Lise yıllarınız nasıl geçti?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ben Lise 2. sınıfa kadar hiç okulumu kırmaz,devamsızlık yapmaz ve sürekli derse giren çok uslu bir öğrenciydim.
Ama Lise 2'den sonra devamsızlık yapmaya başladım-hmm
Ama okulumu çok seviyordum tabiki arkadaşlarımıda..
Acayip kopye çeken bir öğrenciydim,bendeki kopya çekme kabiliyeti kimsede yoktu diyebilirim:kptmya:
eh okula gidipte kopya çekmeyen öğrenci var mı aceba?
Sıra arkadaşım Nesibe'de tam aksine çok alımlı ve güzel olmasına rağmen çok ötlek ve korkaktı beee:utandim:
Bilgisayar yazılısında yine ben kopya çektim,işim bitince Nesibeye uzattım kağıtları al sende yararlan dedim..
eh beceriksiz arkadaşım o sırada yakalandı ve yazılıdan sıfır aldı,hemde sınıftan atılmıştı..

Lise yıllarıma dair çok anım var,zamanla aklıma geldikçe buradan sizlerle paylaşmak istiyorum,sizlerde paylaşırsanız sevinirim:hhhhhh:

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
Aynen Şahmaramancım bende senin gibi çok kopya çekerdim... hemde ne kopyaaa..... ya sadece lisede değil aö.f. işletme muhasebe bölümünde okurken ordada tarihden kopya çektim.... :gul: gözetmen izin vermişti... levent kırca gibi adamdı sınıftaki bütün herkes çekmişti.. benim kitap elden ele dolaşmıştı..:kptmya:

lise çok ayrıydı ya benim için... ilk aşkımdan ayrılmıştım... okulı kırardık hep... 23 nisanda arkadaşlarla gülhaneye giderdik... sahile... ahhh ahhh... nerde o günler.. matematik öğretmenimize aşıktık.. bütün kızlar.. o ise her fırsatda karısından ve kızından bahsederdi... ahh canım yaa.. beni kaç yıl geriye götürdün....:hhhhhh:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
tam fırlama bi öğrenciydim kankamla devamlı dersi kırar kız kıza takılırdık olmadı diğer kızları da ayrtırdık raporlu olurduk ya da sevkli yazılılara girmezdik hastayız die sonra aynı sorularla bizi tekrar yazılı yapardı hocalar :)tabi ailemizin filan haberi yok kopya tekniklerimiz vardı öyle küçük kağıtlarada değil normal defter sayfasına başkalarının çalışma kağıtlarını fotokopi çektirip en ön sırada kopya çekerdik hoca arkalara bakardı ban hocayı takip edip arkadaşımı kamufle ederdim sonra ondan yazardım çok anılarla doludur lisedeki çılgınlıkları arkadaşlıkları insan hayatının hiç bi döneminde tadamıyo okul biteli 4 yıl oluyo hala sadece lisedeki dostlarımla görüşüyorum yani başka arkadaşım yok hiç gerek duymuyorum buna en sağlam dostluklar en büyük acılar( o zaman öyle sanıyosun:)) lisede ilk gençlik döneminde yaşanıyo herşey dorukta ortası yok keşke liseye bi sene daha geri dönebilsem daha çok ders kırar daha çok kopya çeker arkadaşlarımla daha çok zaman geçirirdim

not:gariptir derslerim de hocalarla aram da çok iyiydi herşeye rağmen:)

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Kıvırcık lüle lüle saçlarıyla Neriman sınıfın gözdesiyid onu çok kıskanırdım:findik:
Hemen ön sırada Nurten ile birlikte oturuyorlardı..Bizde Nesibe ile birlikte sıramızı paylaşıyorduk..
8.sırada biz oturuyorduk okul numaramı halen hatırlarım 2051..
Vesselam biz Nurten,Neriman ve Nesibe 4 kankaydık..Genelde birlikte takılırdık..
Sabah ben servisle gelirdim okula,servis okula erken gelir,bizde her zamanki köşe pastanede buluşur çay,poça,birde Arnavut böreğimiz meşhurdu..Tabi sigaramızda olmazsa olmazımız idi:sigara:
Bir kerem sigaram yarım kalmıştı,bende gömleğimin cebine koydum,kıyamadım atmaya..Anam o nebiçim bir koku veriyormuş,bitmemiş sigaranın kokucağını ilk o zamanlar öğrendim böyle kötü koktuğunu:kptmya:
Neredeyse sınıftakiler beni sopa ile kovalayacaklardı:kptmya::kizdimama:

kardelen00

Aktif Üye
Tepki
102
herkesin lise anıları kendine göre çok güzeldir üniversite bile o kadar güzel degıldı sınıfta 7 kişiydik harikaydı harika ögretmenlerim okul ama şuan daha güzel

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
ben lise okumadim
orta okuldan sonra meslek hayatina atildim
bizim burda böyle
ama tabii cok zeki olupta kendini okumaya adayanlar yüksek okullarda devam ediyolar
ben ise 16yasimda kendimi kuafförlüge adadim :)
bay bayan kuafförü icin staj yaptim
sanirim babadan gelme kendisi erkek berberi
basariylada bitirdim
esimde süpriz yapti ve bana bay bayan kuafföör salonu acti
ama hamileligimde düsük riskimden dolayi devr etmek zorunda kaldik

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bir anımı daha sizlerle paylaşayım ben,madem kimse yazmıyor....
Arkadaşlarla birlikte okulu kırdık,Taksime gitmeye karar verdik,neymiş gezecekmişiz..Ama hava nasıl soğuk anlatamam,soğuk işlermi,hiç soğuk hava umrumuzda olurmu?
Vesselam anlaştık 4 bayan arkadaşız ama çılgınlık yapacağız ya,otostop çekerek gideceğiz Taksime:sok
Yanımızda bir tane erkek olmalı dedik ve Yasemin bizim sınıfta değil ama servisten arkadaşım hemen atladı..
Ben Gürkanı çağırayım o gelir bizimle dedi.Güya yanımızda erkek olursa daha güvenli gidermişiz bak sennn:bayil:
Vesselam Yasemin,Gürkanı çağırmaya gitti,bizde okulun kapısında bekliyoruz,gelsin bir an evvel çıkacağız..
Heh geliyor Yasemin....Yanında Gürkan ama bu Gürkan bildiğimiz Gürükan olanlardan değil..
Bir baktım kırıta kırıta geliyor,Yasmin bu ne dedim..:sok
Gürkannnnnnnnnnnnnnnnnn diye uzatarak söyledi..
Bumu bizi kouryacak dedim...
Evettttttttttttt dedi
Nan deli bu totoş:bayil:
Bir şey olsa bizden önce topuklar nan dedim:kptmya:
Ay halen aklıma geldikçe gülüyorum:kptmya:
Bende okul anıları bitmez dedim sizlere,aklıma geldikçe burada yad edeceğim ama sizlerde paylaşırsanız sevinirim.:hhhhhh:

k.a.y.r.a.

Daimi Üye
Tepki
3.917
ooo ben lisedeyken böle sus pus değildim aklımda olanı anlatayım
ben ingilizce derslerini hayatta dinlemezdim temelim sağlamdı orta okuldan sınavımız var yazılı herkes tabi yazıyo yazıyo bende kısa ve net cvblar yazdım hocaya verdim kağıdı çıktım ertesi gün benim üstüme yürüdü kopya çektin sen ne çabuk yaptın bunları kağıtmı çaldın diye
ben dayanamadım yürüdüm hatunun üzerine gittim müdüre
dedim böyleyken böyle hocam
hatun diyoki müdüre
müdür bey ders dinlemiyo 100 alıyo nasıl olur
müdürün odasında tekrar sınava girdim farklı konularla ve sonuç
gene 100 aldım...
ama hatunun yüzünün kızarıklığı utangaçlığı halen aklımda

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ooo ben lisedeyken böle sus pus değildim aklımda olanı anlatayım
ben ingilizce derslerini hayatta dinlemezdim temelim sağlamdı orta okuldan sınavımız var yazılı herkes tabi yazıyo yazıyo bende kısa ve net cvblar yazdım hocaya verdim kağıdı çıktım ertesi gün benim üstüme yürüdü kopya çektin sen ne çabuk yaptın bunları kağıtmı çaldın diye
ben dayanamadım yürüdüm hatunun üzerine gittim müdüre
dedim böyleyken böyle hocam
hatun diyoki müdüre
müdür bey ders dinlemiyo 100 alıyo nasıl olur
müdürün odasında tekrar sınava girdim farklı konularla ve sonuç
gene 100 aldım...
ama hatunun yüzünün kızarıklığı utangaçlığı halen aklımda

:sok Vay sen hem haylaz hemde inek bir öğrenciydin demekki:gul:

sühoş

Daimi Üye
Tepki
775
Kartal Lisesini 1980 yılında bitirdim. Lise hayatımsiyasal oalaylara mecburi olarak uymakla geçti. Bize ne derlerse onları yapmak zorundaydık. Derslere sokulmazdık ama ben yinede çalışkan bir öğrenciydim.Liseyi bitirdim. Sosyal bir kızdım. İlkokul ortaokul ve lisede tüm milli bayramlarda şiirleri ben okurdum.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.686
:gul::gul: ne sen sor ne ben söyleyim :gul::kptmya:
cok zıpırdım yaaaaaaaaaa ehueheh
beden ögretmenime aşıktım :gul:
hahah bakısırdık derste benim sırama otururdu heheh elini tutardım alttan :gul::gul:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben tam bir geveze, haylaz ve nasıl olduğunu anlamadığım şekilde tembeldim:gul:

Lise-1'de gevezelik ve haylazlıktan 32 kişilik sınıfın 30 kişisi de kaldı:gul:

Neysem 2. kez lise 1 okuyunca aklım başıma geldi. En yüksek dersim İngilizce olunca ben de ingilizce bölümünü seçtim. Koskoca sınıfta 7 erkek vardı
İnek tipler çoktu. Pek bir sinir olurduk:hihh: Sonracığıma ite kaka liseyi bitirdim. Üniversite okumayı tercih etmedim ve hemen babamla beraber çalışmaya başladım. Daha kolay geldi:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bizde arkadaşımla dersten kaçıyoruz hiç sevmediğimiz bi ders ne yaplım filan derken yol gidiyoruz birden bi hayırdır kızlar demez mi ba baktık dersten kaçtığımız hoca arkadaşım hastaneye gidiyoruz dedi ben eve dedim tabi bunu aynı anda dedik o an kopmamak için kendimi zor tuttum hocada bi daha görmicemm dersten kaçtınızı dedi çok komikti

busem68

Daimi Üye
Tepki
717
valla bende lise 1 de çok çalışkan bir öğrenciydim ama lüse 2 de okulumu kırmaya başladım ders çalışmamaya haylazlık yapmaya başlamıştım dersi asıyodum ve müdüreye yakalanıyodum en sonunda velimi çağırtmıştı ooo daha neler neler ama bazen özlüyorum yaa lise 3 de zaten hepten kopmuştum :dusun:ahhhh ahhh güzel yıllarmış yaa

RUKİYE

Daimi Üye
Tepki
1.143
bende çok çalışkandım taktirlik ögrenciydim sırf kızlar oldugu için tambir gırgır şamata çok neşeli eglenceli geçti tiyatroda oynadım korada vardım baya faaldim yani çok sevilen ögrencilerdendim hem ögretmenlerim hem ögrenciler -hmm-hmm

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
22 yasındaydı :D
yesss dayanamdı bana :ciklet:
ama az degildim haaa bayıltmıştım onu basket topuyla :kptmya:

peki sana aşıktı diyelim sonra ne oldu nerde şimdi bu tip öğretmenlere çok karşıyım sonuçta öğrenci öğretmen ilişkisi böyle olmamalı suç sende değil onda tabi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar