Pamuk Gibi Eller İçin

çiğdem

Aktif Üye
Tepki
189
Kuru ellere losyon Malzemeler: Limon suyu + zeytinyağı

Hazırlanışı: Üç damla zeytinyağıyla bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.

Ne işe yarıyor: Limon suyundaki C vitamini ellerdeki lekeler üzerinde etkili, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.

Ne zaman kullanmalı: Ellerinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz. Örneğin, suyla uzun süre temas ettikten sonra.....

TIRNAKLAR DA BAKIM İSTER
Tırnaklar güneşlenme süresince kalınlaşır, şekil anlamında bozulur, kolayca kırılabilir veya pul pul dökülür. Bu esnada deri de değişir. Lavanta işte bu noktada imdadımıza yetişiyor. Tırnaklarınızın üzerine süreceğiniz lavanta yağı etkin bir koruma sağlayarak, sözünü ettiğimiz olumsuzlukları yaşamanıza engel olur.

EL MASKESİ
Maskeyi uygulamadan önce bir süre ellerinizi ılık suda yumuşatın. Ardından tırnaklarınızı 5 dakika boyunca ılık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı balın içinde bekletin. Sonra da zeytin yağla ellerinize ve parmaklarınıza masaj yapın.

roşum

Daimi Üye
Tepki
329
benim ellerimde de,ne yapsam gideremediim pütür pütür bi durum var,
sadece kış aylarında oluyo,hiç bir kumaş türüne dokunamıyorum mesela,
hemen deniyecem inş.yararı olur,çok tşk ederim:dusun:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
zeytinyağı olmadan sadece limonla yapmıştım biraz yakıyo ama bembeyaz oluyo:)

su.ay

Daimi Üye
Tepki
1.545
bunu bende denedim. ellerim valla hiç olmadığı kadar yumuşamıştı. normalde ellerim çok serttir bende bunu mutlka yaparım. sizde deneyin bence.

Dilar

Aktif Üye
Tepki
247
Benim ellerimde kisin cok kötü olur mutlaka deniycem, tesekkürler paylasim icin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar