~ RQS£ ~ 'dan Fıkralar

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
Bakan olan görgüsüz birisi şöförüne sorar. "Şöför söyle bakalım eşekle şöför arasında ne fark vardır? " Şoför bir süre düşündükten sonra mahcup bir sekilde; "Bilemedim bakanım" diyor Bakan cevap olarak: "Eşeğe çüs diyince, şoföre ise dur diyince durur" demiş. Bunun üzerine şöför çok sinirlenmiş ama karşıdaki bakan olduğu için birşey söyleyememiş. Belirli bir süre sonra bu defa şöför bakana: "Bir soru sorabilir miyim bakanım?" der. Bakan da: "Sor bakalım" der. Şoför sorar: "Eşekle bakan arasında ne fark vardır?" Bakan bir süresonra: "Bulamadım şöför söyle bakalım" diyor. Bunun üzerine şöför de: "Vallahi bakanım ben de bulamadim...

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
Diyarbakır'da Şehmus okula gelir, tabii bizim Şehmus ilkokul talebesi, ama her tarafı yara bere içinde, hoca sorar, "Şehmus oğlum ne oldu sana", Şehmus der, "Babam dövmiştir". Hoca sorar, "Niye oğlum", "Valla bilmiyom hocam akşam evde yatıyık biraz sonra babamın sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de yok buba uyumadım diyrem oda geliy beni doviy." Bunun üzerine hoca, bak Şehmus bu gibi durumlarda uyumasan da ses etmemek lazımdır der. Şehmus kafa sallar eve gider, ertesi gün okulda Şehmus daha fena dövülmüş olarak gelir. Bunu gören hoca merakla gider yanına ; "Şehmus ne oldi kim yapti" der. Şehmus der ki "Bubam yapmıştır." "Niye Şehmus ne oldi", Şehmus anlatır. "Hocam akşam evde yatıyık biraz sonra yine babam in sesini duyuyom, Ali uyudun mi ali den ses çıkmiy Veli uyudunmi e Veliden de ses çıkmiy Mehmed uyudin mi Mehmedden de ses çıkmiy Şehmus uyudin mi diy, ben de uyumadım ama hiç ses etmedim. Bunun üzerine anam ile bubam bir gıpraşmaya başladiler anlamadım ne oliy biraz sonra anam dedi ki, la ihsan ben geliyom, bubam da haticem ben de geliyom dedi ben de ula nereye gidiyonuz ben de Geliyom dedim... hoca derki; oğlum bunlar anne baba, gider gider gelirler. Sen hiç bozuntuya verme. Uyuyo gibi yap. peki demiş Şehmus. Ertesi gün bir bacak kırık. " Bu sefer ne oldu? " der hoca. Hocam, dediğin gibi yapmişem. Hiç ses çıkarmamişem. En son bubam anamın arkasına geçti, "ben çocuk isterem, ben çocuk isterem!" diye bağırmaya başlayınca; ben de fırsat bu fırsat demişem. Geçtim bubamın arkasına, " Ben de bisiklet isterem !!!! ""

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
ROMAN YAZMIŞ

Bir akıl hastanesinde bir deli, öteki deliye:
- Ben bir roman yazdım, al oku; bakalım beğenecek misin, demiş.
Ve kendisine kalınca bir kitap vermiş.
Öteki deli, bir hafta boyunca okumuş romanı. Sonunda arkadaşı deliye:
- Romanın çok ilginç, demiş; yalnız biraz kalabalık, çok isim var içinde.
Kitabı veren deli:
- Al, demiş, ikinci cildini de oku.
Ve kalınca bir kitap daha vermiş.
Yine aradan bir zaman geçmiş. Romanın ikinci cildini de alan deli:
- Bunu da okudum, demiş; gerçekten çok ilginç ama, bu da çok kalabalık; çok isim var içinde...
O sırada akıl hastanesinin doktoru gelmiş üstlerine:
- Verin bakayım, demiş, o telefon rehberlerini. Ne zaman aldınız bunları; ben de kaç gündür onları arıyordum

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
♥ TEMEL ILE DURSUN TRABZON DA KAZI YAPIYORLARMIŞ.KAZ OLMUŞLAR
♥ OGLUM MUJDE SANA IS BULDUM! NASIL IS,BUFEDE YEDIGUN VERECEKSIN...

♥ SENI GORUNCE GOZLERIM DOLAR, KULAKLARIM MARK...

♥ BU MESAJ OZEL BI FREKANSLA GONDERILMISTIR.ZEKILERDE HAFIZA KAYBI APTALLARDA KISA SURELI KORLUK IBNELERDEDE BI ANLIK GULUMSEME YAPAR...

♥ ASK HAVUZUNA APTALLAR DUSER, AMA BENI ITTILER...

♥ AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR...

♥ O'NUN SERT BEDENINI OCE AVCUMUN ICINE ALDIM SONRA KAFASINI DUDAKLARIMIN ARASINDAN GECIRDIM O ESSIZ SIVI BANA HAYAT VERIYORDU COCACOLA HAYATIN TADI...

♥ BOYNUMA SURTEREK GOGUSLERININ ARASINDAN ASAGIYA KALCAMIN YANINA KADAR GETIRIP YUVASINA OTURTTUM CIKAN SLAK SESI BANA GUVEN VERIYORDU EMNIYET KEMERI SEN DE TAK...

♥ IKI UZAYLI BENZIN ISTASYONUNA GITMISLER.BIRI BENZIN POMPASINI TUTMUS ARKASINA SOKMUS.DIGERI ONA SASKIN BIR BAKISLA:BU YAPTIGIN NORMALMI?DEMIS. DIGERI ISE:HAYIR KURSUNSUZ.DEMIS ...

♥ TEMEL KAZI YAPINCA FADIME HASRETLIKTEN CATLAMIS...

♥ ADAMIN BIRI MAHKEMENIN ONUNDEN GECIYORMUS. MAHKEMEDEN CATAL-KASIK SESLERI GELIYORMUS NIYE? CUNKU MAHKEMEDE SANIGIN HAKKINI YIYOLARMIS

♥ OLM SENDE NE DERS CALISIYON,CEK KOPYANIN HASINI, CEKME KARNE YASINI...

♥ KARIN OLMAK ISTIYORUM KARIN, EY BENIM KARDAN ADAMIM...

♥ DOKTORUM SIGARADAN UZAK DURMAMI SOYLEDI, BEN DE BIR METRELIK BI AGIZLIK YAPTIRDIM...

♥ KUSURA BAKMA BIRADER, SENI BIRINE BENZETTIM.OLABILIR, BABAM COK GEZERMIS...

♥ DUN EVDE CANIM SIKILDI ,KAFAMA GORE TAKILAYIM DEDIM. TAMIRCIYE GIRMISIM. BIRAZ KAFAM BOZUKTU DA...

♥ BEN BIR COCUK, SEN BIR COCUK, YAPTIK BIR COCUKLUK, OLDUK UC COCUK...

♥ ABI BI SEN BAYARSIN BI DE CELAL BAYAR...

♥ SEN TERLEMISSINDIR, SANA TERLIK GETIRIYIM...

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
bu fıkra çok komigime gitti ondan siteyede ekledim okursanız sevinirim

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
Adam kizina Barbie almak ister ve bir oyuncakciya girer.- Vitrindeki Barbie bebek kac para ? diye sorar.Satici - Hangisi beyim ? ve devam eder :- Barbie spora gidiyor 19.95 usd- Barbie alisverisde 19.95 usd- Barbie discoda 19.95 usd- Barbie plajda 19.95 usd- Barbie bosandi 265 usdAdam sasirir.-Neden hepsi 19.95 de bosanmis olan 265 usd ?Satici cevaplar :- Cok basit Bosanmis Barbie ile birlikte ; Ken'in evini, arabasini, mobilyalarini da aliyorsunuz.

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
TATİL BİTTİ...
Bir işadamı, oldukça yoğun ve yorucu geçen bir seneden sonra tatile çıkmaya karar verir. Eşi de kendisi gibi meşgul olduğu için birlikte tatil yapacakları bir dönem ayarlamak zor olur. İspanya kıyılarında bir otel bulur ve bulduğu ilk uçakla oraya gider. Otele yerleşirken bir aylık bir rezervasyon yaptırır. Bir hafta kadar güzelce tatil yaptıktan sonra, bir akşam yemeğinde garson kendisine bir mektup iletir. Mektubu okuyan işadamı, tatilini geçirdiği otelin yöneticisinin yanına gider. "Ne yazık ki tatil sona erdi..." Yönetici şaşırır ve üzülür. "Ama beyefendi, bir aylık rezervasyon yaptırmıştınız, ne oldu böyle aniden?" İşadamı çaresiz bakışlarla cevap verir: "Evet bir ay kalacağım, ama tatil bitti. Karım işinden izin almayı başarmış ve iki gün sonra burada olacakmış..."

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
GERÇEK

NewYork'ta bir yayınevinde redaktor olarak çalışan 51
yasındaki
> George Turklebaum, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatini
kaybetmiş...
> *Peki bu olayın diğer milyonlarca kalp kriziyle ölümden farkı
nedir
> derseniz:
> *23 kişiyle bir arada çalıştığı açık ofiste, adamın kalp
krizinden
> gittiği

> tam 5 gün sonra birisinin
yanına gidip 'iyi misin?' diye
sormasıyla fark edilmiş..
Patronu, şirkette 30 yıldır çalışan George'un sabah ofise en erken
>gelip aksam en geç çıkan eleman olduğunu, etrafındakilerle
>konuşmadan
> bütün gün sadece işiyle ilgilendiğini söylemiş..
> *Bu nedenle de, her zamanki gibi masasında bir yazı okuduğu
sırada
> kalbi durarak öldüğünde kimsenin dikkatini çekmemiş..
>
> > *Bu
olaydan çıkarmamız gereken ders:
> > *Kendinizi paralarcasına çalışmayın.. kimse farketmiyor :)[/

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
Papa çok önemli bir is için Amerika`ya gider. Uçak rötar yapinca karsilamaya gelenlerin hepsi gitmek zorunda kalir. Papa indiginde kimseyi bulamaz. Disari çikar ve oradan geçen ilk taksiyi durdurur.

-"Oglum beni tanimissindir herhalde, benim acilen bir toplantiya yetismem gerekiyor, beni götürür müsün?"

-"Tabi seve seve..."

Yolda giderlerken papa adamin acemi olmasindan ve taksiyi yavas kullanmasindan tedirgin olur. Taksiyi durdurur ve soförü arka koltuga geçirtip arabayi kendi kullanmaya baslar.

Tabi bu arada da toplantiya yetismek için fazla hizli gider. İleride bir trafik polisi arabayi durdurur. Bakar ki arabayi kullanan papa:

-"Neden bu kadar hizli gidiyorsunuz?"

-"Çok acele bir toplantiya yetismemiz gerekiyor evladim."

-"Siz hiç merak etmeyin papa hazretleri, ben simdi hallederim. Merkez!!! Merkez!!!!.."

-"Alo merkez dinlemede..."

-"Buraya çok acil 50 kisilik bir eskort gönderin... tamam!!!!"

-"Neden? tamam!!!"

-"Sehrimizde çok önemli biri var... tamam!!!"

-"Kimmis bu önemli kisi... tamam!!!"

-"Tanimiyorum... tamam!!"

-"Tanimiyorsan nerden biliyorsun önemli kisi oldugunu? tamam!!.

-"Soförlügünü papa yaptigina göre mutlaka önemli biridir... Tamam!!..."

OP
~ RQS£ ~

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
temel işe girecekmiş ona demişker sana bir soru soracaz bilirsen işe alacaz seni, demişler sormuşlarki temel sana 3 tane
tavuk verdim daha sonra 1 ini geri aldım kaç tavuk kaldı temel demiş 4, demişler nasıl 4 temelde demiş benim zaten iki tane ewde vardı

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar