Nedendirr buu endişe???

derin55

Daimi Üye
Tepki
460
kızlarr hamilelikten mii bilmem sıkılıyorum bu aralar...
gecelerii korkuyla uyanıyorum.
hep endişeliyim!
eşim kppss.ye çalışş deyip duruyo ben yetişemiyorumm çokk bunaldımm çokkk...

AYPARÇASI

Daimi Üye
Tepki
254
Canım hamilelikte oluyor bu tür sıkıntılar Bazen olduğun yere sığamıyorsun .Ama anladığım kadarıyla senin birde KPSS sıkıntın var oda üzerine eklenmiş.Biraz rahatla germe kendini birkaçgün kendini dinle .Bu sıkıntıların bebeğinide olumsuz etkiler .Aynı şeyleri bende yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum.Ev hanımysan işin daha kolay ama çalışıyorsan biraz daha zor.Biraz uzun yürüyüşler yap çok faydalı .Televizyo9n böyle dönemlerde bence yan etki yapıyor.Umarım en kısa zamanda rahatlarsın canım.

OP
derin55

derin55

Daimi Üye
Tepki
460
ev hanımıyım ve de üniversite mezunuyumm bu yüzdenn sürekli başıma ekşiyolarr...
bende istiyorum tabiki işim olsun daha iyi şartlarım olsun ama canavar gibi bir kızım var eşimin de derdi bitmezz üstüne ikinciye hamile kaldım..
yürüyüşş iyi fikir teşekkürler..

AYPARÇASI

Daimi Üye
Tepki
254
Senin durumunda olan yani üniversite mezunu olup iş bekleyen insanlar var. Bende üniversite mezunuyum. 8 yıl bekledim.En sonunda KPSS'yle memur oldum.Daha sonra evlendim.İnsan zor günleri atlatmadan rahata eremiyor benm öyleyim.Anladığım kadarıyla sende öylesin.Eşin çalışıyorsa senin çalışmaman fazla problem olmamalı üstelik hamilesin.Ben yinede güzel canını çok sıkmamanı dilerim.Sende bilirsin hamilelik döneminde sanki herşey her sorun daha bir büyür gözümüzde.Bol bol dua et canım.Şükretmen şükretmemiz gereken o kadar çok ve güzel şey var ki hayatımızda.Öpüyorum canım seni ve kızını

OP
derin55

derin55

Daimi Üye
Tepki
460
canım ben hayatımda hep şükrediyorum ama çevredeki insanların ev hanımı olmam canlarınıı çok sıkıyo nedense!
eşim öğretim görevlisi akademisyen yanii o zaten sürekli ders çalışıyoo herşey önüne geliyoo ama nedense bu görülmüyoo benim yapmadıklarım görünüyoo ben buna kızıyorumm..
bencil olup umursamamam kendimi düşünmem lazım sadece sanırım..
benim aptallığım işimi ayarlamadan evlenmek oldu sanırım.
aslında bu da benim suçum değil ama neysee iştee..

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
derinim sende söylemişsin canım hamilelikten ötürü canın sıkılıyor olabilir.
Heleki ilk günler biraz sıkıntılı geçebilir..
KPPS sınavını ertleme gibi bir durumun olamazmı aceba?
Çünkü bu durumda gerçekten hazırlanman zor olabilir birtanem..
Eşin ile konuşup tatlı bir dille anlatabilirsin!!
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
canim benim ya bak benim ilk cocugum dusuk oldu.vala hic beklemiyodum kizima hamile kaldim.allaha hep dua edin olucak insallah.

OP
derin55

derin55

Daimi Üye
Tepki
460
sınavı erteleme şansım çok yok gibi..
ne yapayım olmazsa da hayatın sonu değil herşeyin hayırlısını diliyorum Allahtan.

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
kızlarr hamilelikten mii bilmem sıkılıyorum bu aralar...
gecelerii korkuyla uyanıyorum.
hep endişeliyim!
eşim kppss.ye çalışş deyip duruyo ben yetişemiyorumm çokk bunaldımm çokkk...

canım aynı sıkıntı ve baskı bendede var sanırım bu hamılelkten kaynaklanıyor.insan nefes almakta zorlanır gıbı oluyor bu dönemde.eşine bunu anlatmaya calıs cnm..bundan sonra önüne cıkacak olan ilk kpss ye girersin.ama bunu ertele bence...

OP
derin55

derin55

Daimi Üye
Tepki
460
ayy birde sinirliyim kii sorma kumsalımm yaaa...
rahatlamaya çalışıyorum süreklii!!
sen anlarsın benim halindennn...

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
kıyamam canım benim ama salma kendini unutma sen güçlü bir kadınsın eşinde haklı çalış demekte ama şimdi önceliğin değişti böyleymiş kısmet ama hiç üzülme tamammı sana kıyamam :eek:

günesimsuyum

Aktif Üye
Tepki
108
canım benim ya üzüldüm inanki :teselli:
uzun zamandır tanıyorum seni tatlı kızının yaramazlıklarını az çok biliyordum ve iş bulma kaygın hep vardı üzerine bu beklenmeyen süpriz hamilelik senin psikolojini olumsuz yönde etkilemiş buda çok normal tabiki ..
öncelikle erkeklerin bazı konularda ince düşünceli olamadıklarını hatırlatmak isterim onlara anlatmak istedğimiz şeyleri ima yoluyla değil direk söylemeliyiz ancak ozaman anlıyabiliyorlar tabi bilemiyorum eşine bu endişelerinden bahsettinmi ama bence uzun uzun konuşmalsınız üzgünüm ama sen iş konusuna 2-3 yıl daha ara vermelisin çünki ilk kızın daha çok küçük ve yeni bir bebek seni evde zor günler bekliyor allah yardımcın olsun ..
nasılsa yaşın genç en fazla 3 yıl sonra bebişlerin toparlanır ve sende rahat eder iş hayatına düzenli bir giriş yaparsın ..
umarım eşin seni anlar ve hak verir yoksa çatışmalarınız artabilir ..
şu an düşünmen gereken içindeki minik bir hayat var :bebekarabasi: senin endişelerin onunda endişeleri oluyor unutma :sarilma:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar