Muhteşem Yüzyıl (Star tv)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.535
443392.jpg

90_.png

20:00
Muhteşem Yüzyıl

Saat : 20:00 - 23:15 (195 dakika)
Tür : Dizi (Tarihi, Dram)
Oyuncular : Halit Ergenç, Vahide Perçin, Mehmet Günsür, Ozan Güven
Yönetmen : Yağmur Taylan, Durul Taylan

Family_.png

Şehzade Süleyman, en yakın adamı Pargalı İbrahim ile birlikte çıktığı bir avda alır kötü haberi... Babası Yavuz Sultan Selim Han vefat etmiştir. Şehzade Süleyman hiç beklemeden, İstanbul'a doğru yola çıkar ve hızla payitahta ulaşır. Bir günde hayatı değişmiş; Sultan Süleyman olarak padişahlık hayatına başlamıştır. Bu sırada, Karadeniz üzerinden içi köle yüklü bir kadırga, İstanbul'a doğru gelmektedir. Kölelerden en ateşli olanı ise, kaderini değiştirecek olan yolculuğa çıktığının henüz farkında değildir. Alex, tüm isyankarlığına rağmen, Topkapı sarayına getirilir. Onun bu tavrı ilk andan itibaren Valide Sultan'ın dikkatini çeker. Ama Alex'in sarayın kurallarını öğrenmesi uzun sürmez. Kendisine büyük bir hedef seçer. Alex, Sultan Süleyman'ın karşısına çıktığı ilk gecede onun ilgisini çekmeyi başarır.

nk83

Admin
Tepki
83.535
453792.jpg

90_.png

Muhteşem Yüzyıl

Saat : 20:00 - 23:30 (210 dakika)

Family_.png

Barbaros, Mustafa ve yeniçeri ağasını bir arada gören Süleyman deliye döner. Kabusları gerçek olmaya başlamıştır. Mustafa’ya bir ders vermek amacıyla büyük bir ceza verir. Lala Mustafa, Huricihan’ dan gelen mektubu Beyazıt’tan saklar. Beyazıt’ın kendisini unuttuğunu düşünen Huricihan, Cihangir’e birlikte Kütahya’ya gitmeyi teklif eder. Cihangir, Kütahya’da gördükleriyle büyük bir hayal kırıklığı yaşar.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Hürremi aramadan izliyorum bende diziyi Deokman şunun şurasında finaline az kalmış sonuna kadar izleyim diyorum ve bu akşam çok heyecanlı bir bölüm bizleri bekliyor:istebu::istebu:

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
107'de kaldım bölüm biraz daha sürsün öyle izleyeceğim ben sonradan başladım diziye abla internetten izliyorum..
Şimdi yaprak dökümüne başladım 18.bölümdeyim bakalım onda neler olacak

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Diziden nasıl soğudum anlatamam.Çok sıkılıyorum artık seyrederken..
Sanki eski heyecanı kalmadı ama Mustafa iyi taşıyor..
Trt 1 Eski Hikaye fenomeni oldum,hatta tekrar tekrar netten seyrediyorum
Alternatif arayanlara duyrulur:laklak:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
a demi @Şahmaran. Abla aynen valla hürrem varken nasıl heyecanlı bölümleri oluyordu sabırsızlıkla bekliyordu insan

Evet onunda büyük bir etkisi var..
Ancak sanırım bende artık değişiklik istediğim için biraz da soğudum.
Ama bu sene son sezon.Bitecek yani:eek:ky:

nk83

Admin
Tepki
83.535
455666.jpg

90_.png

Muhteşem Yüzyıl

Family_.png

Süleyman’ın yeni doğan çocuğu, haremdeki dengeleri değiştirir. Hürrem ve Fatma arasındaki oyun yeniden başlar. Sancaklardaki teftişini bitiren Matrakçı, Süleyman’a rapor verir. Selim’in dava meselesini açıklarken, Bayezıt ve Mustafa’nın kabahatlerini saklar. Selim ise başına bela açanın Bayezıt olduğuna inanır. Babasına Bayezıt’ı suçlayan bir mektup yazar. Mustafa, Atmaca ve Mahidevran’ın tüm uyarılarına rağmen Nisa’yı göndermez. Geleceğini tehlikeye atma pahasına nikah kıyar. Atmaca ise Mihrünnisa ile alakalı şok eden bir emir alır.

nk83

Admin
Tepki
83.535
443392.jpg

90_.png

Muhteşem Yüzyıl

Family_.png

Barbaros’un cenazesi için tüm şehzadeler payitahta gelir. Yeni Kaptan-ı Derya’nın kim olacağı merak konusu olur. Donanmanın desteğini isteyen iki taraf da kendi adaylarını belirler ve kıyasıya bir rekabet başlar. Selim ve Bayezıt arasındaki gerginlik başta Süleyman olmak üzere herkesin dikkatini çeker. Mihrimah bu kavgaya son vermek için evinde bir yemek düzenler. Güzel başlayan yemek, kimsenin hatırlamak istemeyeceği bir felakete dönüşür.

nk83

Admin
Tepki
83.535
458436.jpg

90_.png

Muhteşem Yüzyıl

Family_.png

Süleyman’ın Selim’e olan desteği Mustafa ve Bayezıt’ı öfkelendirir. Bayezıt’ın Mustafa’ya olan bağlılığı Hürrem’i endişelendirirken, Bayezıt’ın abisinden istediği yardım iki kardeşin bağını güçlendirir. Rüstem’in ise Mustafa için yeni bir planı vardır. Gizli odayı bulan Fatma, bu sırrı açığa çıkarmak için bir oyun oynar. Hürrem’in kendisini dinlediğini öğrenen Rüstem, Hürrem ile karşı karşıya gelir.

nk83

Admin
Tepki
83.535
460049.jpg

90_.png

Muhteşem Yüzyıl

Family_.png

Süleyman’ı Manisa’da kötü bir sürpriz beklemektedir. Selim’i sarhoş halde yakalayan Süleyman öfkelenir. Amasya’ya gelen Bayezıt aşkına kavuşur. Bayezıt’ın sırrına ortak olan Mustafa kendi sırrını da onunla paylaşır. Beyazıt, Mihrünisa’yla gizlice evlendiğini öğrenir. Mustafa’dan gelen haberlere çok sinirlenen Süleyman, oğluna bir ders vermek ister. Ancak Hürrem’in olaya dahil olmasıyla işler çığırından çıkar. Mustafa öyle bir karar verir ki baba oğul arasında fırtına kopmak üzeredir. Hürrem, suların durulduğunu zannederken sürgün kararıyla sarsılır.

nk83

Admin
Tepki
83.535
443392.jpg

90_.png

Muhteşem Yüzyıl

Family_.png

Mustafa’nın askeriyle birlikte payitahta geldiğini öğrenen Süleyman beyninden vurulmuşa döner. Bu durumun tek bir açıklaması vardır; İsyan... Süleyman yeniçeri ağasına kesin bir emir verir. Ne pahasına olursa olsun Mustafa İstanbul’a girmeyecektir. Mustafa’ya kurulan tuzağı haber alan Atmaca, şehzadeyi durdurmak için yola çıkar. Ancak Rüstem tarafından pusuya düşürülür. Cihangir ise tüm bunların arkasında Rüstem’in olduğuna emindir.

Tepki
98
Koca sultanı yatak odasına hapseden zihniyetın cevirdigi bir diziyi izlemek utanç verici ...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Muhteşem Yüzyıl'da heyecan dorukta

Muhteşem Yüzyıl'ın yeni bölümünün ikinci tanıtımı yayınlandı.

Güncelleme:
17/02/2014

Şehzade Mustafa’nın ölümü herkesi yasa boğuyor!

Mustafa’nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman’ı kahrediyor. Cihangir’in feryadı tüm ordugahı sararken, babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul’da halk ve asker Hürrem ve Rüstem’e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran oğlunun haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa’dan sonra oğlu Mehmet’in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa’nın hayali ile boğuşuyor!

Süleyman Mustafa’nın üzerinden çıkan mektubu okur. Mustafa’nın sözleri Süleyman’ı derinden yaralar. Oğlunun masum olabileceğini düşünen Süleyman, tüm öfkesini Rüstem’den çıkarır. Canını zor kurtaran Rüstem vezir-i azamlıktan azledilir. Kara Ahmed vezir-i azamlığa getirilir.

Mahidevran ve Mihrünnisa umutla Mustafa’nın dönüşünü beklerken, gelen haberi zamanı durdurur. Mahidevran için yaşamın hiç bir anlamı kalmamıştır. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşır.

Ordugahtan kaçan Rüstem, payitahta döner. Mustafa’nın haberi saraya bomba gibi düşer. Mihrimah ellerine bulaşan kanın ağırlığı altında ezilirken, Hürrem en büyük düşmanını alt etmiş olmanın şaşkınlığını yaşar.

Cihangir babası ile konuşmak için her yolu dener. Süleyman ise sessizliğe gömülür. Cihangir çareyi uzaklaşmakta bulur. Süleyman onu bulduğunda sonsuza dek kaybettiğini anlar! Baba oğulun arasındaki sevgi, derin bir nefrete dönüşür.

Mahidevran Bursa’ya gider. Daha oğlunun yasını tutarken, torunu Mehmet’in acısıyla sarsılır. Derin bir kedere boğulan Süleyman oğlunu öldürdüğü gerçeğiyle başa çıkmaya çalışır. Hürrem ise hiç ummadığı bir anda Mustafa’nın ölümünün acısını yaşar. Bu herkeste derin izler bırakacaktır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar