Los Angeles'ta fast food yasağı getirildi

єℓєησяα

Daimi Üye
Tepki
945
905120080730120009827.jpg

ABD'nin Los Angeles kentinde, obezite ve diyabet rahatsızlıklarının aşırı boyutlarda görüldüğü düşük gelir seviyeli mahallelere yeni fast food zinciri açılamayacak.

Uygulama bir yıl süre ile yürürlükte kalacak. Bu uygulamanın amacı restoran işletmecilerini bu kesimlerde yaşayanlara daha sağlıklı seçeneklere sunmaya yöneltmek.

Daha çok Latin ve Afro- Amerika kökenlilerin yaşadığı Los Angeles kentinin güneyindeki restoranların en az yarısı yarısı, fast food zincirlerinden birisine ait.

Kararın ardından, fast food lokantaların temsilcileri, karşı atağa geçtiler ve uygulamaya ateş püskürdüler. Fast food markalarının yöneticileri, menülerinde sağlıklı seçenekler sunduklarını öne sürdüler.

CKE Restoranlarının yöneticisi Andrew Pudzer, "Önemli olan nerede yediğiniz değil, ne yediğiniz. Belediyeyle bu konuda işbirliği yapmak istiyoruz, ancak onlar ilgilenmiyorlar" diye konuştu.

Los Angeles Halk Sağlığı Dairesi'nin yakınlarda yayımladığı bir rapora göre Los Angeles'ın güneyindeki restoranların yüzde 73'ü fast food yiyecek satıyor, bu oran kentin batısında yüzde 42'yi geçmiyor.

Yine Los Angeles'ın güneyindeki yetişkinlerin yüzde 30'u obez, kent merkezinde bu oran yüzde 19.

Tepki
8.216
ne yalan soyleyeyım abartmamak şartıyla ben fast food sevıyorum ozellıkle mc donalts ama tabıkı abartılıp hergun yenılırse tabıkı zararlı ben ülkemizde yasaklanmasını ıstemıyorum sahsen

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Aliskanlik yapmamak gerekiyor. Asiri derecede yagli yiyeceklerden uzak durmaliyiz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar