...Lahana diyeti...

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Bu diyeti yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar:
•Kendimizi çok fazla yormamalıyız.
•Bol bol sıvı içecekler(su) tüketmeliyiz .
•Zayıflamayı hızlandırıcı bazı sporlar yapabiliriz.
•Diyetin yanında bünyemizin zayıf düşmemesi için vitaminli meyveler yani vitamin Almalıyız.
Lahana çorbası (diyeti) nasıl hazırlanır:
1.Lahana
2.Domates
3.Kereviz
4.Patlıcan
5.Yemeklik Kabak
6.Enginar
7.Havuç
8.Maydanoz
9.Soğan (5-6 adet)
10.Yeşil Biber
11.İsteyenler tuzda atabilirler
Lahana çorbası hazırlanışı:
Yukarıda isimi geçen sebzeleri küçük küçük çorba yapılacak biçimde ufaltalım. Tercihen corbayı yapmak için düdüklü tencere kullanalım. Ve düdüklü tencerenin içine çorbayı yapmak için su ilave edip ufaltıp dogradıgımız sebzeleri’ de tencerenin içine atıp pişmesini bekleyelim. İstersek sonradan blenderida kullanarak yapılan çorbayı daha iyi yemek için krema şekline getirebiliriz.
İşte haftanın 7 günü mucize diyet’de yemeniz gerekenler:
•1. Gün: Dilediğiniz ölçüde meyve (muz yasak) yanında yapmış olduğumuz lahana çorbası
•2. Gün: Dilediğimiz ölçüde sebze (baklagiller yasak) yanında yapmış olduğumuz lahana Çorbası
•3. Gün: Dilediğimiz ölçüde meyve , sebze yanında yapmış olduğumuz lahana çorbası
•4. Gün: Beş tane kadar muz, yaklaşık 1 litre kadar süt ve yanında yapmış olduğumuz lahana çorbası
•5. Gün: 5-6 adet kadar domates, 300 gram kırmızı et yanında yapmış olduğumuz lahana Çorbası
•6. Gün: Dileğiniz miktarda fazla aşırıya kaçırmamak kaydıyla kırmızı et yanında yapmış olduğumuz lahana çorbası
•7. Gün: Dilediğiniz miktarda sebze, siyah pirinç , meyve suyu bunların yanında yapmış olduğumuz lahana çorbası

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Corbanin icinde ne kadar cok sebze var. Sadece lahana degil yani. :panter:

OP
elis

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
kardesim bu yontemle bi haftada 5 kilo vermis,gorunce sasirmistim kardesimi,,,
hatta sebzelerin bazilarinda bulamadim demisti,,,,
cok tercih edilen bi diyet heralde,,,,bicok kisiden duydum cunku,,,

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
ben bunu yapacağım bayrama kadar 3 - 5 kilo versem yeter.ama dayanabilirmiyim bilmiyorum bakalım deniycem kesin...

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
ama ben hepsini koymam sanırım..enginar,kereviz ve kabak koymayı düşünmüyorum.benim bi ark. yapmış 1 haftada 3 kg vermiş.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar