Nescafeli Bardak Pasta

meleğim

Daimi Üye
Tepki
457
Malzemeler

5 yumurta
1 su bardağı şeker
1.5 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
Krema için:
2 su bardağı süt
1 su bardağı un
1.5 su bardağı şeker
125gr margarin
1 paket vanilya
Üzeri için:
160gr bitter çikolata
1 çay bardağı süt
1 paket krem şanti

Hazırlanışı

Kek malzemelerini çırpıp büyük fırın tepsisine dökün ve 185 derece fırında pişirin. Pişen kekin üzerine 1 çay bardağı nescafeli şerbet hazırlayın ve kek soğuyunca ılık şerbeti üzerine döküp su bardağı ile keki kesin.

Kesmiş olduğunuz kek dilimlerinden 2 tanesinin arasına hazırladığınız kremayı sürüp, üzerine krem şanti sürün. Daha sonra ise üzerine çikolata sosu gezdirin.

Kremasının hazırlanması

Süt, un, şeker ve margarini karıştırın. Orta ateşte puding kıvamına gelene kadar pişirin. Ateşten indirdikten sonra vanilyayı ekleyip soğumaya bırakın.

Çikolata sosunun hazırlanması

Bitter çikolatayı benmari usulü eritin. Eriyince oda sıcaklığındaki sütü ekleyip sos halini alıncaya kadar karıştırın. Ilık olarak krem şantinin üzerine dökün.

bardak-pasta.jpg
Netten alıntı

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Meleğim bunu da mı sen yaptın acaba? Neden sürekli başka siteden aldığın tarifleri denemiş bölümlere açıyorsun? Altına alıntıda yazmıyorsun....

OP
meleğim

meleğim

Daimi Üye
Tepki
457
Meleğim bunu da mı sen yaptın acaba? Neden sürekli başka siteden aldığın tarifleri denemiş bölümlere açıyorsun? Altına alıntıda yazmıyorsun....
bu konuya gelince yanlışlıkla verdim sitede size baktığım da yoktunuz düzeltemedim kaldı bende biliyorum nerede olacağını okadarda bilgisiz değilim söz ağızdan bir kere çıkar biliyorum söyledin uyardın

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
bu konuya gelince yanlışlıkla verdim sitede size baktığım da yoktunuz düzeltemedim kaldı bende biliyorum nerede olacağını okadarda bilgisiz değilim söz ağızdan bir kere çıkar biliyorum söyledin uyardın

İstersen benim yazdığım tarih ve saate bak canım. Sen sürekli yeni konular açıp, tekrar dönüş yapmadığın için sana daha sonra özel olarak profilinde yazarak uayrdım.

Bu yazıma bugün cevap vermişseniz benim suçum değil canım :kahve:

Sonuçta benim değil, senin başın yanacak :eek:

Bananeyse :dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar