Neden Sevinçler Değil De Hüzünler İz Bırakır?

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Neden Sevinçler Değil De Hüzünler İz Bırakır?
Konu seçimi şahane çok sevdim ama düşünmem lazım :dusun:

Kötü bir anda hissettiğin duygular daha mı yüksek oluyorda unutmuyorsun acaba? Hmm sevinci o an yaşayıp geçiyorsun ama diğeri sürekli o konuyu zihinde canlı tutuyor temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önüme geliyor derler ya aynen öyle oluyor :hihi: unutamadıkça da kurup durdukça da derinleşiyor falan filan sizler de birşeyler söyleyinde ondan sonra bir daha düşüneyim ben bu soruyu:cay:

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Evet gerçekten böyle bir şey var.
Ama bir sure sonra o hüzünlü anıların da hüznü bir miktar eskiyor ve insanın yüreğinde bıraktığı tat kalıyor.

Ben böylesine iz bırakan anıların o duygusunu hiç unutmak istemiyorum. Bence insanın hayatının özeti ve özü.

OP
BAL KÖPÜĞÜ

BAL KÖPÜĞÜ

Daimi Üye
Tepki
1.559
sevinçlerimizi sevdiklerimizle paylaşabiliyoruz ama hüzünleri içimizde yaşamayı tercih ediyoruz(en azından benim için öyle)
hüznü paylaşamayınca içte yaralar oluyor sular topluyor
kendimizi yiyip bitiriyoruz
o yüzden sevinçler değil hüzünler iz bırakır bence:huhuu:

Azalea

Yeni Üye
Tepki
15
sevinçlerimizi sevdiklerimizle paylaşabiliyoruz ama hüzünleri içimizde yaşamayı tercih ediyoruz(en azından benim için öyle)
hüznü paylaşamayınca içte yaralar oluyor sular topluyor
kendimizi yiyip bitiriyoruz
o yüzden sevinçler değil hüzünler iz bırakır bence:huhuu:

Kesinlikle katiliyorum.
Sevinçleri disa vurabilir, belli edebiliriz ama huzunler hep içimizde kalir ve izi asla silinmez.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Birşey canını yaktıysa büyük ihtimalle onu sindirmek daha zor olur. Hak etmediğini düşünmek neden benim başıma geliyor tarzında düşünmek insanı yiyip bitiriyordur sevinçlerinde böyle neden sebep falan filan uzun uzadıya düşünmezsin :dusun:

Tepki
20
Toplum olarak arızamız var hüzünlerden ve acılardan mı besleniyoruz burası sıkıntılı beynimiz acı ve üzüntüleri ilk önce silermiş ama biz beynimize bile direniyoruz bence, unutmamak için tekrar tekrar anımsamaya çalışıyoruz :) ama iz bırakanlar unutulmazmış :))

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar