Kuru biberli kıymalı bulgur pilavımmmmm

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
34qjseh.jpg

2119rlx.jpg

pilav için :
gözkararı ayarlayın kişi sayısına göre
kuru biber yada patlıcan
bulgur
sıvıyağ
salça
kıyma kavrulmuş
haşlanmış nohut
tuz
üzerine arzuya göre kırmızı biber

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
yaptım arkadaşım akşam evde malzemeler vardı yanlız bizim kurutulmuş biberler acıydı ama acılı süper oldu canım zaten karışık tursumda vardı yapmıştım hımmmmm ellerine sağlık canım sayende akşam menümüz kurutulmuş biber kıymalı bulgur pilavı turşu salata ayrandı çocuklarımla afiyetle yedik tekrar teşekkürler

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
şı bulgur pilavını bir türlü
beceremem.
keşke ölçüleri verip nasıl yaptığınızı biraz daha açık yazsaydınız... benim içinde süper olırdu.
çok severim çümkü...

OP
gül gazeli

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
cnm ben kişi sayısına göre yapıyorum.
msl oralama 3 kişiye tabi çok açsanız eğer belki yetmez 1 su bardağı bulgur yetmez
diyelimki
1 su bardağı bulgur
yarım su bardağı haşlanmış kuru biber yada patlıcan
yarım su bardağı haşlanmış nohut(buzdolabınla oluyo genelde benim)
yarım su bardağı kavrulmuş kıyma
yarım çay bardağı sıvıyağ
1 tatlı kaşığı salça

önce yağı ısıtıp salçayı hafif kavuruyoruz.bulgurunu ekleyip biraz kavuruyoruz.ardından malzemeleri ekleyip iyice karıştırıyoruz.az tuz ekleyip 2 bardak su ilave ediyoruz.ben hep bire 2 yaparım pilavların suyunu piştikten sonra havlu örtüp demlendiriyoruzzzz yanında turşuyla servis ediyoruz afiyet olsun

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
şı bulgur pilavını bir türlü
beceremem.
keşke ölçüleri verip nasıl yaptığınızı biraz daha açık yazsaydınız... benim içinde süper olırdu.
çok severim çümkü...

canım benimde bulgurlu pilavım çok beğenilir 1bardak bulgura 2bardak su koyuyorum tabi salçasıda bol olacak 2-3 tane yeşil çerliston biber ve istediğim kdar pulbiber koyuyorum yağ olarakta biraz sıvı biraz katıyağ

OP
gül gazeli

gül gazeli

Daimi Üye
Tepki
1.321
bu pilav pirinçlede yapılıyor onu patlıcanlı yapıyosun yalnız...güzeldir eminim cnm

G

guzelcem

Misafir
:catalbicak::gelbenimle::uc::uc::gelbenimle::catalbicak:Çekilinnnn ben geliyom turşuyuda bulgur pilavını silip süpürmeye :kptmya:ellerine sağlık canısı.bende bulgur pilavını çok öok lezzetli yaparım..

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
bulgur pilavını çok severim ...ellerine sağlık canım hele o turşu tabağı beni mahvetti canım çekti -hmm

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar