Of,benim bebeğim neden olmuyor hanımlar :(

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
merhaba hanımlar..
biz 4 yıldır evliyiz ( yani 4 oldu bir kaç hafta önce )
şu son 6 aydır ne prezervatif ne de doğum kontrol hapı kullanmıyoruz bebek yapmak istiyoruz
ama olmuyor :(:(
öyle umutsuzum ki
offf
allahım neden bizim bebeğimiz olmuyor :(
doktora mı gitsek bilmiyorum bazen daha erken diyorum kendime biraz daha deneyelim
ama olmuyor işte
offff
allahım :(:(:(

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
ALLAH dan umudunu kesme
hem daha doktora bile gitmemişsin önce bi doktora görün sonra karamsar düşün diyecem ama yine de karamsar olma :)
zamanı vardır doktora git sabırla bekle inşallah tez zamanda hayırlı haberler alırsın:bebecik

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
canım bende doğum kontrol hapı kullanıyodum ama bunun yan etkisi olabiliyomuş bir seneye kadar gecikmesi normalmiş korkma hemen zaten doktorlar geri gönderiyo 1 sene denemeden hemen ümitsiliğe kapılma bende korkmştum ama doktorum öyle dedi bende bırakalı 4 ay oldu hapı hala bekliyoruz yani
Rabbimize dua edelim verir elbet 6 ay daha çok yeni olur inşallah

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
canim bence git doktora erken yada gec önemli degil hem icin rahatlar:elis:
insallah en kisa zamanda gelir melegin dualarim seninle

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
ümitsizliğe kapılma rabbim büyük,daha altı ay olmuş bebek isteyeli,doktora görünmende fayda var

S

speksoy

Misafir
canım bence altı ay henüz çok kısa bir süre...doktorlar 2 yıla kadar sorun kabul etmiyorlar...mübarek gün dualarım seninle allahın izniyle yakın zamanda müjdeyi alacaksın buradan sevincimizi paylaşıyor olacağız bak görürsün:)

eylul34

Yeni Üye
Tepki
10
gerçekten henüz erken .. biz hiçbişi kullanmadan ikimizde sağlıklıyken ve regl im hiç geç kalmadığı ve düzenli olduğu halde 6.ayımızda geldi minik kelebeğimiz .. dolayısıyla hiç kasma kendini ..stres çok etkiliyo .. olaya zevkine dalıcan :eek:ys: bebişi düşünmiyceksin yoksa kasıyorsun bi şekilde kendini olmuyor işte .. çoğu hamiş unuttuğunda yada tamamen ümidini kesip düşünmediğinde hamiş kalıyor .. ben de dişlerimi yaptırcaktım .. çalışmalara son vermeden inş. bu ay olmaz dişleri yaptırayım sonraki ay olsun diodum :huhuu: ama sürpriz yaptı bebiş geldi .. diş tedavim de başka bahara kaldı :sila:
bu nedenle kendini üzme canım . hap kullanmışsın tabiki biraz gecikme olucak . ama git dr una hormon testi yaptır baktır yumurtalıklarına kist var mı yokmu . yumurtan ne kadar büyyor çatlıyor mu diye bak ovülasyon testi al .. öle bişiler yapabilirsin .

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
doktora gitsen iyi olur...yeni korunmayı bıraktıysanda hemen olamayabilir zamanı var elbet ama en güzeli dr a gitmek:elis:

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
canım 6 ay erken daha ama sabredemiyorum hemen çocuk istiyorum diyosan git doktora
ama sabrederim dersende az daha bekle derim.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
doğum kontrol hapı kullandıysan eğer kullanmayı bırakınca bile bazı kişilerde bir yıla kadar korumaya devam edebiliyormuş.6 ay aslında kısa bir süre.Bu durum stresle de alakalı olabilir.Bir tanıdığım yıllarca doktora gitti bidünya testten geçti hiçbir sorun olmadığı halde çocukları olmuyordu.Doktor en sonunda çocuğu kafanızdan atın.Psikolojikman bile budurum çocuğun olmasını engelleyebiliyormuş.

Bende 6 ay korunmasam ve hamile kalmasam tedirgin olurdum açıkçası.Hep kafamda acaba olurdu.Bence kısa sürede iyi ve dalınca uzman birine görün.Moral de çok önemli.

M

madesam

Misafir
arkadaşların da dediği gibi çok erken bir süre benim tanıdığımın 4 yıl çocuğu olmadı ne testlerden geçtiler sonuc: psikolojik.. şimdi dünya yakışıklısı bir oğlu var=)

KUZU

Aktif Üye
Tepki
225
merhaba hanımlar..
biz 4 yıldır evliyiz ( yani 4 oldu bir kaç hafta önce )
şu son 6 aydır ne prezervatif ne de doğum kontrol hapı kullanmıyoruz bebek yapmak istiyoruz
ama olmuyor :(:(
öyle umutsuzum ki
offf
allahım neden bizim bebeğimiz olmuyor :(
doktora mı gitsek bilmiyorum bazen daha erken diyorum kendime biraz daha deneyelim
ama olmuyor işte
offff
allahım :(:(:(

Canım üzülme bende 5 yıllık evliyim, bu sene bebek istedik 6 ay kendi çabamızla uğraştık olmadı, bende doktora gittim rutin kontroller için, işte doktor kontrolü altında başladık, daha sonra bir vesileyle ben dahiliye doktoruna gittim orda troit seviyemin 17 ye çıktığını öğrendim 17 demek hormonlarımın durmuş olması demek miş neyse doktorum bana troit ilacı başladı, bu hormonla çocuk olmaz önce tedavi dedi ama ilaca başladım ve ilk ayda hamile kaldım şuan 6 aylık hamileyim...Benim sana tavsiyem doktora gitmen belki aynı sebep vardır..İnş sende en kısa zamanda bebeğine kavuşursun canım:)

OP
denizkızı

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
sağolun hanımlar..
haklısınız kayınvalidemle dertleştim geçen gece sahurdan sonra,onun doktoruna gideceğiz.eşim de istiyor doktora gitmeyi,ikimiz de çok istiyoruz bebişimiz olsun :)
inşallah olur bebeğimiz allahım bu mübarek günlerde hepimizin dualarını kabul eder inşallah...
dualarınızı eksik etmeyin lütfen:huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar