Kötü bir haberimiz var!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Botoksun, uygulandığı bölgedeki kırışıklıkları yokederken, başka bölgelerde yeni kırışıklıkların oluşmasına neden olabildiği bildirildi.

kotu-bir-haberimiz-var--646696.Jpeg

Estetik alanında son yıllarda sıkça başvurulan bir yöntem olan botoksun, uygulandığı bölgedeki kırışıklıkları yok ederken, başka bölgelerde yeni kırışıklıkların oluşmasına neden olabildiği bildirildi.

"Journal of Cosmetic Dermatology" dergisinde yayımlanan araştırmada, New York’taki Weill Cornell Tıp Kolejinden David Becker, bir bölgeye botoks uygulandığında enjeksiyon yapılmayan bölgelerdeki mimik kaslarının yeni ve hatta daha görülür kırışıklar oluşmasına neden olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Becker, botoks uygulanan kadınların genellikle burun köprüsü boyunca çizgiler oluştuğu örneğini de verdi.

Günde ortalama 30 botoks enjeksiyonu yapan Doktor Neil Sadick ise bunun kısmen doğru olabileceğini belirterek, ancak botoks uygulamasıyla genel olarak tüm yüzde bir iyileşme görüldüğünü kaydetti.

Araştırma, İtalyan gazetesi La Stampa’da yayımlandı.

Alıntıdır!

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Nasıl da konuya çekerim milleti değil mi:gul:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ay sabah sabah dumur oldum Ariş yaaaaaa:gitme:
Dedim ne kötü haberi bir an aklıma inan çok kötü şeyler geldi ama ohhhhhhhhh beeee:kayris:
Korkulacak bir şey değilmiş.
Botoks yaptıranlar düşünsün valla:hihh:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bundan sonra konuya böyle çekiyorum milleti alışın pilizzzzzzzzzz :gul: :gul:

başakk

Daimi Üye
Tepki
671
arina delümüsün bacı sen yaa ne oldu dedim allahım aman kimne yaptırırsa yaptırsın şükür öyle bi sorunumuz yok

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Vay anam konuya akın oldu başlıktan ötürü:kayris:

Artık böyle başlıklar açayım bari:dislek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar