Örgü İle Yapılmış Poşetlik

dilruba

Aktif Üye
Tepki
184
örgü ile yapılmı poşetlik

s6000100re7.jpg

s6000101sy2.jpg

s6000107ui2.jpg

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
her şeye yer buldum poşetlerime bir türlü yer bulamadım ,poşetlik kullanmamak için direndim ama arıtk bende bir poşetlik öreceğim
bu modelini biraz daha farklısını görmüştüm hem dehe kolaydı :ayna:

su.ay

Daimi Üye
Tepki
1.545
ayyy ne kadar tatlı olmuşşş. bende yaparım belki. ellerine sağlık.

Sivasin gülü

Daimi Üye
Tepki
860
Benim kaybettiklerim yoktur, vazgectiklerim vardir

Örgü Poşetlik

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
smileorgukral.gif

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Evde biriken poşetleri koymak için örgüden böyle bir poşetlik ördüm.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Bunun için bize gerekli olan 2 yumak kartopu kalın yün,1 yumak
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]sakallı ip,yapıştırmak için kaş göz,4 numara şiş.

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]100 ilmekle atarak örgüye başlıyoruz.2 sıra haroşa ördükten sonra 3 .sırada
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] delikler koymamız gerekir ki buralara ponponun ipi gelsin.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Delik yapmak için şişin üzerine bir ilmek atıp bir sonraki ilmekte ikisini
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]bir alıyoruz.Deliklerin sıklığı size kalmış.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Deliklerin olduğu sırayı bitirdikten sonra 4 sıra krem rengi iple
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]haroşa örüyoruz ve 3 sıra sakallı iple haroşa örüyoruz.4 sıra krem
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]rengi ip 3 sıra sakallı iple 9 veya 10 çizgi oluncaya kadar örgümüzü
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]bu şekilde götürüyoruz.En son sakallı ipimizi ördükten sonra hiçbir
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]eksiltme yapmadan 2 tane düz 2 tane düz örerek lastik yapıyoruz.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Bu kısım kafası olacaktır.Lastik ördüğümüz için bu kısım kendiliğinden
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]daralacaktır zaten.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]İstenilen uzunluğa geldiğimiz zaman son sırada yine delikler olacak
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]şekilde örgümüzü örüyoruz.Bu sıradan sonrada 3 sıra sakallı iple
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]haroşa örerek örgümüzü kesiyoruz.Açık örgüyü yanlarından dikiyoruz
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ve torba haline getiriyoruz.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Üzerine kaş göz yapıştırıyoruz.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ponpon yaparak alttaki deliği büzerek ponponu bağlıyoruz.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Üstteki deliğe de daha küçük ponpon yaparak kafa kısmını
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]bitiriyoruz.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Böylelikle poşetliğimiz kullanıma hazır durumda.'''

C)ALINTI.......

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar