Maratoncular İçin İpuçları

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
Konu hakkında hiçbir kitapta bulamayacağınız birkaç öneri: İlk elden bilgileri ve ilk maratonlarına dair son zamanlarda anıları olanlarla konuşmak çok değerli olabilir. “Egzersiz yapmadan önce hiçbir şey yemezdim, ama birçok maraton koşmuş bir arkadaşım önceden yemem konusunda uyardı. Bir muz, çok tahıllı ekmek ve bir granola barı yedim yarıştan önce ve şişeme Getorade içeceği koydum ve çok büyük bir değişim oldu. Şimdi yemeden önce asla koşmuyorum.”

"Fiziksel olmasından da çok, zihinsel. Uzun görünüyor, ama imkânsız değil”. Marisa Bangash, 26, Philadelphia Maraton 2005, Süre: 4:21

“Gerinin ve antrenmanınız boyunca dinlenin. Kendinize iyi davranın.” Tracey Aiello, 37, Napa Valley Maraton 2000, Süre: 4:03

“Rahatla. Enerjinizi kendinize heyecan vermek için kullanın, korkmak için değil.” Charity Curley, 32, New York City Maraton 2001, Süre: 3:57

“Karbonhidratlı besinler yiyin. Ve tepelerde alıştırma yapın.” CC

“Antrenmanlarınız boyunca masaj ya da Rolfing gibi vücut bakımları yaptırın, özellikle uzun koşulara yaklaşırken. Bunu bir lüks olarak düşünmeyin; antrenman sürecinizin bir parçası olarak düşünün.” Danielle Corriveau, 40, Mayor's Midnight Sun Maraton 1999, Time: 4:24; Vancouver Maraton 2000, Süre: 4:35; Marine Corps Maraton 2002, Süre: 4:30

alıntıdır

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
:eek:paylasımın icin tesekkürler emegine saglık :ayna:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar