Oruc'dan Fıkralar

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Kız isteme

Nasrettin Hoca'nın komşusu, oğlu Mahmut'a kız istemeye gidecek.Düşünür taşınır, dünürcübaşı olarak Hoca'dan uygun kimse gelmez aklına. "Sevilen, sayılan, ağzı iyi laf yapan Nasrettin Hoca'ya da kızı vermezlerse kime verecekler?" der. Gider Hoca'ya açar konuyu. Hoca da "Tamam" der. Neyse, bir akşam dünürcü kafilesi Hoca'nın peşinde koyulurlar yola. Varırlar istenecek kızın evine. Hoş, beş, kahve... derken gelir sıra asıl meseleye. Nasrettin Hoca bir-iki öksürdükten sonra girer konuya:"Bizim komşunun oğlu Mahmut, sizin kızı öpmek istiyor, onunla aynı yatakta yatmak istiyor, hatta onunla her gece sevişmek istiyor. Ne dersiniz?" deyince odada buz gibi bir hava eser. Komşusu " Hoca, Hoca! Sakalından utan! Bunlar nasıl laf, kız böyle mi istenir?" deyince Nasrettin Hoca odayı terk eder. İçeridekiler özür üstüne özür dilerler kızın babasından.Oğlan tarafından biri, kız isteme işini üstlenir, başlar söze: "Allah'ın emri, Peygamber'in kavli ile kızınız Ayşe'yi oğlumuz Mahmut'a istiyoruz." Vermeye dünden razı olacak ki kızın babası "Allah yazdıysa biz ne diyelim? Hayırlı olsun." deyip verir kızını. İçeridekilerin konuşmalarını dışarıdan işiten Nasrettin Hoca, açık olan oda penceresinden içeriye seslenir: " Yine benim dediğim oldu! Yine benim dediğim olacak!"

OP
Oruc

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Sıraya geç!!

Adamın biri sabah evden ise giderken ilginç bir cenaze kafilesi fark eder. En önde yürüyen köpekli bir adam. Arkasında bir tabut ve onun 10 metre arkasında bir başka tabut. Bunları takip eden, tek sıra olmuş 200'den fazla adam. Meraklanır. Kafilenin başındaki köpekli adam hiç kuşku yok ki cenazenin sahibidir. Yanına yaklaşır ve sorar:
-Beyefendi, bu üzüntülü gününüzde hatırlatmak istemem ama ölenler neyiniz oluyor?
Adam yanıtlar:
-Öndeki karım, arkadaki de kayınvalidem.
-Vah vah, başınız sağ olsun. Nasıl oldu?
-Köpeğim karıma saldırıp öldürmüş. Kayınvalidem de karıma yardıma gelmiş. Köpek onu da öldürmüş.
Adam biraz düşündükten sonra sorar:
-Beyefendi, köpeğinizi ödünç alabilir miyim?
-Sıraya geç!

Manikürcü

Adam, lüks erkek kuaföründe oturmuş bir yandan sakal traşı yapılırken bir
yandan da elleri manikürlenmektedir. Manikürü yapan sarışın fıstık adamın ilgisini
çekmekte gecikmez
- Güzelim,bu gece benimle çıkmaya ne dersin?
Kız gülümser:
- Özür dilerim ama ben evliyim.
- Boşversene, seninkine telefon et bu gece işin çıktığını, eve gelemeyeceğini
söyle!..
Kız cevabı yapıştırır:
- İstersen sen söyle, şu anda seni traş ediyor...

leyla

Daimi Üye
Tepki
1.292
Vayyy karısına ve kayınvalidesine düşman bu kadar çok kişi var demekki.."Sıraya geç "..çok Komikti..:DEline sağlık..

OP
Oruc

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Lakab

Temele ağası lakap olarak eşek lakabını takmış.Herkes eşek geldi eşek gitti diye konuşurlarmış.Dursun bunu duymuş ve git ağaya lakabını değiştirsin demiş.Temel gitmiş gelmiş.Dursun sormuş Temel sıpa lakabını taktı demiş. Dursun vay başıma gelenler sen büyür yine eşek olursun demiş.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
:gul: ay nasıl iyi geldi varya bu fıkra :gul: midemin ağrısığını bile unuttum inan
Demek büyür eşek olursun heee:gul:

OP
Oruc

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
Gönlüm razı olmadı.

Öğretmenin okulda ki ilk günüydü.Ve öğrencilere şöyle dedi;
-Çocuklar kendini gerizekalı hisseden varsa,ayağa kalksın
demiş
Sınıftan çık çıkmamış ama sonun da bir çocuk ayağa kalkmış öğretmen sor muş
-Oğlum sen kendini gerizekalımı hissediyorsun???
Çocuk
-Hayır ama sadece sizin ayakta kalmanıza gönlüm razı olmadı.

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
:cokkomik::cokkomik:ben de okurken diyodum öğretmen ne biçim soru sormuş diye bu soru da akıllıca bir soru değil çünkü diyodum öğrencisi de anlamış:cokkomik:

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Ya napsın öğretmen zaten ilk günüymüş kendisi gibi olan varmı diye sormuş işte.:))

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar