Nk83'Ün Mutfağından Tarifler

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.532
nk bacım bende isterem oynayan çatak kaşık:kptmya:
bu arada canım teşekkür ederim dediğim gibi en baş takipçin benim....bugün bende kedi dilinden ekler denemek istiyorum bakalım :kptmya:

Al valla yada ben sana oynayan çaydanlık fincan kurabiye falan vereyim öyle şeylerimde var özelden yollarım sana...

Kedi dilinden bende merak ettim birde şöyle beyaz yapıp üstünüde ıslatıp hindistancevizine buluyorlar onuda merak ettim :) amma meraklı bacı oldum ha :cokkomik:...

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
Al valla yada ben sana oynayan çaydanlık fincan kurabiye falan vereyim öyle şeylerimde var özelden yollarım sana...

Kedi dilinden bende merak ettim birde şöyle beyaz yapıp üstünüde ıslatıp hindistancevizine buluyorlar onuda merak ettim :) amma meraklı bacı oldum ha :cokkomik:...

valla normalde tariflerde kedi dilinin içine krem şanti koyuyolar ama ben profiterol yaptığım kremadan yapıp koyucam krem şantili ağır gelir bence o yüzden bimden gidio kedi dili alıcam ama çok soğuk nk üşeniyorum:)hadi beni gaza getir...bu arada yaptığın tariflerine yani resimlerine kendi ismini yazman harika ne zamandır benim aklımda kendi yaptığım tariflere ismimi yazmak alıntı olursa en azından bizim ismimiz olsun diye ama üşeniyorum birlikte bir ara elmi atsak:kptmya:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.532
valla normalde tariflerde kedi dilinin içine krem şanti koyuyolar ama ben profiterol yaptığım kremadan yapıp koyucam krem şantili ağır gelir bence o yüzden bimden gidio kedi dili alıcam ama çok soğuk nk üşeniyorum:)hadi beni gaza getir...bu arada yaptığın tariflerine yani resimlerine kendi ismini yazman harika ne zamandır benim aklımda kendi yaptığım tariflere ismimi yazmak alıntı olursa en azından bizim ismimiz olsun diye ama üşeniyorum birlikte bir ara elmi atsak:kptmya:

Ağlat mutfağı zuzuuuu ırn ırrrrrrn :kptmya: valla bencede ismini ve bu sitenin ismini yaz çünkü ben önceden yazmıyordum heryerde ekleniyordu hatta çoğu tarifimin sadece resmini alıp altına alakasız malzemeler ve yapılışlar eklenebiliyor birkaç kere yakaladım sildirttim siteden millet resme güvenip yapacak sonra bambaşka birşey çıkacak ortaya bak sinir oldum yine bacım...

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
Ağlat mutfağı zuzuuuu ırn ırrrrrrn :kptmya: valla bencede ismini ve bu sitenin ismini yaz çünkü ben önceden yazmıyordum heryerde ekleniyordu hatta çoğu tarifimin sadece resmini alıp altına alakasız malzemeler ve yapılışlar eklenebiliyor birkaç kere yakaladım sildirttim siteden millet resme güvenip yapacak sonra bambaşka birşey çıkacak ortaya bak sinir oldum yine bacım...

sorma yaaa valla ha gayret bi gidim bime:D bimde kedi dili satılıyo bakalım nasıl olcak:D evet işte benimde başıma geldi nk şimdi siteyi hatırlamıyorum ama benim yaptığım tarifin resmini almışlar ben yaptım diye koymuşlar...deli oldum o yüzden ne zamandır aklımda ama bir türlü el atamadım offf ama uğraştırıcak beni baya:Dnk bacım

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.532
Enginarlı Pilavım

attachment.php

Küp Sebze Kızartmalı Tavuk Sote

attachment.php

Lahmacun

attachment.php

Havuçlu Baklava

attachment.php

Üzümlü muhallebi

attachment.php

Devam Edecek..

Ekli dosyalar

• 010.jpg
    010.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 302
  • Küp Sebze Kızartmalı Tavuk Sote.jpg
    Küp Sebze Kızartmalı Tavuk Sote.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 335
  • 56746554.jpg
    56746554.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 346
  • 100_1704.jpg
    100_1704.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 297
  • 8 032.jpg
    8 032.jpg
    51,3 KB · Görüntüleme: 335

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Nk neden İzmir'de değilsinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :cirla:

Ya hepsinden istiyorum. Böyle bişi olmaz olamaz yaaaaaaaaaa:mendil::mendil:

Bu arada benim Perşembe misafirlerim gelecek. Milföyden kolay bir börek:) Ve yanına da salata tarzı birşey istiyorum:) Ne olabilürrr:ilknur:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.532
süper ellerine sağlık nk sen yoksa resteurantta falanmı çalışıyosun kız bu kadar marifet olmaz ama

Sağol canım benim yok kız annem sağolsun ırsi herhalde ondan geçmiş banada anne tarafında lokantacılıkta var ayıptır söylemesi :)...

Bu arada benim Perşembe misafirlerim gelecek. Milföyden kolay bir börek:) Ve yanına da salata tarzı birşey istiyorum:) Ne olabilürrr:ilknur:
Valla bilmemki canım ya hem sen girmesene buraya üzülüyorum bak özeniyorsun diye çevrendekilere yaptır bari sen uğraşamazsan...

Misafir mi annem milföyleri 4 tane yanyana gelecek şekilde dizip biraz açar içine istediği harcı koyup rulo yapar (kol böreği usulü yani) yumurta sürüp pişirir...

Salata olarak sallama suşi salatam var :cokkomik: yosun yerine pazı içine de patatesle kırmızı köz biber falan konur dur resmine bakayım vardı bir yerlerde...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Sağol canım benim yok kız annem sağolsun ırsi herhalde ondan geçmiş banada anne tarafında lokantacılıkta var ayıptır söylemesi :)...

Valla bilmemki canım ya hem sen girmesene buraya üzülüyorum bak özeniyorsun diye çevrendekilere yaptır bari sen uğraşamazsan...

Misafir mi annem milföyleri 4 tane yanyana gelecek şekilde dizip biraz açar içine istediği harcı koyup rulo yapar (kol böreği usulü yani) yumurta sürüp pişirir...

Salata olarak sallama suşi salatam var :cokkomik: yosun yerine pazı içine de patatesle kırmızı köz biber falan konur dur resmine bakayım vardı bir yerlerde...

Yok canım canım çekmiyor şimdilik:) Çekerse söylerim ama

Kol böreği tarifi güzelmiş. Bende yapabilirim ondan

Daha kolaya kaçcak bir salata yok mu kız :kptmya: Şöyle patatesten yapılan falan:utandim: Şİmdi bu halimle uğraşmayayım fazla. :kokos:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519

benim de çarşamba günü misafirlerim var
şuan akılmda olan menü değiştirmezsem
şekerpare
hazır yukadan gözleme
salata patates salatı yada bulgur pilavı sebzeli turşu eşliğinde

hazır yufkadan gözleme çok güzel oluyor arina
tavsiye ederim teflon tavada

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.532
Yok canım canım çekmiyor şimdilik:) Çekerse söylerim ama

Kol böreği tarifi güzelmiş. Bende yapabilirim ondan

Daha kolaya kaçcak bir salata yok mu kız :kptmya: Şöyle patatesten yapılan falan:utandim: Şİmdi bu halimle uğraşmayayım fazla. :kokos:
Bulamadım zaten çekmemişim galiba şaşkın ben :) ama zor değildi pazıyı hafif haşlıyorsun yaprağı serip içine limonlu baharatlı yağlı patates ezmesi koyuyorsun heryerine ama sonra köz k.biber haş.havuç yada turşu falan sonra rulo yapıp dolaba koyuyorsun soğuyunca dilimliyorsun nettede vardır resmi falan ama yok dersen patatesi ezip tepsiye koyarak kolay kumpirde yapabilirsin...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.532
şekerpare
hazır yukadan gözleme

Bende şekerpare tarifi istiyorum bir türlü istediğim gibi bulamadım pastanede irmikli olurya yuvarlak of aman sizinki nasıl irmikli-irmiksiz?...

nk bu arada benim mutfaga gir senin için bir istekte bulundum:kptmya:
Ne isteği bacım bakiiiim

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Bende şekerpare tarifi istiyorum bir türlü istediğim gibi bulamadım pastanede irmikli olurya yuvarlak of aman sizinki nasıl irmikli-irmiksiz?...

benim tarifimdede irmik var çok az
evt yuvarlak ve üstüne fındık koyarım nk
enson bayramda yapmıştım

aklıma geldi yine kimseler yapmıyor bu tarz tatlılar
değişklik olsun dedim

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
şekerpare
hazır yukadan gözleme

Sağol canım. Gözleme fikri güzel. Bakalım düşüneyim iyice. Dolabımda milföy çok fazla ondan kurtulayım diyorum aslında:)

Olmazsa içine milföylerin, sosis, bezelye havuç falan koycam, öyle fırına vercem.
Salata da patates salatası aklımda. Tatlı olarakta supangle yapıcam krem şantili.

Bulamadım zaten çekmemişim galiba şaşkın ben :) ama zor değildi pazıyı hafif haşlıyorsun yaprağı serip içine limonlu baharatlı yağlı patates ezmesi koyuyorsun heryerine ama sonra köz k.biber haş.havuç yada turşu falan sonra rulo yapıp dolaba koyuyorsun soğuyunca dilimliyorsun nettede vardır resmi falan ama yok dersen patatesi ezip tepsiye koyarak kolay kumpirde yapabilirsin...

Sağol canım. Kumpirde iyi fikir. Aklım karıştı iimi:D:D

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.532
Sağol canım. Gözleme fikri güzel. Bakalım düşüneyim iyice. Dolabımda milföy çok fazla ondan kurtulayım diyorum aslında:)

Olmazsa içine milföylerin, sosis, bezelye havuç falan koycam, öyle fırına vercem.
Salata da patates salatası aklımda. Tatlı olarakta supangle yapıcam krem şantili.

Sağol canım. Kumpirde iyi fikir. Aklım karıştı iimi:D:D

Şantili supangleyi geçende yaptım inanılmaz güzeldi ya hatta bir tane tabağa etimek kırıkladım öyle koydum sıcak supangleyi sonrada santi profiterol gibi oldu...

benim tarifimdede irmik var çok az
evt yuvarlak ve üstüne fındık koyarım nk
enson bayramda yapmıştım

aklıma geldi yine kimseler yapmıyor bu tarz tatlılar
değişklik olsun dedim
Yaaa valla siteye koyarsan incelemeye alırım hemen ben yapıyorumda istediğim gibi olmuyor...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar