Lisede kravat zorunluluğu kalkıyor

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
336111387971.jpg

Lisede kravat zorunluluğu kalkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı kılık kıyafet serbestisinin ilk adımını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

12 Eylül Darbesi'nden sonra yürürlüğe giren kravat takma zorunluluğu öğretmen ve öğrencilerin isteğiyle kaldırılıyor.

Türkiye'de okulların geneline yayılması amaçlanan yeni bir uygulamaya göre, öğrencilerin kravat takma zorunluluğu olmayacak. Çalışma, öğretmenlerin görüşü doğrultusunda şekillendirildi. Öğretmenler, kravatın artık bir formaliteye döndüğü, kravatların gevşek bırakılarak daha saygısız bir görüntü oluştuğunu belirttiler.

Star'da yer alan haberde, syrıca kravatlarla yapılan el şakalarının şiddete dönüştüğü gibi konularda sıkıntılar dile getirildi. Hem öğretmenlerden hem öğrencilerden aynı talep gelince Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti.

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki eğitim döneminden itibaren okullarda öğrencilerin mecburi olarak kravat takılmasını öngören şartı kaldırmak için çalışma başlattı. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yasağın güvenlik, görüntü ve sağlık gerekçeleriyle uygulanması gerektiği belirtildi.
Sabah

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Kravatın kalkmasına sevindim.Hergün kravat takmak sıkıntı verir.Kıyafet konusuna gelince bence okullarda forma devam etmeli.

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Kravat iyi olmuş ama forma devam etsin yoksa yok arkadaşım bilmem ne markası giyiyor ben niye aşağı kalmayayım yok bilmem ne diye başa çıkılmaz sonra daha kullanışlı ve rahat formalar olabilir belki -rgulu

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
serbest kıyafetin en büyük destekçisi ben olurdum herhalde, markayı herşey sanan veliler ve öğrenciler olmasaydı :) birisi fred perry giyerken, diğerinin daha farklı ve makul bir marka giymesi çocuklar arasında ciddi "tarz krizi"ne dönüşebilir.. kaldı ki maalesef çocuklar çok acımasız.. eğitim olmadan öğretim olmaya devam ettikçe forma iyidir.. :)

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Kravatın kalkmasına sevindim.Hergün kravat takmak sıkıntı verir.Kıyafet konusuna gelince bence okullarda forma devam etmeli.
Ben ilkokul birinci sınıfa giden yeğenimde kravat görüp paniklemiştim,bunlar birbirlerini kravatlarından çeker diye ikinci dönem kravatı kaldırmışlardı bu nedenle.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar