Moralim sıfır :(

besmele

Daimi Üye
Tepki
384
kızlar ergenliğimden beri başımın belası bi hastalıktan söz etmek istiyorum keratosis pilaris bu hastalık resmen psikolojimi alt üst etmiş durumda kendime güvenim sıfır resmen ruhsal olarak eziyet cekiyorum eşimden o kadar utanıyorum ki ne kısa kollu ne mini etek giyebiliyorum eşim pek sorun etmiyor gibi bunu ama ben daha rahat olmak istiyorum yanında acık sacık seyler giymek istiyorum ama bu görünümüm yüzünden giyemiyorum ve cok üzülüyorum sizddede böyle sorun olan varmı dertleşmeye cok ihtiyacım var :uzgun:

OP
besmele

besmele

Daimi Üye
Tepki
384
tavuk derisi görünümü gibi bişi çok çeşitleri var kp1.jpg

internetten aldım bu resmi benimki bu kadar kötü durmuyor ama buna yakın bişi bazı yerler yoğun bazı yerler yok dencek kadar az ama ayaklarımda diz ile bilek arası çok yoğun ve eşimin yanında kısa etek giymeye utanıyorum

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Okadar büyütülecek bişey değil gibi görünüyor canım.Hem resimdekinden dahada iyi diyorsun kendini.Bacaktamı oluyor bunlar?Epilasyon sonrası bir süre bendede oluyor buna benzer görünüm sonra geçiyor.

OP
besmele

besmele

Daimi Üye
Tepki
384
Okadar büyütülecek bişey değil gibi görünüyor canım.Hem resimdekinden dahada iyi diyorsun kendini.Bacaktamı oluyor bunlar?Epilasyon sonrası bir süre bendede oluyor buna benzer görünüm sonra geçiyor.

yok epilasyondan sonra değil devamlı böyle görünümü hiç geçmiyor yani

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Peeling falan yapinca düzelme olabiliyormus, doktorun ne tavsiyelerde bulundu sana canim?

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
Canım, duanı eksik etme.

Sonrada iyice araştır herşeyini. Çaresi var mı? Kendini iyi hissetmen için mutlaka psikolojik olarak tedavi al.

Eşin dert etmiyorsa üzme kendini, çok zor başımıza gelmeden anlamayız belki ama kendini bu kadar sıkma nolur.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
yok epilasyondan sonra değil devamlı böyle görünümü hiç geçmiyor yani

Doktora gittinmi peki?Krem vs gibi şeylerle geçer diye düşünüyorum :acep:

Buarada eşin sorun etmiyorsa kafana takmamaya çalış.Mini etek giymek istiyorsan giy,şort istiyorsan onu giy.Eşin onları farketmeyecek bile bence.Her güzelin bir kusuru vardır benim kusurumda bu diyip içini ferahlat canım.En azından ferahlatmaya çalış :uzgun:

OP
besmele

besmele

Daimi Üye
Tepki
384
bilinen bi tedavisi yok evlenmeden önce cok doktorlara gittim çeşitli kremler veriyolar bi süre düzeltir gibi oluyor ama tekrar oluşuyor

OP
besmele

besmele

Daimi Üye
Tepki
384
Peeling falan yapinca düzelme olabiliyormus, doktorun ne tavsiyelerde bulundu sana canim?
çoğu doktorlar peeling yapınca görünümün daha kötü oldugunu söylüyor ve tavsiye etmiyor zaten genetik bi olay ailede varsa doğal olarak sanada geçiyor kardeşimin sadece kollarda var bende nerdeyse tüm vücut annemden geçmiş bizede

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
bilinen bi tedavisi yok evlenmeden önce cok doktorlara gittim çeşitli kremler veriyolar bi süre düzeltir gibi oluyor ama tekrar oluşuyor

bir süre düzeltir gibi oluyorsa ne mutlu. en azından o günlerde dilediğin gibi giyinebilirsin canım.

üzme kendini. Kuranda geçen bir dua var. Hastalıklar için okunuyor. Onu okuyup Allaha dua etsen? Rabbim olmayacak duayı ettirmez.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
çoğu doktorlar peeling yapınca görünümün daha kötü oldugunu söylüyor ve tavsiye etmiyor zaten genetik bi olay ailede varsa doğal olarak sanada geçiyor kardeşimin sadece kollarda var bende nerdeyse tüm vücut annemden geçmiş bizede
Anladim canim cok gecmis olsun.

Tepki
197
başımıza neler geleceiğini bilemeyiz. en son utanmanız gereken kişi eşinizdir ki Allahın verdiği hastalık yüzünden neden utanalım.:hayir: dermansız dert yoktur.biraz fazla araştırma yapmak gerek.:findikim:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar