Mum çiçeği

TATLI LADY

Yeni Üye
Tepki
5
Arkadaşlar Mum çiçeği Bakımı Hakında Bilgisi Olan Varmı Gözüm Gibi Bakıyorum Ama Küçük Küçük Sineklendi Ne Yapabilirim Acil çözüm Lütfen.

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
bendede var mum çiçegi ama çiçek açmadı bi türlü bende ona sinir oluyorum
bildigim kadarıyla topraga biraz şeker karıştırıyormuşsun iyi geliyormuş
ama ben daha denemedim...

serra

Aktif Üye
Tepki
193
cicekcilerde böcek ve sinek yapmamasi icin topragin icine sokulan ilaclar var istersen birde onlari dene

GÜLÇİN

Daimi Üye
Tepki
2.169

attachment.php

Bu güzel bitki son derece de dayanıklıdır. Ev koşullarında başarıyla yetiştirilir. Çelikleri de kolay köklenir. Kanaatkardır. Çok ciddi bir bakım isteği yoktur.
Aydınlık ve güneşli yerlerde bulunmalıdır. Karanlık ortamda bulunursa çiçek açmaz.

Genç fideleri hemen çiçek açmaz. Hafif asidik, nötral toprakları sever. Kireçli su bir müddet sonra zarar görmesine sebep olur. Humuslu toprakları sever. Saksı harcına yanık hayvan gübresi veya biofarm humus gibi organik bir malzeme katın.
Pamuklu bite karşı hassastır. Hemen bitkiyi sarabilir dikkatli olun.

Aşırı sulamadan hoşlanmaz.İki sulama arası toprağının bir miktar kurumasına izin verin. Saksı tabağında su bırakmayın, çürümeye neden olur.
Tropik kökenli bir bitki olduğundan kışı sıcak geçen yerlerde yarı gölgede olmak şartıyla dışarıda yetişebilir. Tohumdan da yetişir. Yerini ve yetişme koşullarını seviyorsa tohum bağlar. Ancak üzerinden alınan tohumlar hemen ekilmelidir.İlkbahardan sonbahar sonuna kadar 15 günde bir suda eriyen bir hazır bitki besini ile gübreleyin.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ne kadar güzel bir cicekmis, hic duymamistim. :panter:

attachment.php

Ekli dosyalar

• mum5.jpg
    mum5.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 96

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar