Kuzey Güney

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Hayal kurmuşlardı 3 çocuk falan :D

-----------------

Cemremin gezdiği yollar meşeliii imanıım :sarki::ko ay Kuzey sen adamı öldürürsün

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Hahaha koptummm orda
Kizzz giciknksmilisi soguk su veremmi denniz geldi hayallerin ustune ic bence xd kiz zeynep beni deli etti manyak herseye atli ama oteki gelinligi coooookk merak ediyorum :)) bence dillere destan bi final beni bekliyo :p kiz abim dediki sezon finali olcak haberin vami?

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Hahaha koptummm orda
Kizzz giciknksmilisi soguk su veremmi denniz geldi hayallerin ustune ic bence xd kiz zeynep beni deli etti manyak herseye atli ama oteki gelinligi coooookk merak ediyorum :)) bence dillere destan bi final beni bekliyo :p kiz abim dediki sezon finali olcak haberin vami?

Ay çok eğleniyorum seni çıldırttıkça ama silah patlayacak bitteeer yaz bunu kenara

Ben Kıvanç'ın başka bir projesi var diye duyduydum yani final diye biliyorum :bayil:

Bak Cemre'ye
VideoResim.ashx

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Oneeee coookkk guzel olmus ama pek bi acikli geldi bana agzini hayra ac nk'mm yeter butun yil yedin basimi :ko

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Veda

432206.jpg

94_.png

20:00
Kuzey Güney

Saat : 20:00 - 23:15 (195 dakika)
Tür : Dizi (Dram)
Oyuncular : Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Bade İşçil
Yönetmen : Hilal Saral

Kuzey düğün günü, kapısına gelen Deniz’den Güney ile ilgili bütün gerçeği öğrenir. Cemre nikah için hazırlanırken, Kuzey, ağabeyi Güney’le beklenen yüzleşmeyi yaşar.

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Kuzey öldümü ne oldu şoook:ne: hay nk şom ağızlı nk söylediğim final doğru çıktı -kizgin

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Neyse bitter beni gebertmeyecek birşey olmamış yırttın nk :ko:ko:ko

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
f84cf906guneycemre.jpg

Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Merve Boluğur, Öykü Karayel ve daha birçok ünlü ismin rol aldığı sevilen dizi ‘Kuzey Güney’ 26 Haziran Çarşamba akşamı müthiş bir finalle ekranlara veda edecek. Hürriyet Muhabiri Hakan Gence, ilgiyle takip edilen dizinin setini ziyaret etti ve oyunculara final öncesi çeşitli sorular sordu. İşte o keyifli röportaj…

“Akıllardan çıkmayacak bir final olacak” (Kıvanç Tatlıtuğ – Kuzey)

‘Kuzey Güney’de geçen iki sezonun fotoğrafını çekmenizi istesem…

Temelde farklı yaşantılara sahip iki kardeşin önce kendi hayatlarıyla ve zamanla birbirleriyle olan mücadelelerini izledik. Hiçbir karakterin sivri köşeleri yoktu. Hepsi esnekti. Şimdi de akıllardan çıkmayacak bir final diliyorum.

Dizinin bir takipçisi olarak pek anlamadım. Bunun hikâyeye faydası ne?

Kimin gerçekten iyi, kimin gerçekten kötü olduğu belli değildi. Bir şeyi savunan bir insanın, o savunduğu şey için mutlaka geçerli bir sebebi de vardı. Hiçbir şey boşa yazılmamıştı ve boşa oynanmıyordu. Karakterlerin içi de muazzam şekilde doldurulmuştu.

Peki, şöyle sorayım: Kuzey’le ortak yanlarınız var mı?

Karakterin yüzde100 benimle aynı olması ya da yüzde 100 benden farklı olması mümkün değil. Tabii, ufak tefek oynarken benim de kendimden koymuş olduğum şeyler var. Ama Kuzey de bugüne kadar oynamış olduğum diğer karakterlerin hiçbiri de ben değilim. Bu yüzden bu işi yapıyorum.

Kuzey’in Recep İvedik taklitleri ve esprileri aslında sizden çıkmış. Doğru mu?

Yok canım, onlar senaryoda vardı...

Set arkadaşlarınız ekibin en eğlencelisinin siz olduğunuzu söylüyor...

Sohbeti ve muhabbeti seven bir adamım. Konuşup iletişim kurarım. Etrafımdakiler esprili olduğumu da söyler. Ama bunu benim söylemem ne kadar doğru bilmiyorum.

Dizide bir türkü söyleyip birçok albümü alt eden bir fenomen oldunuz. Sesinizin güzel olduğunu biliyor muydunuz yoksa bu diziyle mi keşfettiniz?

Yahu ben oyuncuyum. O sahne de yazılıp önüme öyle gelmişti. Ben de elimden geldiği kadar görevimi yapmaya çalıştım.

Kuzey rolü için fiziki bir değişim de geçirdiniz. Mesela bir Hollywood starı için çok doğal olan bu durum sizin için niye bu kadar abartıldı?

Kimin, neyi, neden dediğini ne bileyim? İşimi yapıyorum.

Adınıza açılmış bir Twitter hesabı var. O gerçekten siz misiniz? Sosyal medyadaki dizi yorumları sizi etkiliyor mu?

Evet, bir hesabım var ama aktif değilim. Takip etmediğim için sosyal medyadaki yorumlarla ilgilenmiyorum.

Ben de Güney’in cezasını çekmesini istiyorum (Buğra Gülsoy – Güney)

‘Kuzey Güney’ dizisi size ne kattı?

Bu dizi bir aile dramı. Bir nevi Habil-Kabil hikâyesi. Ana hikâyeyi, Kuzey’in ekonomik anlamda zayıflarken ruhsal anlamda zenginleşmesi, Güney’inse gözü dönmüş para hırsıyla yükselirken ruhsal anlamda yalnızlaşması oluşturuyordu.

Senaryoyu değil de ‘Güney’ karakterinin size benzer yanları var mı, onu sormak istedim...

Güney’in hırsları uğruna yanındaki insanları ezip geçmesinin benle hiç alakası yok ama kendisiyle baş başa kaldığındaki duygusallıkları bana benziyor. Kuzey özünde iyi bir adam. Ama bu tipleme günümüzde bir ütopya gibi kalıyor. Her yer gözünü para hırsı bürümüş Güneylerle dolu.

Dizide Kuzey, kardeşi Güney için hapse girdi. Sizin de bir abiniz var. Onun suçunu üstlenip hapis yatar mıydınız?

Abim benim suçumu üstlense kabul etmezdim. Ama eğer bir gün sonra üniversite sınavına girecekse onun yerine suçu üstlenip hapse girer, böyle bir fedakârlık yapardım.

İki kardeş ve âşık oldukları aynı kız... Bu aşkta Kuzey’e mi Güney’e mi hak veriyorsunuz?

Abimin eski nişanlısına bakmam, üstünü çizerim. Yani Kuzey’in yaptığını yapmam.

Bu projeyle stil ikonu bile seçildiniz. İki senede gelen bu popülariteyle nasıl başa çıktınız?

Reytingleri iyi bir iş yapınca insanların gözünün önünde oluyorsunuz ve popülariteniz artıyor. Ama bu durum beni çok etkilemedi. Çünkü evimden çıkmıyorum. Oyuncu olurken de hedefim çok tanınmak değil gerçekten oynamaktı. Finaldeyse ben de izleyiciler gibi Güney’in cezasını çekmesini istiyorum.

KUZEY KABADAYI, GÜNEY DE KAYPAK (Öykü Karayel - Cemre)

İlk başrolünüz. Bundan sonra sadece başrollerde mi yer alırsınız?

- Hayır hiç öyle bir planım yok. Hatta yan roller bana daha cazip geliyor.

Neden?

- Başrollerin keskin sınırları var ama yan roller daha özgür oluyor, karaktere daha çok şey katabiliyorsun.

İki kardeşin âşık olduğu bir kızı canlandırdınız. Sizce böyle bir ilişki gerçek hayatta mümkün mü?

- Bu tabu gibi bir mevzu. Hele Türkiye’de bunun olması zor tabii. Anlayışla karşılanmaz. Ama bu bir hikâye, bir senaryo. O yüzden çok katı bakmıyorum.

Peki siz Kuzey’i mi Güney’i mi seçerdiniz?

- İkisine bakmazdım dediğimde “haspama bak” diyorlar. Ama Kıvanç ya da Buğra’dan bahsetmiyorum, canlandırdıkları karakterlerden bahsediyorum. Kuzey mahalle kabadayısı bir adam, Güney de kaypağın teki.

Cemre, aşkı için çok savaştı. Sizce aşk için bu kadar savaşa değer mi?

- Evet değer. Tabii Cemre’nin yaptığı şeyi yüzsüzlük olarak algılayanlar da var. Buna da katılıyorum bazen.

İki senedir çok konuşuldunuz. Dergi kapaklarını süslediniz. Ama hep sustunuz. Neden?

- Tercihim bu. Röportaj vermenin oyunculuğun bir gerekliliği olduğunu düşünmüyorum.

BABAM KÜÇÜKKEN BANA HÜSÜK DERDİ (Zerrin Tekindor - Gülten)

Tiyatrocusunuz ve dizi oyunculuğunu pek de tercih etmezdiniz. Aşk-ı Memnu sonra Kuzey Güney’de karşımıza çıktınız. Sizi ne ikna etti?

- İki projenin de senaristleri Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’ydu. Beni ikna eden şey onların yazdıkları senaryolar. İlk sezon yönetmenimiz Mehmet Ada Öztekin’di. Onunla birlikte çok iyi bir sezon geçirdik. İkinci sezon Aşk-ı Memnu’da da yönetmenim olan Hilal Saral geldi. Onunla çalışmaktan da her zaman çok mutlu oldum. Anlayışlı ve estetik gözü inanılmaz yüksek olan bir kadın.

Aşk-ı Memnu’daki mesafeli ‘Matmazel’in ardından bu dizide ‘Kuaför Gülten’i canlandırdınız. Hangisi size daha yakın?

- Gülten’in patavatsızlığı, eğlencesi, içi dışının bir olması bambaşkaydı. Gülten çok daha sıcak ve eğlenceliydi. Gerçek hayatta ben Gülten’den daha mesafeli biriyim.

Mahallede size âşık olan fotoğrafçı ‘Hüsük’ün de isim annesiymişsiniz...

- Çocukken saçlarımı kendim keserdim. Annem kuaföre götürüp saçlarımı düzelttirirdi, ben de hep erkek çocuk gibi kısa saçlarla gezerdim. Babam arkamdan espri olsun diye “Hüseyin” sonra “Hüsük” demeye başladı. Bunu senaristlerimize anlatmıştım. Sonra bir baktım diziye katılan karakterin adı ‘Hüsük’ olmuş.

Canlandırdığınız ‘Gülten’ karakteri çok iyi bir anne. Sizin de ‘Hira’ isminde bir oğlunuz var. Onunla aranız nasıl?

- İkimiz de sakinizdir. Sesimiz yükselmez. Ne mutlu ki her şeyi konuşarak halledebiliyoruz!

EVLENMEYİ UMUYORUM (Hale Soygazi - Ebru)

Canlandırdığım Ebru Sinaner karakteri Kuzey’den, Güney’den ve ailesinden çok çekti. Dizide deli bir kızım, hırslı bir oğlum vardı. İki yılım mücadeleyle geçti. Bir türlü beni baş göz edemediler. Hayalimdeki finalde evlenmeyi umuyorum. Bakalım, kısmet!

KUZEYCİ MİSİNİZ, GÜNEYCİ MİSİNİZ?

‘Kuzey Güney’ reyting savaşının meydan muharebesine dönüştüğü çarşamba gecelerine Kıvanç Tatlıtuğ kalkanı ve güçlü senarist mızrağını alarak daldı. Sonuçta büyük iddialarla başlayıp üç-beş bölüm süren rakiplerine göre son güne kadar kemik izleyicisini ekrana kilitlemeyi başardı. İlgisi olmayanlar için baştan almak gerekirse ‘Kuzey Güney’, Habil Kabil’den beri devam eden kardeş kavgasını merkeze oturtmuş bir diziydi. İzleyenler Kuzeyci ve Güneyci diye ikiye ayrıldı. Bunlar yaşanır, oyuncuları birer stara dönüşürken ne Öykü Karayel, ne Kıvanç Tatlıtuğ ne Buğra Gülsoy ortalarda çok göründü. Hepsi susmayı tercih etti. Peki bu iki sezon içinde aslında o mahallede, neler yaşanmıştı? Adresler Selimiye, Üsküdar Selamsız ve İstinye Aslanlı Köşk... Dizi için yapılmış dükkânlar olsa da çekimler gerçek bir sokakta ve esnafla bir arada yapıldı.

HürriyetAile

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
cemre çok üzüldü son bölümde de...
pürneşe olmak haram bu kıza...neyse kuzey ölmedi.
benim sorularım var:
1)KUZEY-GÜNEY ÖZ KARDEŞ Mİ?
2)Simay en hasarsız çıkan kişi mi oldu?
3)Son sahnede güney neden mapushane avlusunda uçağa bakakaldı?

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
-Öz kardeşler
-Üstüne para aldı kız :ne:
-Son sahnede uçakla gidenin Cemre Kuzey olduğunu düşündü galiba

resim

resim

resim

resim

resim

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Güney fazla yatmayacak ama...
Ferhat dosyası kapanmış..
mermilerde sahte olunca kuzeye de bişey olmadı.. Mahpusta az birşey spor yapıp çıkacak sanırım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar