Öfkeli Kadinlara Bunlari Asla Söylemeyin!

Gülümse

Daimi Üye
Tepki
7.105

Kadinlar bazen korkutucu olabilir. Özellikle tartistiysaniz ve sizin için gözle görülebilir bir sebep olmadigini ona söylüyorsaniz basiniza geleceklere hazir olun! Ayrica, size göre zararsiz olan veya hos oldugunu düsündügünüz seyler bile bazen kadinlari kizdirabilir. Peki, erkekler kadinlar sinirliyken neleri söylememeli? Neleri söyleyerek sakinlestirmeli?

Yasak ifadeler

1. "Sakin ol."
Bunu söylemek kadinlari sakinlestirmenin en iyi yolu gibi görünebilir ancak bu yerine göre degisebilir.
Bir kadin öfkeyle, umutsuzca ya da panikle bagirirken yüzde yüz yanit verecektir. Yani siz ona sakinlesmesini söylediginizde bu onu daha da kizdirabilir.

Bunun yerine: "Bu konuda en az senin kadar üzgünüm. Bunun üstesinden birlikte gelmemize izin ver". Bu söylem ona daha çok sempatik gelebilir ve rahatlamasina yardimci olabilir.

2. Tartisma sirasinda "Seni seviyorum"
Filmlerde genellikle çiftler yakinlastiginda, sahilde, hava limaninda, tren istasyonunda birbirlerine "seni seviyorum" derler. Gerçek yasamda aranizda geçen tartismadan hemen sonra, depresif ve stresli durumlarda "seni seviyorum" demek pek dogru degildir.

Bunun yerine: 1. "Bunun yerine ne demek istediginizi ve neden bunu söylediginizi açiklayin"
2. "O tekrar olmayacak"
3. Kizginligi geçtikten sonra, özürünüzün sonunda seni seviyorum" diyebilirsiniz.

3."Sen bilirsin"
Bu söyle de bilinir; "Yapmak istedigin ne olursa olsun benim için iyidir". Iliskiler ne yiyeceginiz, nerede bulusacaginiz, çocugu hangi okula göndereceginiz gibi seçimlerle doludur. Çogu erkek esini ya da kiz arkadasini "Ne dedin, dikkat etmedim" derken düsünemez. Buna ragmen her erkek onlara, "sen bilirsin" diyebilir. Sonuçta da birbirlerini incittikleri ve görmekdikleri bir dünyada yasarlar.

Bunun yerine: "Kesinlikle A ya da B'yi yapardim, C'yi yapacak kadar çildirmadim.Sen ne düsünüyorsun?" diyebilirsiniz. Bu onu dinlediginizi, desteklediginizi ve kararini etkilememeye çalistiginizi gösterir.

4."Evlendigin zaman benim böyle oldugumu biliyordun"
Aslinda bu bizim bilmedigimiz bir gerçektir. Aslinda içten içe biliriz ancak bunu kabul etmek istemeyiz. Karsimizdaki kisilerin hosumuza giden, fantastik taraflarliyla ilgilenirken, görmek istemediklerimizi görmeyiz. Bu sizin hataniz degil! Çocukken kurdugumuz hayalleri yetiskin olunca birakmamis olabiliriz.

Bir kadina "Evlendigin zaman benim böyle oldugumu biliyordun" dediginizde yasaminizin geçmis ve gelecekte her zaman böyle olacagini söylemis olursunuz. Bu gerçek olabilir ancak bunu söylemenin daha harika yollarini kesfetmelisiniz. Çünkü kadinlar bunu ölümün bir parçasi gibi görebilir.

Bunun yerine: "Bu benide hayal kirikligina ugratti ve düzeltmek için çalisiyorum." Bu bir yalan ancak herseyin yoluna girmesini saglayabilir.

5. Susmak
Çogu zaman yanlis birsey söylemekten korkabilirsiniz. "Eger agzimi kapali tutarsam, iyi olacagim" diye düsünebilirsiniz. Futbol oyununu düsünün kosturma, mücadele yoksa zevk almazsiniz. Eger konusmazsak duygularimizi nereden bilecegiz.

Bunun yerine: Mücadele edin yani duygularinizi karsinizdakine anlatin.

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
evet bana sakin ol demesi sus demesi manasına gelirdi ve ben bir zamanlar susardım şimdi kükrüyorum:cirla:

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
2. Tartisma sirasinda "Seni seviyorum"
Filmlerde genellikle çiftler yakinlastiginda, sahilde, hava limaninda, tren istasyonunda birbirlerine "seni seviyorum" derler. Gerçek yasamda aranizda geçen tartismadan hemen sonra, depresif ve stresli durumlarda "seni seviyorum" demek pek dogru degildir.
ewt aynen
zaten sınırlıyım o anda bıde kufur eder gıbı senı sewıyorum denmesı cıleden cıkartıyo
bıde sakın olll sınırlencek bırsey yk denmesı :alsana::alsana::alsana:

nurci

Daimi Üye
Tepki
516
Hiç öyle çileden çıkacak kadar sinirlendiğim olmadı ama tartıştığımızda eşimin bana seni seviyorum demesi hoşuma gider.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar