Papatya Suyuyla Doğal Sarışınlık

__asli__

Daimi Üye
Tepki
448
değişen kadınlar yaz aylarında papatya suyu sürerek saçlarının rengini güneşle birlikte sarartabilirler. Papatya suyuyla elde edilen görüntü hem son derece doğal oluyor hem de çok ekonomik. Eczane ya da kozmetik ürünleri satılan yerlerden alabileceğiniz papatyayı aktarlarda da bulmanız mümkün. Paket halinde kurutulmuş olarak satılan papatya suyunu hazırlamak son derece basit.

Paketin üstünde papatyaları kaç litrelik suyla karıştırmanız gerektiği yazıyor. Genelde paketler, 1 litreye uygun olarak hazırlanıyor. Papatyaları ve suyu bir tencereye koyup iyice kaynatın. Soğuduktan sonra süzgeçten geçirip papatya suyunu bir şişeye doldurun. Güneşe çıkmadan önce her gün hatta dilerseniz günde 2-3 defa saçlarınıza papatya suyu uygulayarak tarayın. Saçınıza papatya sürdükten sonra bir süre güneşte durup güneşin saçınıza mümkün olduğunca çok nüfuz etmesini sağlayın. Bir kaç sefer sonra saçınızın rengindeki açılmayı farkedeceksiniz.

Papatya suyu bir saç açıcı kadar etkili olmadığı için koyu renk saçların sapsarı olması gibi sonuç vermesi imkansızdır. Fakat saçınızın kendi tonundan en az 2-3 ton açılmasını sağlayarak saçınıza bir ışıltı katabilirsiniz

OP
__asli__

__asli__

Daimi Üye
Tepki
448
verir canim dene, bende yaptim cok kez..ve sonuc kesin saclarinin renginin acilacagini göreceksin.....

Tepki
8.216
lıse çağlarımda çok yapardım bırde oksijen suyuda kullanırdık:) papatya suyu çok faydalıdır gerçektende hem %100 saç dokulmesınıde önler...

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
papatya çayı aynı zamanda antiseptik özelliği vardır günde bir fincan iyi geliyor şeker yerine bal koyun ...

külkedisi

Daimi Üye
Tepki
392
of ya of bende istiiyorum papatya suyunu ama saçımı koyu siyaha boyadım.Şimdide akmasını bekliyorum.Kimbilir ne zaman gider boya ve bu yüzden boyayamıyorumda başka renge siyah olduğu için.Siyah saçı kuförler orielle açabiliyorlarmı acaba saçımı boyayamadığım için dipten çıkan beyazlarda gözüküyor.Bende bu yüzden strese girdim.

süße

Yeni Üye
Tepki
3
of ya of bende istiiyorum papatya suyunu ama saçımı koyu siyaha boyadım.Şimdide akmasını bekliyorum.Kimbilir ne zaman gider boya ve bu yüzden boyayamıyorumda başka renge siyah olduğu için.Siyah saçı kuförler orielle açabiliyorlarmı acaba saçımı boyayamadığım için dipten çıkan beyazlarda gözüküyor.Bende bu yüzden strese girdim.

canim siyah sacin fazla acamiyorlar.bende o hatayi yaptim güzelim sari saclarim gitti,günde iki defa yikaya yikaya akittim boyayi sonra 3 ton acik bi renge boyattim kestane oluyo sanirim,yavas yavas aciliyor tavsiye ederim

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Teşekkürler paylaşım için :hhhhhh:

Sanırım esmerler de pek iç acıcı olmaz:) Daha çok kumrallara yarar bu bilgi-ayse

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar