Leblebi Unlu Kurabiye

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Leblebili Kurabiye.jpg

Leblebi Unlu Kurabiye

Bardak ölçüsü : 250 ml su bardağı
1/2 su bardağı sıvıyağ
1/2 su bardağından bir parmak eksik pudra şekeri
1 su bardağı leblebi tozu
Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
1 su bardağı un

Yapılışı

Tüm malzemeyi yoğurun ve şekil verip 180 derecelik fırında 20-25 dakika pişirin (Fırınların pişirme süresi değişebilir siz arada kontrol edin) Piştikten sonra kıvamı un kurabiyesi gibi oluyor. Isırınca yarıya kadar yumuşacık inip sonra normal kurabiye sertliğine ulaşıyorsunuz ;)

Bardak bu büyüklükteydi
kjh-jpg.31711

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.644
Ayy valla görüntüsü lüplet beni diyor leblebi tozunada bayılırımmm eminim cok güzeldir leblebi kurabiyesi yemiştim daha önce cok güzeldi canım istedi :) ellerine sağlık bacım :puan::cak:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
Ayy valla görüntüsü lüplet beni diyor leblebi tozunada bayılırımmm eminim cok güzeldir leblebi kurabiyesi yemiştim daha önce cok güzeldi canım istedi :) ellerine sağlık bacım :puan::cak:

Teşekkür ederim :tatlim: Leblebi tozunu bende seviyorum ya :D Annem bir öğütücü almış içine atıyorum bildiğin un gibi oluyor çok hoşuma gitti zırt pırt yapıyorum. Eskiden leblebi tozunun içine şeker ya da acı biber de koyardık siz yapar mıydınız?

hep denemek istedım ama bir türlü yapamadım :ates: harika görünuyor ellerine sağlık :puan:

Benim de hep denemek istediğim bir tarifti. Hatta leblebi helvası falan da yapmak istiyorum sırada o var ;) Teşkkür ederim :kaalp: Bu arada seni burada yeniden görmek çok güzel hoş geldin :kanka:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.644
Teşekkür ederim :tatlim: Leblebi tozunu bende seviyorum ya :D Annem bir öğütücü almış içine atıyorum bildiğin un gibi oluyor çok hoşuma gitti zırt pırt yapıyorum. Eskiden leblebi tozunun içine şeker ya da acı biber de koyardık siz yapar mıydınız?
Ben kücükken şeker koyardıkda leblebi tozundan hep bogulurdum pipetle bi çekiyodum :krizz::krizz: nasıl bi ögütücü o bi ara resim atsana merak ettim he :lili:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
Ben kücükken şeker koyardıkda leblebi tozundan hep bogulurdum pipetle bi çekiyodum :krizz::krizz: nasıl bi ögütücü o bi ara resim atsana merak ettim he :lili:
Pipetle çekilir mi kız bildiğin intihar haha

@bitter_im Kahve öğütücü diye geçiyor. Sevdiğim bir makine valla robotlarda parçalı olarak kalan şeyler bunda bildiğin un oluyor
v2-82578-2_large.jpg

Son düzenleme:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.644

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar