Psikoloji

nazo

Yeni Üye
Tepki
6
Psikoloji ben bir türlü anlayamadim kussura bakmayin özür diliyerek anlatiyorum. Anlatmak istedigim problem ben Psikoloji hastasiyim ama innanmak istemiyorum,Doktorlarim bana hasta oldugumu anlatiyorlar yani kisacasi tedavi oluyorum. Nasil kabulenebilirim. Tessekürler.

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
valla doktorları dinleyerek kabullenebilirsiniz bi de çevrenizdeki insanları gözlemleyin..doktorlar size psikolojik rahatsızlığınız var diyosa vardır ve çevredeki insanlardan farklı yanlarınız var demektir bunları saptamaya çalışın...

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Ne tür birşey bilemedim ama sonuçta dr. gittiğinize göre bir şekilde sizde birşeyleri yoluna koymak istemişsiniz sanırım siz doktorunuza güvenin en doğru şekilde sizi yönlendirecektir...

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Doktorunuz böyle birsey var dediyse onunla konusup ne yapilmasi gerekiyorsa bilgi alin.

OP
N

nazo

Yeni Üye
Tepki
6
Bilgi alliyorum ama faydasini faydasini görebilrimiyim bilemem

OP
N

nazo

Yeni Üye
Tepki
6
Saglikli yasamak her seye ragmen cok degerli (Psikoloji) hastaliklan ugrasirken, Kansere yakalandim, yani anlatmak istedigim ne yapmam lazim, iki cocuk annesiyim,

OP
N

nazo

Yeni Üye
Tepki
6
Benim hastaligim cocukluktan (psikoloji ) yeni ögrendim sayilir yedi sene oldu,Eile problemleri üzerine geldi ve sagolsunlar beyimin eilesi cok yardimci oldular kansere yakalanmam icin. Nasil uzak durayim. Kusura bakmayin kimseyi üzmek istemiyorum,sadece birazda olsa paylasmak istiyorum dertlerimi, yanlis anlamasin kimse özür diliyorum.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Niye yanlış anlayalım canım , burada hepimiz üzüntümüzü de sevincimizi de paylaşırız..
Yeri gelir mutluluğumuzu paylaşıp çoğaltırız , yeri gelir üzüntümüzü paylaşır teselli ararız.
Ailevi problemlerle başa çıkmak zordur haklısın , bak ama ne güzel doktora gidiyorsun bir çözüm için. Zamanla da çözülecektir mutlaka , yani en azından artık seni üzen sorunlarınla başa çıkmayı öğreneceksin , sadece biraz zamana ihtiyacın var .
Evlilikteki problemlerin de bir şekilde aşılır , inanki aşılır.
Sadece sağlık konusunda kanseri yenmek için çabalamalısın sen de. Onun da inşallah dermanı olacaktır , ne kadar çok kanser hastalığına yakalanıp şimdi eski sağlığına kavuşmuş insan var biliyor musun?
Tek düşüncen eski sağlığına kavuşmak olsun bence.
Doktorun görüşmek istemediğin yada seni inciten insanlar konusunda nasıl davranman gerektiğini anlatmadı mı mesela?

Bir de şu taraftan bak , ne mutlu sana ki doktora gidecek gücün var (maddi-manevi) , doktora gidemeyen , bırak doktoru yiyecek ekmek bulamayan insanlar var , düşünsene..

OP
N

nazo

Yeni Üye
Tepki
6
Haklisiniz cok insanlar ac parasiz, biliyormusunuz biz insanlar kendi derdine düsunce bunlari hatirlamiyoruz,Allah bizleri affetsin;benim derdim Deveyi pire yapanlardan;karamsar affetemiyen her seye kötü bakan,ben nerede yanlis yaptim yapmamam lazim, herzaman dogru karar vermem lazim, saygi kimseye cevap vermemem lazim,herkez hakli ben haksiz ,yani kendimi savunamiyorum,cocukken nasil egitilirsen yedisindede aynidir ve yetmisindede.

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Kendini tanıyorsun bu çok güzel.
Ha beğenmediğin yönlerini değiştiremem diye düşünüyorsun ya işte burada yanılıyorsun çünkü hangi psikiyatriste yada psikoloğa sorarsan sor , insanların değişeceğini sana söyleyeceklerdir. İstersen değişir , değiştirebilirsin..

Şimdilik iyi geceler canım.

aslı0909

Daimi Üye
Tepki
770
cnm bence sen hastalığını zaten kabullenmişsin ki tedavi oluyosun sadece bunu kendine itiraf etmiyosun bence bunu çok düşünme ve mutlu olmaya çalış

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
geçmiş olsun canım umarım çabucak atlatırsın ve eski sağlığına kavuşursun.
en başta kendi kendini telkin etmekle başla ve doktorlara güven

OP
N

nazo

Yeni Üye
Tepki
6
Evet yavas yavas kabulleniyorum galiba, ama bana cok zor geliyor kabullenmek.Tessekkürler ediyorum.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar