'Muhteşem Yüzyıl'a büyük protesto

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
fft2mm453293.jpg

'Muhteşem Yüzyıl'a büyük protesto

Kanuni döneminin anlatıldığı televizyon dizisini, 'Kanuni, şehvet düşkünü bir eşcinsel; harem ise genelev gibi gösteriliyor' diye protesto ettiler

Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Teşkilatı’ndan bir grup, Abdülhamit dönemini anlatan "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için gittikleri sinema önünde, Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisini protesto etti.

BBP İstanbul İl Teşkilatı üyesi bir grup, akşam saatlerinde "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için geldikleri Şişli’deki sinema salonu önünde basın açıklaması yaptı. Bir televizyon kanalında yayınlanan ve Kanuni Sultan Süleyman döneminin anlatıldığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde, Osmanlı Devleti’nin karalandığının, Kanuni Sultan Süleyman’ın da şehvet düşkünü gösterildiği vurgulanan açıklamada, dizinin yapımcısı ve yayınlanan kanal protesto edildi.

"Sultan’ın Sırrı’ filminde Abdülhamit’in vizyon sahibi, ileri görüşlü bir insan olduğunu vurgulayan BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, "Ülkemizde bu tarihimizi karalayan değil, tarihimizin güzelliklerini gören filmler yapılmalı" dedi.

'HAREM GENELEV GİBİ'

Halit Ergenç’in oynadığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın şehvet düşkünü gösterildiğini anlatan Karacan, "Harem bir genelev gibi, Osmanlı padişahı da şehvet düşkünü gösteriliyor. RTÜK’ten bir isteğimiz olacak. Bu tür filmleri izlemeye alsınlar. Gereken neyse yaptırım uygulansın" dedi. Grup yapılan açıklamanın ardından "Sultanın Sırrı" filmini izlemek için sinema salonuna geçti.

'KANUNİ ZEVK DÜŞKÜNÜ EŞCİNSEL GİBİ GÖSTERİLİYOR'

Dizinin yayınlandığı saatte yayıncı kuruluş önünde toplanan 30 kişilik grup da Kanuni Sultan Süleyman'ın elinde kadehi, zevk düşkünü bir eşcinsel olarak lanse edilmeye çalışıldığını ileri sürerek eylem yaptı.

Dizi dizi yozlaşmaya hayır platformu üyesi yaklaşık 30 kişi Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatının konu alan "Muhteşem Yüzyıl" adlı diziyi protesto etmek için dizinin yayınlandığı saatte yayıncı kuruluş önünde toplandı. Ellerinde "Kanuni tahkir edilemez", "Ecdadımıza dil uzatan alçaktır" yazılı döviz taşıyan grup yayıncı kuruluş aleyhine sık sık slogan attı. Uzun süre Tekbir getiren eylemciler konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

ALPEREN OCAKLARI DA DESTEKLEDİ

Yapılan basın açıklamasında, dizinin gösterilen fragmanlarında Kanuni Sultan Süleyman'ın elinde kadehi, zevk düşkünü bir eşcinsel olarak lanse edilmeye çalışıldığı ileri sürüldü. Dizinin bundan sonraki bölümlerde bu hassasiyetlerin dikkate alınması için eylemi gerçekleştirdiklerinin altı çizildi.

Eyleme Alperen Ocakları da destek verdi. Eylem nedeniyle Çevik Kuvvet bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Açıklamanın ardınan grup slogan atarak yayıncı kuruluş önünden ayrıldı.DHA

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
bende protesto ediyorum dünyaya mal olmuş geçmişimiz bir sultana bu tarz iftiralar edilmesi doğrusu benimde hoşuma gitmedi helede eşcinsel yakıştırmasına çok kızdım yazık bizim milletimize ya ne zaman geçmişimize sahip çıkıcaz o kadar hayırlar yapmış bir padişaha böyle iftiralar lafı gelince biz osmanlı torunuyuzx derler seyretmedim seyrettirmiycem çevremdekilere-kizgin-kizgin:dertli:de

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
arinam ben bu padişah anneleri diye bir kitap okudum okudum ama bitirene kadar sinir hastası oldum o baş odalık seçtiği varya ibrahimdi adı heralde yanılmıyorsam işte o sözde odalığıymış tövbe yarabbi sultan süleymanı ne hale soktular

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
arinam ben bu padişah anneleri diye bir kitap okudum okudum ama bitirene kadar sinir hastası oldum o baş odalık seçtiği varya ibrahimdi adı heralde yanılmıyorsam işte o sözde odalığıymış tövbe yarabbi sultan süleymanı ne hale soktular

Evet İbrahim olan odalığı. Ama ben onu yardımcısı olarak algıladım nedense:ates:

valla ilginç bir dizi biraz aşktann sevişmeden uzak iyi oldu böle bi dizi:kayris::kayris::kptmya::kptmya:

Aynen valla.:kayris:

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
bende tam izlemedim ama osmanlı padişahları 7 evliya makamındadır.öyle alalede insnlar diildirler.
dizinin tam anlamıyla neden bahsetttiğini bilmiyorum ama bildiğim şu bize okullarda anlatılan osmanlıyla gerçek osmanlı arasında dağlar kadar fark olduğu.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ben akşam diziyi izledim ve İbrahim hiçde odalığı rolünde değildi bütün padişah döneminde her padişahın haremi vardı bunu neden protesto ettiler anlamadım dizi bence güzel evet bizlerin gördüğü tarih dersleriyle alakası yok ama zaten Halil Ergenç de söyledi çocuklarımızın derslerinde bir tarih bilgisi olarak yapılmadı

Sultan Süleyman ın Hürreme olan aşkı konu ediliyor diye
Aynı zamanda Sultan Süleymanın ne kadar adeletli bir padişah olduğunu herkes biliyor ki bu da dizinin ilk bölümünde vurgulandıda yanılıyormuyum

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
aman ya ne fethedicek bişeye benzemiyo ben olsam fethederdim ama dimi sılacım:kptmya:

Tepki
914
insanlar kendi tarihlerini bilmeden araştırmadan karalamaya çalışıyorlarya yazıklar olsun diyorum..
osmanlı hakkında ne kadar araştırma yapmışlar ,ne kadar bilgi ve belgeleri var da bu şekilde karalama yoluna gidiyorlar ..
bunlar tam bilmediğinin cahili ,kara cahil insanlar..
hepsi avrupa yalakası bir avuç insan..
oturup da osmanlı hakkında üç beş kitap okusalar ecdadlarının dünya imparatorluğunu daha ii anlarlardı ama o akıl maalesef günümzde yok ..
osmanlıda harem asla cinsellik amaçlı kurulmamıştır...
belgeleriyle osmanlı haremini anlatan 4 tane kitap okudum daha yeni ..
osmanlı hareminde padişahların en fazla 12 tane hanımı olabiliyordu ..
haremde 400-500 tane çalışan bayan vardı..bunlar haremde hizmetle yükümlü idiler ...
padişah hanımlarına hizmet ediyorlardı ...
padişahın ise dediğim gibi en fazla 12 tane hanım seçme imkanı vardı ..
öyle sürekli bir cinsel ortam olup da yatıp kalkıp o işle iştigal etmiyorlardı ...
haremdeki kadınlar her zaman özel olarak seçiliyor ,en az 3-4 tane dil bilen ,edebi ,sanatsal yönü kuvvetli olan ,haremde de özel eğitimle yetiştirilen kadınlardı bunlar ...
sarayı padişahın yatağından ibaret temsil etmiyorlar ,sarayın eğitimli kadın profilini oluşturuyorlardı..
ta ozamanlardan bile osmanlının kadına verdiği değer bellidir.
padişahın kendi haremine gelince bunu o günün şartlarında değerlendirmek lazım ..
padişahlar ki dünyayı yönetirken tabiki bir takım ihtiyaçları da olcaktır..
ayrıca haremdeki bayanlar şimdi kendini medeni sanan avrupa özentili bir grubun yaptığı gibi gayri meşru ilişkiler yerine helal olarak padişahın himayesinde yaşyor ,her türlü rahatlığa sahip insanlardı...
osmanlı dünyaya kültür götüren bir imparatorluk olark her zaman eğitime çok büyüm önem vermiş ,bir sürü ilim alimi yetiştirmiştir...
öyleki kadınların eğitimi de çok önem taşıyordu ...
kadınlar haremlik selamlık yaşasalarda çok eğitimli ,kültürlü olarak yetişiyor ,bir elinde on marifet yaşıyorlardı..
ben sadece bir beş dakikaya denk geldim dizide ve sinir oldum ...
padişah merve oflazla beraber oluyor ve sonra ona şöyle diyor : çekilebilirsin ..sanki genelevde biriyle beraber olmuş gibi ..
bu ne saçma bir durumdur yaa..
osmanlı tarihinde bir kere bir çok padişah ayrıca şairdir de ..
şairliğin verdiği o ince ruhla eşlerine cariyelerine davranmışlardır..
öyleki bir çok padişah cariyelerine olan aşkını şiirlerinde anlatırlar ...
öyle işim bitti çıkabilirsin durumu gibi aşağılayıcı bir bakış açısı yoktur padişahlarda..
insanlar ezbere film yapıyorlar ..
açıp okusunlar biraz. .
daha yeni yavuz sultan selimin dizelerinden okudum ..
adamlar padişahmış ama o kadar ince ruhlu ve akıllı insanlarmış ki insan şaşıp kalıyor..
helal olsun dedirtiyorlar ..
tabi bunları bilmek için okumak lazım ..
önce okusalar ezbere yaşamaktan da kurtulurlar ama amaçları zaten belli o yüzden birşey demeye gerek yok ...
saçmalıklarına devam etsinler..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar