Rabbimin Sohbeti

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
rose.gif

Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186
Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205
Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22
Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90
Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.
Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı .
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.
Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım ? !
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.
Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın ?
Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur.
Ali İmran-135.
Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever. Bakara-222
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de: أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.
Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin
ben ne yapabilirim ?
Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.
Kendi kendime dedim :
heart.gif
( ALLAH' ım seni çok seviyorum.)
heart.gif

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
bukadar lütuf ve bağışlanmaya karşı cevabımızı yerine getiremiyorsak ne yazık bize...

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Ne kadar güzel şeyler yazmışsın arkadaşım yine.Okurken içim içime sığmadı.Çok güzel di çok teşekkür ederim bu güzellikleri paylaştığın için.İlgi ile okuyorum yazılarını ve her defasında mutlu ayrılıyorum.Allah razı olsun.Burda da anlıyoruz ki allah bize en güzel dost.Hep yalnız sanırım kendimi ama Allahın benimle olduğunu bilirim.Çünkü onun yardımını hep hissederim.

OP
Oruc

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Allah sizdende razı olun faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana paylaştığım şeylerin okunduğunu görmek beni sevindiriyor..

yeşil

Daimi Üye
Tepki
903
orucum senden allah razı olsun gercekten banada soyle bu guzel konuları nerden buluyorsun paylaşimin için saol

G

Gülden Gül

Misafir
Hamdolsun, bizi kendisine kul yapmakla şereflendirdi...
Habibine ümmet yapmakla şereflendirdi...
Hamdolsun hamdolsun...

Emeğine sağlık canım, sağolasın:hhhhhh:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
çok güzel bir paylaşımdı okurken gözyaşlarıma hakim olamadım çok teşekkürler canım allah senden razı olsun

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar