya sünnet diyeyim de onu da mı yiyesiniz?"

OP
Rüya

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
Genç bir erkeğin dört tane kız arkadaşı vardı ve bir türlü hangisiyle evleneceğine karar veremiyordu. En sonunda doğru kararı verebilmek için bir test yapmayı planladı. Kızların her birine 1000$ verdi ve "bu parayı istediğiniz gibi harcayın" dedi.

Birinci kız arkadaşı, kendisine yeni elbiseler ve ayakkabılar aldı, kuaföre ve güzellik salonlarına gitti. Geri geldiğinde genç erkeğe söyle dedi: "Senin için en güzeli ben olmak istiyorum, çünkü seni seviyorum!"

İkinci kız arkadaşı ise genç erkeğin tuttuğu takımın iki kombine biletini, en sevdiği türden bir sürü video cd ve bir ay yetecek kadar bira ile geri geldi ve şöyle dedi: Bunlar senin için aldığım hediyeler, eminim seni mutlu edecektir, senin mutlu olmanla ben de mutlu olacağım."

Üçüncü kız arkadaşı ise bu parayla iyi bir yatırım yaptı ve kısa bir süre içersinde para kendini ikiye katladı ve bu parayı da çeşitli yatırım alanlarında kullandı.Genc adama geri gelerek şöyle dedi:
- "Bana verdiğin parayı birlikte yaşayacağımız mutlu bir gelecek için çoğalttım, çünkü seni seviyorum!"

Dördüncü kız arkadaşı ise bu paranın bir kısmıyla bir sürü kitap aldı, kalan kısmıyla ise fakirlere yemek dağıttı. Genç adama geri gelerek söyle dedi:
- "Verdiğin paranın bir kısmıyla sana layık olabilmek için bir suru kitap aldım diğer kısmıyla ise senin adına fakirlere yemek dağıttım."

Genç erkek dört kız arkadaşının yaptıklarından çok etkilenmişti. Karar vermek için arkadaşlarının verdiği cevaplar hakkında bir süre düşündü.
düşündü... düşündü... Çok iyi düşündü...
Bu belki de hayatinin en önemli kararı olacaktı...
Kolay bir karar değildi....

Arkadaşlarının verdiği cevapları bir daha düşündü...
Veeeeee...
En iri göğüslü olanla evlenmeye karar verdi... :- ))))

OP
Rüya

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
Mahkeme salonu... Dâvada şahitlik etmesi için kürsüye yaşlı bir teyzeyi çağırırlar. Kadın yerine oturur ve davalının avukatı kadına yaklaşır
"Bayan Jones. Beni tanıyor musunuz?"

Yaşlı teyze cevap verir:

"Âh evet, Bay Williams! Sizi çocukluğunuzdan beri tanıyorum. Siz ta o zamanlar bile aileniz için tam bir baş belâsıydınız. Devamlı yalan söylüyorsunuz, eşinizi aldatıyorsunuz, en yakınım dediğiniz insanların arkasından konuşuyorsunuz, 2 dolar fazla kazanmak için herkesi satarsınız..."

Dâvâlının avukatı başta olmak üzere bütün salon şok olar. Adam ne yapacağını bilemez haLde kadına tekrar sorar:
"Peki Bayan Willİams ya karşı tarafın avukatını tanıyor musunuz?"

Kadın yine cevaplar: "Ebette tanıyorum! Çocukluğunda ona dadılık yapmıştım. Tembel, ödlek ve alkolik adamın tekidir. Etrafında bir tek dostu yoktur ve herkes onun hâlâ geceleri altına kaçırdığını söylüyor!"

Yine herkes şokta... Bütün salonu bir uğultu kaplar.
Hakim kürsüye tak tak vurup herkesi susturur, İki tarafın avukatını da kürsüye çağırtır ve ikisine de eğilmelerini söyleyerek kulaklarına şunu fısıldar:
"Eğer bu kadına beni tanıyıp tanımadığını sorarsanız ikinizi de harcarım!"

OP
Rüya

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
..Hamiyet..

Dün sarı sadi ile yazı tura attık,seni ben kazandım.Sevgilim olacaksın.
Çünkü sen bütün kızlardan daha güzelsin.sen hızlı koşuyosun,daha iyi ip atlıyosun.Sakızınla en büyük balonu sen yapıyosun.Kabul edersen büyüyünce seni gelin yapacağım.

Sizin evinizin önünden geçerken abin yolumu kesip misketlerimi alıyor.Köpeğiniz beni görünce havlayıp kovalıyor.Onlara tembih et.O iyiçocuk de bir daha yapmasınlar.Biliyorsun maçlarda en çok golü ben atarım.En hızlı bisiklete ben binerim.Sapanımla 3 kuş vurdum.hatice teyzenin camını kırdım.Hem benim abim senin ağabeyni döver.Benim babamın dükkanı seninkinden büyük.Bizim bahçemizde dut ağacı ver sizinkinde yok.
Biliyorsun senin annenle benim annem arkadaş ve senin annen beni çok sever her gördüğünde başımı okşar şeker verir.
Sende bana sevgilim diye mektup yazarsan gazoz kapaklarını sakladığım yere koy mektubu.

Sevgilim olursan sana hergün sakız vereceğim,hergün gazoz alacağım,kik bisküviarasına yaptığımız sıkıştırma varya sana iki lokum koyacağım,saçını çekmeyeceğim.Arkandan itmeyeceğim,çantanı ben taşıyacağım.Senibisikletime bindireceğim.İp atlarken ipi çekip eteğini açmayacağım...

OP
Rüya

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
Kilisede dugunun baslamasina cok az zaman
var. Damat rahibin yanina yaklasip fisildar:
- "Bakin. Size verecegim $100 karsiliginda evlilik
yeminimizde birtakim degisiklikler yapmanizi
istiyorum.. Hani su bana soracaginiz
'Sonsuza dek seveceginize, koruyacaginiza, sadik
kalacaginiza yemin ediyor musunuz?' kismi var ya,
onu metinden cikarmanizi istiyorum."
Rahip gulumseyerek basini sallar ve damat rahibin
avucuna $100 sıkıştırıp iceri doner.
Ve dugun baslar, herkes yerini alir, gelin ve damat
rahibin onunde bulusur ve yeminler okunmaya
baslanir.
Sira damadin yeminine gelince damadin gozleri hain
hain parlar ve rahip damata sorar:
- "....... esinizin daima bir adim gerisinden
yuruyeceginize, her emrini ve dilegini yerine
getireceginize, her sabah kahvaltisini hazirlayip
ayagina kadar gotureceginize, ve ikiniz de
yasadiginiz surece baska kadinlara yan gozle bile
bakmayacaginiza yemin ediyor musunuz...?"
Tabi damadin bu beklenmedik is karsisinda gozleri
faltasi gibi acilir. Saga sola bakar, bir yutkunur..
ve kisik bir sesle:
- "E..eee.. evet efendim"
Ama toren sona erdikten sonra damat hisimla rahibin
karsisina dikilir:
- "Bir anlasma yaptigimizi saniyordum!!!!"
Rahip gulumseyerek cevaplar:
- "Esiniz daha iyi para verdi..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar