Namus

Tepki
5
arkadaşlar merhaba yeni üyeyim derdimi paylaşmak istiyorum lütfen yardımcı olun burdan tanışıp arklık kurmak istiyorum psikolojik bunalımdayım lütfn beni anlayın!
ben 20 yaşında üniv.öğrencisiyim. kapalıyım her vakit olamsada namaz kılıpkuran okuyordum bir çok kişiden daha dindar sayılırım yaşadığım cinsel olaydan dolayı namaz kılamaz kuran okuyamaz hale geldim suçluluk duygusu yüzünden psikolojik bunalıma girdim bundan 1 yıl önce cinsel bir ilişki yaşadım sevgilimin isteğiyle biraz zorlama biraz da kendi isteğimle bir anda oldu ve sanırım kızlık zarımı kybettim.ilerde evleneceğim insana bunu söylemeli miyim yoksa diktirip saklamalı mıyım? benim korkum.. ben pardesülüyüm ve bana gelen adaylar benim tek bir saç tellimin bile görünmediğini düşünerek bana talip olacak.. ya çok namusu önemseyen biri gelirse ya uzun yıllar evlilik yapamazsam ve ailemin kulağına gitmesinden korkuyorum? napmalıyım şimdiden teşekkürler..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Önce şunu belirtmek isterim namus demişsin bu namussuzluk değil, gençlik hatası yalnızca kendine zarar vermişsin ve ceremesini de kendin çekiyorsun. Şimdilik okulunu bitirmeye bak kendine daha fazla zarar verme. İlerde evleneceğin insana da durumu anlatırsın önemli olan insanın kendi vicdanının rahatlığıdır.:eek:fff:

OP
G
Tepki
5
Önce şunu belirtmek isterim namus demişsin bu namussuzluk değil, gençlik hatası yalnızca kendine zarar vermişsin ve ceremesini de kendin çekiyorsun. Şimdilik okulunu bitirmeye bak kendine daha fazla zarar verme. İlerde evleneceğin insana da durumu anlatırsın önemli olan insanın kendi vicdanının rahatlığıdır.:eek:fff:

evet namussuzluk değil ama her sabah kalktığımda bu soru işaretiyle uyanıyorum kafamda.. gelecek hakkında endişeleniyorum çok ilerde yaşıtlarım evlenip çocuk çoluğa karışırsa ben sırf bu yüzden evlenemezsem üzülürüm...napcam bilmiyorum bi kuzenime açtım konuyu o da ben snn her zmn yanındayım diktir söylemek bana hiç akıllıca gelmiyor dedi ama bende yalan söylemek istemiyorum okulumun btmesine 3 yıl var o zmna kdr ne olur bilemem ama dalga geçilmekten nasıl yaparsın kendine ziyan etmişsin bu tip hakaretlere maruz kalmaktan psikolojimin dha da çok yıpranmasından korkuyorum

OP
G
Tepki
5
Annen baban sana iyi sahip çıkmamış.
Bütün suç sende degil yani

bilmiyorum ama anneme babama çok haksızlık yaptığımı düşünüyorum babamın yüzüne bakamıyorum anneme sarıldığımda ağlıyorum tabi durumdan haberleri yok :( her sabah uyandığımda üzgün olmaktan ve kendimi değersiz hissetmekten artık bıktım :(

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Hoşgeldin aramıza canımcım :hhhhhh:
Öncelikle ilk sorum sana bunu yapan hayvan nerede?
Ayrıca kimseye hesap vermek zorunda degilsin..
Sana gelen et parçana deil o güzel yüregine gelsin bitanem :ask:

OP
G
Tepki
5
Hoşgeldin aramıza canımcım :hhhhhh:
Öncelikle ilk sorum sana bunu yapan hayvan nerede?
Ayrıca kimseye hesap vermek zorunda degilsin..
Sana gelen et parçana deil o güzel yüregine gelsin bitanem :ask:

bunu yapan kişiye evlenme baskısı yaptım birazcık.. daha yapmıcaz bi anlık oldu hataydı falan.. o da hamile kalmadığına şükret dedi kendinden soğutmak için bakire değildin zaten bana adet kanını kızlık kanı diye yediriyorsun diyip izini kaybttrdi,bende elim kolum bağlı o vakitten beri hayatıma birini sokmuyrm diktireceğim artık ilerde zmn ne gösterir bilemem ama bir dha da kendimi kullandırtmayacğm..her şerde hayır vardır soğumama sebep oldu soğudum cinsellikten artık masum sayılan el ele tutuşmayı biriyle çıkmayı kaldıracak güçte bile değilim bakalım hayırllısı bir daha da bi erkekle hayatta başbaşa kalmam

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Çok saçma kalıbına tüküreyim o kişinin..
Senin vebalini nasıl ödeyecek çok merak ediyorum!
Üzülme sen canım herşey yoluna girer.
İnsallah hakkında hayırlı biriyle tanışırsın

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Oncelıkle hosgeldın aramıza
kendını suclu hıssettıgını soyledın pekı Tevbe ettın mı bu gunah ıcın canım kımseye hesap vermek zorunda degılsın ama Rabbıne zorundasın bence bu sucluluk duyguların kaygıların herseyden once Rabbımıze olmalı o zaten sonrasında herseyı yoluna koyar uzulme ayrıca hatayı hatayla kapatmaya calısma derım ılerıde evlenecegın kısıye durumu anlatırsın durust olmadıgın bır evlılık senı ılerde daha cok yıpratır devamlı duyulursa ogrenılırse korkusu yasarsın ve sevdıgın adamın yuzune suclulukla bakarsın daha cok uzulur psıkolojını bozarsın
ve suan bence okulunu bıtırıp basarıyı elde etmeye bak evlılık ıcın sımdıden kendını hırpalama

OP
G
Tepki
5
Oncelıkle hosgeldın aramıza
kendını suclu hıssettıgını soyledın pekı Tevbe ettın mı bu gunah ıcın canım kımseye hesap vermek zorunda degılsın ama Rabbıne zorundasın bence bu sucluluk duyguların kaygıların herseyden once Rabbımıze olmalı o zaten sonrasında herseyı yoluna koyar uzulme ayrıca hatayı hatayla kapatmaya calısma derım ılerıde evlenecegın kısıye durumu anlatırsın durust olmadıgın bır evlılık senı ılerde daha cok yıpratır devamlı duyulursa ogrenılırse korkusu yasarsın ve sevdıgın adamın yuzune suclulukla bakarsın daha cok uzulur psıkolojını bozarsın
ve suan bence okulunu bıtırıp basarıyı elde etmeye bak evlılık ıcın sımdıden kendını hırpalama

teşekkür ederim cnm bende öyle düşünüyorm çok düşündüm dikiş nakış işleriyle uğraşmaktansa dürüst olmak daha mantıklı.. illaki birgün gelir beğenen böyle beğenecek artık.. bi de bakire değil bunu bi de ben yapayım diyen mahlukatlardan uzak durmam lazım.. insanları iyi tanımak.. tövbe ettim canm özellikle kendimi son günlerde ibadete verdim her şey düzelecek diyor içimdeki ses...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar