Önerilerinizi bekliyorum

gece

Yeni Üye
Tepki
6
merhaba! gecenin bu saatinde bu siteye girdim ve derdimi anlatma gereği duydum. çünkü kimseye anlatamıyorum anneme, ablama, dostlarıma...herkes bana kızmaya başlıyo konuyu açtığım zaman. kimse hislerimin ne kadar güçlü olduğunu anlamıyor. bundan 5 yıl önce birine aşık oldum. ilk başlarda rahat bir şekilde göz teması kuruyorduk onu görünce gülümseyebiliyordum. ona aşık olduğumun farkında değildim daha doğrusu bunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum çünkü bu başıma ilk defa geliyordu. bana baktığı zaman "bu çocuk bana niye bakıyo" diyordum arkadaşlarıma ama bana bakması çok hoşuma gidiyordu. çok hoş biri. onu görüp de hayran olmamak mümkün değil. her neyse. pencereden onu izlerdim, onu görünce mutlu olurdum ve aradan aylar geçince ona aşık olduğumu anladım ve ona bakmaya çekindim. o da bu tavrıma anlam veremedi tabi sonra bana bakmamaya başladı, yönünü çevirdi, başını çevirdi, geldiği yoldan geri döndü kısa bir süre sonra sevgilisi olduğunu öğrendim. ben çok üzüldüm sonra onun dikkatini çekmek için daha özenli giyinmeye başladım. hayatımda ilk kez makyaj yaptım, ilk kez etek ve topuklu ayakkabı giydim ve evet dikkatini çektim de. o senenin yazında onu faceden ekledim onayladı ama sonra sevgilisi oldu ve ben sildim, bilmiyorum belki beni tanımadı. yaz tatili bitti ve okullar açıldığı zaman ona hiç bakmamaya çalıştım ve unutmaya kararlıydım nerdeyse başarıyordum da bu kez o yine bakmaya başladı ama karalıydım ta ki bu çabam da başarısız oldu yine o kazandı en ikinci kez ona aşık oldum. bu kez ona faceden mesaj yolladım sadece merhaba, nasılsın? içerikli bir mesaj cevap yazmadı. araya bir yaz tatili daha girdi artık üniversitede son sınıftaydım. ilk döneme başladık ve o yine bakıyordu ama ben ne yapacağımı anlamış değildim. mesajıma cevap vermedikten sonra boşa hayal kurduğumu düşünüyordum ama o yine aynı şeyi yapıyordu, ben ara ara onun bakışlarına gülümseyerek karşılık versem de genelde tepkisizdim. ben gülünce o da gülüyordu. bi gün kantinde arkadaşlarımla otururken o da arkadaşı ile kantine geldi ve ben onu seyretmeye başladım. kantin boştu o da beni rahatça görebiliyordu bi kez baktı, sonra arkasını dönüp bi daha baktı ve bi daha, kızlar "ana bakıyo" deyince ben utandım başımı eğdim, güldüm, heyecanlandım, kızların dediğine göre kantinden çıkarken bi daha bakmış. ben o gün yaşanan bu olay sonrası ona yine faceden arkadaşlık isteği yolladım kabul etmedi ama reddetmiyorda bekletiyor. isteği geri aldım. zaten o günden sonra bi daha hiç bakmadı. tam tersi beni görünce başını çevirmeye başladı daha önce olduğu gibi. okul bitti. onu ilk ve son görüşümü unutamam. ilk gördüğüm gün hayatımın en güzel günü ve son gördüğüm gün hayatımın en kötü günlerinden biridir. son kez gördüğümde içimden sessizce hoşçakal dedim ona ve ailemin yanına istanbula geldim. 2 ay sonra biriyle çıkmaya başladı ve 6 ay sürdü ilişkisi bitti sonra. ilişkisi bitince bir kez daha ekledim yine ne kabul etti ne de reddetti. 2 hafta bekledim sonra geri aldım. okul biteli nerdeyse bir yıl oluyor. unutamadım ve çok özledim onu pencerenin ardından izlemeyi bile çok özledim. bu 5 yıl içinde etmediğim dua kılmadığım namaz kalmadı. 4444 kez okunan dua da buna dahil. çaresiz bekliyorum ne yapacağımı bilmiyorum. belki bana yardımı olabilecek önerileriniz olabilir diye umuyorum. bu arada başka birine aşık ol demeyin çünkü kimseye aşık olamıyorum

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Aşk insanı bazen öyle yoruyor öyle çaresiz bırakıyor ki ... Tek tavsiyem sana acı çektiren birine aşık olmaktan vazgeç.Eğer senden gerçekten hoşlanmış olsaydı mutlaka gelir ve sana açılırdı,konuşurdu diye düşünüyorum.Defalarca faceden arkadaşlık isteği göndermişsin.Kabul bile etmemiş.Bence sana karşı duyduğu sadece beğeniydi yada başka birşey bilmiyorum :acep: Aradan 1 yıl geçmiş ve sen ona hala aşıksın.Ne yaptı,nasıl yaptı da seni bukadar etkiledi tek bir bakıştan başka :acep:

Onu unutup yoluna devam etmen en mantıklısı gibi görünüyor güzelim.Üzgünüm ama bana göre doğru olan bu :uzgun:

Sana karşı ne hissettiğini çok merak ediyorsan,içimde kalmasın diyorsan mail yoluyla içindekileri anlatabilirsin ama bununda karşılıksız olacağını düşünüyorum :acep: Kimbilir belki sorularına cvp bulursun ...

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canim benim sadece bakislardan cok fazla umit baglamissin
baska kizlara cikma teklifi edip bir iliski surdurebiliyor utangac degil demek ki ama sana gelince sadece bakmakla yetinmesi sekerparemin de dedigi gibi sadece bir begeni oldugunu gosterir
defalarca facede eklemissin bunlara yanit alamamissin attigin nasilsin mesaji bile karsiliksiz kalmis baskasina asik ol demiyorum ama dunya da bu cocuktan ibaret degil kiymet verse zaten bu kadar sene de cok farkli bir durumda olurdunuz diye dusunuyorum

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Aramıza hoşgeldin :huhuu:

Canım benim birşey soracağım önce, Yaşının 22 olduguna eminmisin ? Bana 15 yaşındaki cahil yeni blue çağına giren bir kızı andırdın şahsen. Diğer kızlar ne düşündüler bilmiyorum ama..

Her neyse umarım geçer bu günler :eek:

cerenimo41

Daimi Üye
Tepki
688
arkadaşım bence o kişinin sevgilisi vardır facede eklemişsin msj yazmışsın ama cvp alamamışsın o sadece bakmakla yetiniyor bana göre sadece bir beğeni çok istese ilk adımı erkek atar zaten

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Bu kadar uzun süre bakışmak yerine yüzyüze konuşmak için bir adım atabilseydiniz kafanızda bu kadar soru işareti kalmazdı , olurdu yada olmazdı.
Face'ten eklemişsiniz ama o da karşılığında sizinle konuşmak gibi bir hamle yapmamış bu durumda onun da pek gönüllü olmadığı anlaşılıyor.
Bakarak aşk konusunu ise anlamadım kusura bakma , bakarak aşık olunsaydı :1: Böyle bağlama aşık etme duası da hiç duymamıştım .

hayall

Daimi Üye
Tepki
269
bence de arkadaşım yüzyüze görüşüp konuşman eğer yüzyüze görüşemezsen faceden hissettiklerini yaz gönder o da isterse mutlaka cevap verecektir vermezse de unut demiyorum kendini fazla üzme yeterki

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Ben sana birsey diyimmi belki sana sacma gelicek ama bence sen asik degilsin.
Sana ulasilmaz oldugu icin gözünde büyütmüssün belki beraber olsanizda mutlu olamicaksiniz birde bu acidan bak.
Hakkinda hayirlisi olsun gece.

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Bence platonik aşk seninkisi bir insan sevince engel tanımaz onu unut önünde sana güzellikler getirecek yıllar var sevgi olussaydı o zaten sana yönelirdi faceboktada ekler mesajlaşırdı :eek:

Tepki
97
ben herhalde gribim ondan anlayamadım canım ama bakışarakmı aşık oldun hadi oldun seninle konuşmamış face eklememiş sevgilileri olmuş mesajına yazmamış ne denirki:VAZGEÇ benceee

Tepki
51
canım ona olan duyguların aşırı yoğundu madem neden araya birini sokup arkadaşlar vasıtasıyla konuşmadınız anlam veremiyorum.sen sevgin için mücadele etmemeşinki uzaktan uzağa sadece bakmışın.her erkek sürekli kendine bakan birine bakar ama bu senin ona olan duygularını anlamış ve etkilenmiş sanada yem atmış sürekli bakarak ama sen anlamamışın.hayat çok kısa ve önüne gelen fırsatları değerlendirmeyince birdaha geri gelmiyor.okulda bitmiş artık senin yapman gereken sadece zamanla onun sevgisine alışmak.bence iyiki olmamış çünkü sen faceden okadar davet yollamışın o kabul etmemiş demekki onda birşeyler yok yada senin yüzyüze konuşmanı beklemiş.eğer hala onu görüyorsan arkadaş ortamınız varsa arkadaşlarını ayarla hep beraber buluşun ve oda gelsin.artık ürkek olma ve slm nasılsın de.herşey msjla yada sanal ortamla olmaz.ama bu dediklerimi sevgili yoksa yapmalısın.sevgilisi olupta böyle birşey yaparsan haksızlık olur.sonuçta seninde sevgiline biri böyle bişey yapma ne denli rahat olabilirdin.aşk acısı çekmek çok zor unutmak ise ölümden beterdir.söylediklerimi umarım yanlış anlamamışındır.kırmak amaçlı değilde sana yol gösterici amaçlı söyledim.umarım kırmamışımdır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar