Nutella Dolması Muffins

Aşk Sancısı

Daimi Üye
Tepki
2.550
e6df5527ef5d646c1f5954523abbb594.jpg

Tarçın şeker gizli Nutella herkesin seveceği doldurarak çörek üstleri kabuklu!

MALZEMELER

1 1/2 su bardağı çok amaçlı un
1/2 su bardağı şeker
1/2 çay kaşığı tarçın
1/4 çay kaşığı hindistan cevizi
Pudra 2 çay kaşığı
1/4 çay kaşığı tuz
3/4 su bardağı süt
1/4 su bardağı sıvı yağ
1 büyük yumurta
1 çay kaşığı vanilya ekstresi
8 çay kaşığı Nutella
TARÇIN ŞEKER ÜZERI IÇIN
1/4 su bardağı şeker
2 çay kaşığı tarçın
Eritilmiş tereyağı tuzsuz 3 yemek kaşığı,

TALIMATLAR

400 derece F. Hattı kağıt gömlekleri ile 12 fincan standart çörek kalay Onceden fırın; kenara.
Geniş bir kapta, un, şeker, tarçın, hindistan cevizi, kabartma tozu ve tuzu birleştirir.
Büyük bir cam ölçü kabı ya da başka bir kapta, süt, bitkisel yağ, yumurta ve vanilyayı çırpın. Sadece nemli kadar lastik spatula ile kuru malzemelerle karıştırın ve üzerine karışımı dökün.
Eşit çörek tepsisine meyilli bir kaşık Scoop. Her fincan merkezine 1 çay kaşığı Nutella bırakın. Tamamen doldurma kapsayacak şekilde meyilli kalan Top.
Fırın içine yerleştirin ve merkeze yerleştirilmiş bir test temiz çıkıncaya 13-15 dakika, ya kadar pişirin.
Tarçın şeker yapmak için, tarçın ve şeker birleştirir.
Kekler 10 dakika, serin yapılır ve tarçın-şeker karışımı içine daha sonra eritilmiş tereyağı içine çörek taç daldırma ve zaman.
Bir tel raf üzerinde soğumasını bekleyin.

Alıntıdır..

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Nutella Dolması Muffinssssss deyip sussam mı acaba :ko (LOTR filminde yüzüğe kıymetlimmmssss diyen gollum gibi oldum :kahkaha:) valla ismi görünce konuya girip girmemek arasında kısa bir süre kaldım dedim nk dil altı hapın yanında mı ayyy tarçında var :bayil: tarçın-çikolata:cilgindans: tarçın-çikolata:cilgindans: beğendim bu tarifi nutellama kıyabilirsem yaparım :kptmya:

OP
Aşk Sancısı

Aşk Sancısı

Daimi Üye
Tepki
2.550
Nutella Dolması Muffinssssss deyip sussam mı acaba :ko (LOTR filminde yüzüğe kıymetlimmmssss diyen gollum gibi oldum :kahkaha:) valla ismi görünce konuya girip girmemek arasında kısa bir süre kaldım dedim nk dil altı hapın yanında mı ayyy tarçında var :bayil: tarçın-çikolata:cilgindans: tarçın-çikolata:cilgindans: beğendim bu tarifi nutellama kıyabilirsem yaparım :kptmya:

İlahii nk :kptmya:
Ani tansiyon inişli çıkışlı olabılır bu bölümde :D girerken bunu düşünerek girin valla :D
Bence süper birşey bu yaa bende deneyecegımmm

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar