Paylaşmak istedim

catpat

Aktif Üye
Tepki
162
arkadaşlar iyi akşamlar aslında sıkıntı demiyelim de ben fazla takıyorum sanırım

6 ekimde nişanım var Allah izin verirse ,dün akşam erkek arkadaşımın ailesi konuşmaya geldiler nişanı evde yapmaya karar verdik, benim fikrim ayrı ayrı stres yapmak istemediğimden dolayı isteme, söz, nişan aynı anda olsun çıksın istedim hemen hemen herkes beni onayladı,annem hariç annemin düşünceside sözü ayrı yapmak bir kaç ay sonrada nişan yapmak bende ayrı ayrı stres yaşamayalım anne dedim hem evde olcak neden ayrı olsun dedim ama annem ablamda nişan yapmadığı için içinde ukte olmuş sanırım benim hayallerim var falan demeye başladı babamda bana destek çıkınca nasıl istiosanız öle yapın dedi nese yinede içim rahat etmedi çünkü ben huzursuzluk istemedim herkesin gönlü içi rahat olsun istedim bu konuyu hallettik sonrasında bugun ben onlara gittim normalde ilk nişan tarihimiz 5 ekim diye karar vermiştik ama bugun o tarihte düğünleri oldgunu öğrendiler bende ister istemez 5 ekime odaklandım ya annesi; olsun ileri tarihe atarız dedi bende bi anda boş bulunup sesimi yükselttim ''nedemek canım önemli değilmiş '' gibi bi laf söledim tamamen ağzmdan kaçtı tutamadım,bende suratımı astım annesi biraz nasihat verdi böle en ufak birşeyde tartışılcakmı huzursuz olmayalım falan dedi bende pişman oldum herşeyde var bi hayır ama o an öle düşünemedim bende çok üzüldüm bu sefer erkek arkadaşım bölemi olucak en ufak bişeyi takıp suratsızmı olucaksın ozaman olmasın ben korkmaya başladım flört ederken gayet ii anlaşıoruz nezamanki ciddi adm attık tartışma baladı falan dedi,arkadaşlarımla konuştum onlarda bu dönemde gerginlikler yaşamışlar çok fazlamı takıyorum oluruna bırakmak ve herşeye tepki vermek istemiyorum kendimde hata görüyorum pozitif olmak ve bunların tadını çıkarmak istiyorum okadar uzun yazdım ki içimdekileri dökmem lazımdı ,aile olarak iyi insanlar biraz maddi sıkıntı var o zorluyo ama Rabbim yardım edicek inşallah inanıorum...nese sizleride sıktım kusurabakmayın ama paylaşmam gerekiyordu:)

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Tatlı telaşlar zaman zaman bu tip stresleri beraberinde getirir.
Karşılıklı anlayış ve iyi niyetin varlığını kabul etmek herşeyi yoluna koyacaktır.
Hakkınızda hayırlısı...

OP
catpat

catpat

Aktif Üye
Tepki
162
Sanırım ama birilerini kırmadan yapmak istiyorum yapamıyorum ben yıpranıyorum düşünüldüğünde ortada elle tutulur bir sorun yok herkesin beklentileri var benimse sadece huzur keşke anlayabilseler

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
keşke bu evlilik işleri bu kadar abartılmasa, ama gördüğüm kadarıyla aldı başını gidiyor
evlenen 2 insan ama o kadar çok beklentisi hevesleri olan kişilerde var ki etrafta hepsini birden mutlu etmek kolay olmuyor ,sorunlarda peşi peşine geliyor gözlemlediğim kadarıyla
keşke kimse hiçbirşeye karışmasa sadece düğüne gelseler...

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Nişanlının hemen "korkmaya başladım " demesi hoş olmamış. Ama herkes bir parça dominant olmaya çalışır ucundan.
Hoşgör geçsin canim boşver

Nara

Daimi Üye
Tepki
491
catpat canim uzulme bende cok sinirliydim o zamanlar ama sonra annem bana sabirli ol dedi ben anladimki bu telas benim ve askim icin:ask:.sabirli ol canim onsuzda her sey allahin elinde sen isdesende isdemesende allhin izniyle olur her sey.iyi olacak insallah canim meraketme bir az sabirli ol yeter etrafindakileri uzmemeye calis.dualarim seninle arkadas

OP
catpat

catpat

Aktif Üye
Tepki
162
aynen bende öyle düşünüyorum kendimle alakalı özeleştri yapmak gerekirse ben olumsuz bişey duymaya katlanamıyorum...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
En telaşlı ve en gergin dönemler bu dönemler..
Arkadaşlarımın söylediklerinin harfi harfine katılıyorum.
Sonuçta evlenecek olan 2 insan olsada büyükler kendilerine göre hayallerini öne sürerek kendince hayal kurarak sizlerin en mutlu olduğunuz günleri en abatırtılı bir şekilde kendi istekleri doğrultusunda olmasını istemeleri bu gerginliğin kat ve kt büyümesine sebep verebiliyor.
Önemli olan sizlerin düşünceleri yani siz evlenecek gençlerin ne istedikleri!!!
Sana tavsiyem herkes aman kırılmasın gücenmesinden ziyade,ortak kararlar alın.Büyüklerinizin söylediklerini dinleyin ancak kendi isteklerinizide dile getirin ileride bir pişmanlığa mahal vermemek anlamında söylüyorum.
Bir ilki yaşayacaksın ve sende haliyle heyecanlısın ancak soğuk kanlı ol ve asla panik yapma.
Anladığım kadarı ile kayınvaliden de ılımlı ve anlayışlı bir insanmış ki seni telkin etmesinden ben bunu çıkardım...Bir hafta sonra olsun yada bir ay sonra olsun paniğe gerek yok canım,önemli olan kırılmadan,kırgınlık olmadan bu tatlı telaşı sağ salim atlatabilmeniz.
Damat adayımız ise sanırım biraz ürkek,senin en ufak tepkinden neler çıkarmış bakarmısın:)
Olur böyle ufak tefek şeyler..
Rabbim hakkında en hayırlısını versin inşallah.
Rabbim tamamına erdirsin inşallah.

OP
catpat

catpat

Aktif Üye
Tepki
162
evet dünden bu yana kendimi telkin ediyorum sakin ol pozitif ol yeni sloganım bu :) sizlerede teşekkürederim ben herşeyimi anlatan bi yapıya sahip olmadığım için burası benim için çok iyi oldu.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
evet dünden bu yana kendimi telkin ediyorum sakin ol pozitif ol yeni sloganım bu :) sizlerede teşekkürederim ben herşeyimi anlatan bi yapıya sahip olmadığım için burası benim için çok iyi oldu.

-ayse Ne demek şekerim,her daim biz buradayız.
Sakın ola yalnız olduğunu düşünme.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar