Parfümlerdeki gizli tehlike...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kanada'da en çok satılan parfümlerde, sağlığa zararlı en az 10 kimyasal madde var.

parfum5.jpg

Bir sivil toplum kuruluşunun yaptığı araştırma, bu kimyasal maddelerin bileşiminin basit alerjiden, iç salgı bezlerinin işleyişinin bozulmasına kadar bazı hastalıklara neden olabileceğini gösterdi.

Kaliforniya'daki bağımsız bir laboratuvarda test edilen 17 parfümden 12'sinde erkek bebeklerin genital organlarında gelişim bozukluklarına yol açan dietil fitalat maddesi belirlendi.

Test edilen parfümlerde ortalama 14 "gizli" kimyasal maddenin bulunduğu ve yasal boşluk nedeniyle bu bileşenlerin parfüm adı altında bir araya getirildiği belirtildi.

İnternette yayımlanan araştırmayı yapan sivil toplum kuruluşu Çevre Çalışma Grubu'ndan Jane Houlihan, derinin parfümlerdeki kimyasal maddeleri emdiğini ya da bu maddelerin solunduğunu, dolayısıyla tehlikeli bileşenlerin hamileler ve yeni doğanların da vücuduna girdiğini vurguladı.

Alıntıdır!

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Aslında en ıyısı temızlık.Ama guzel koku da olmazsa olmazlarımızdan ne yazık kı:sigara:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Aynen ya. Hele ben parfümsüz yapamam:ayna:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Ne yalan söyleyim deodorant ve roll on dışında bişey kullanmıyorum

aslında kokularını çok seviyorum ama doğayada çok zarar veriyor,evde sıkmak taraftarıyım-ayse

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
bende fazla kullanmiyorum ama yinede azda olsa kullaniyoruz. paylasim icin tesekkürler.:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar