Pensli Etek Çizimi

Tepki
83

Şmdi burdaa ilk önce 55 cm boyunda 23 cm eninde(kalçanın 1/4ü) 2 dikdörtgen çiziyoruz(biri arka diğeri ön için)
Ön İçin ;
20 cm kalça düşüklüğünü işaretliyoruz
sağ taraf üst köşeden içeri doğru 3.5 cm (yan pens) işaretliyoruz
daha sonra yukarı doğru 1 cm çıkıp çizgiyi uzatıyoruz
bu uzattığımız çizginin üzerinde de 3.5 cmi işaretliyoruz
daha sonra ilk işaretledğimiz 3.5den geriye kalan sol tarftaki yeri 3 eşit parçaya bölüyoruz(6.5 x 3 + 3.5 = 23 cm)
daha sonra en soldakinden sonra gelen işaretten sağa 1 cm sola 1 cm çıkıp işaretliyoruz(ön pens 2 cm 1-1 pay)
dha sonra ortadaki çizgi aşağıda kadar uzatılır bu çizginin üzerinden 8 cm pens boyu işaretlenir
dha sonra 1er cmlik işaretlerle birleştirilir
ardından üstten işaretlediğimiz çizgiyi baz alarak kalça oyuntusunu yapıyoruz(pistole veya riga yardımıyla)
ardından gene üsttn işaretlediğimiz çizgiyi baz alarak bel kısmını yapıyoruz

Arka İçin ;
20 cm kalça düşüklüğünü işaretliyoruz
sol taraf üst köşeden içeri doğru 3.5 cm (yan pens) işaretliyoruz
daha sonra yukarı doğru 1 cm çıkıp çizgiyi uzatıyoruz
bu uzattığımız çizginin üzerinde de 3.5 cmi işaretliyoruz
daha sonra ilk işaretledğimiz 3.5den geriye kalan sağ tarftaki yeri 2 eşit parçaya bölüyoruz(9.75 x 2 + 3.5 = 23 cm)
daha sonra ikiye ayırdığımız çizgiden sağa doğru 1.5 sola doğru 1.5 cm çıkıp işaretliyoruz (arka pens 3 cm 1.5 - 1.5 pay)
daha sonra ayrılan çizgiyi aşağıya doğru uzatıp 12 cmlik pens boyunu işaretliyoruz
ve 1.5 - 1.5 cm çıktığımız işaretlerle birleştiriyoruz
ardından üstten işaretlediğimiz çizgiyi baz alarak kalça oyuntusunu yapıyoruz(pistole veya riga yardımıyla)
ardından gene üsttn işaretlediğimiz çizgiyi baz alarak bel kısmını yapıyoruz

nesrin64

Daimi Üye
Tepki
6.280
sağol canım...emeğine sağlık...beni 26 sene evveline kurs günlerime götürdün...:dusun: -hmm

nesrin64

Daimi Üye
Tepki
6.280
güzel anılarını canlandırdıysam kafanda ne mutlu bana =))

güzel anılardı prensesim istanbul cağaloğlu halk eğitim merkezi biçki dikiş kursu 1 sene gittim...19 yaşındayken ...hey gidi günler hey..güzel dikiş dikerim ..kişiye özel ölçülü kalıp çıkarırım pravoya gerek kalmaz...sen de mi dikişle uğraşıyorsun canım???

OP
*PrenSeS*
Tepki
83
güzel anılardı prensesim istanbul cağaloğlu halk eğitim merkezi biçki dikiş kursu 1 sene gittim...19 yaşındayken ...hey gidi günler hey..güzel dikiş dikerim ..kişiye özel ölçülü kalıp çıkarırım pravoya gerek kalmaz...sen de mi dikişle uğraşıyorsun canım???

evet meslek lisesi 3. snftaym tekstil endüstriyel örme

nesrin64

Daimi Üye
Tepki
6.280
çok güzellll :eek:...benim de kızım anadolu meslek tekstil ...marmara ünv tekstil okudu..2 yıldır stilist asistanı olarak çalışıyo...darısı başına canım başarılar dilerim sana ...:hhhhhh:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.527
Bende stilistlik kursuna yazılmak için gitmiştim yoktu modelistlik kursuna 1 sene gittim nefret etmeme rağmen bırakamadım iyiki gitmişim hala duruyor o dosyalardaki minik kalıplar bir ara bilgisayara tarayabilirsem eklerim birkaç tane model

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
aman şimdi dikişmi kaldı bunlar geçti artık hazırlar dikişten ucuza gel,yor şimdi hiç uğraşamam yani:böö:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar