Maden Ocağı Değil Matem Ocağı KALBİMİZ SOMA !

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
İşçiler madende mahsur kaldı

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki özel bir şirkete ait kömür ocağından, bugün saat 15.15′da trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Galeride elektriklerin kesilmesi nedeniyle asansörler çalışmadığı için yukarı çıkamayan 20 işçi trafo bölgesinde mahsur kalırken 200-300 kadar işçininse daha aşağılarda mahsur kaldığı belirtildi. Patlama sırasında en az bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Manisa ve çevre illerden gelen arama kurtarma ekipleri ve çevre maden ocaklarından gelen tahliye ekipleri kurtarma çalışmalarına başladı., tedbir amacıyla bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Şevket YILMAZ/SOMA, (Manisa) (DHA)

OP
Çilekli Sakız

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
AK PARTİLİ YURTTAŞ: 20 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ
Bir televizyonunun canlı yayınına telefonla bağlanan Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş kazada 20 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Yurttaş şöyle konuştu:
"Ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Şu anda 20 tane ölü var bu bölgede. 200 civarında yaralı var. 30 ambulansımız bölgeye sevk edildi. Dumandan boğulma ve yanık yüzünden ölüm mevcut.
Hastaneye gelmeden ölenler. Şu anda çıkanlar zaten ölü olanlar. Hastaneye henüz intikal eden vaka sayısı 20-30 sayısı, yaralı civarında."

elmas ayhan

Daimi Üye
Tepki
598
çok üzüldüm yaaa Allah yardımcıları olsun biran önce kurtarırlar inş..ölenlere allah rahmet eylesin...allah sabırlar versin ..çok acı yaaa.. üzüntüden başım ağrıyor(((((

elmas ayhan

Daimi Üye
Tepki
598
S%C3%96ZC%C3%9CTV-CANLI-SOMA.jpg

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
toplamda çalışan 750 işçi varmış sadece 300 tanesi çıkartılmış sağ
geriye kalan 450 kişi:(
yani 201 kişi diil acı bilanço , tv ler gerçekleri sölemiyor ,
oradan 450 kişi den çıksa çıksa sağlam 2-3 kişi çıkar çünkü yerin 2km altından bahsediyoruz hava yok elektrik yok birde yangından dolayı çıkarn duman mümkün değil sağ çıkmaları ...:mendil::mendil::mendil:

Bi yerde okudum böyle yazmışlar:(

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Soma maden ocağında çıkan yangına ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattığını açıkladı.
Tweet Yorum Yap
Alınan bilgiye göre; Soma Cumhuriyet Başsavcılığı'nca maden ocağındaki yangın olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve konunun bütün detaylarıyla araştırıldığı öğrenildi.
"KAYIT DIŞI İŞÇİ ÇALIŞTIRILDIĞI" İDDİASI
Başsavcılığın, soruşturma kapsamında "maden ocağında kayıt dışı işçi çalıştırıldığı" iddialarını da araştırdığı bildirildi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar