Portakal Kabuğunda Çikolatalı Kek

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
portakalli-kek-2.jpg

Portakal Kabuğunda Çikolatalı Kek

Malzeme

4 portakal, 2 yumurta, ½ su bardağı toz şeker, 80 gr bitter çikolata, ¼ su bardağı eritilmiş tereyağı, ¼ su bardağı ayçiçek yağı, ½ su bardağı süt, ½ su bardağı portakal suyu, 1 su bardağı un, 2 yemek kaşığı kakao, 2/3 paket kabartma tozu

Yapılışı

Portakalı ortadan ikiye kesip önce bıçak yardımıyla dikkatlice içini boşaltın. Kalan kısımları kaşık ile çıkartın. Muffin kalıplarının içine yerleştirin. Derin bir kaba 2 yumurtayı kırıp üzerine toz şekerini ilave edip 3-4 dk çırpın. Tereyağını ve ayçiçek yağını ekleyip çırpmaya devam edin. Sırayla sütü, portakal suyunu ve eritilmiş bitter çikolatasını da ekleyip çırpın. Elediğiniz unu, kabartma tozunu ve kakaoyu ekleyip sptaula ile karıştırın. Portakal kabuklarının üzerinde 1 parmak boşluk bırakarak malzemeyi paylaştırın. Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında 35 dk pişirin.

Not: Portakal suyunu süzgeç ile süzüp pürüzsüz olmasını sağlayın. Portakal Kabuklarını muffin kalıplarına dik durması için koyuyorum :) Eğer muffin kalıbınız yok ise küçük boy fırın kaplarına koyabilirsiniz. Yada dikdörtgen bir fırın kabına dip dibe koyarak birbirlerine destek yapmalarını sağlayabilirsiniz....

portakalli-kek2-2.jpg

Kaynak :lezzetibol

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
nk'm ya cok süpermiş ilk görüyorum vaaaaayy bee denişik şeyler hoşuma gidiyor bunuda denemem lazım :1:

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
Ben denedim ve resimledim bile eklerim siteye

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar