Kizlar tecrubelerinizi paylasmanizi bekliyorum

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Zaman hızlı mı geçiyor ne , hatırlamaya çalıştım unutmuşum inanamadım oysa ki hiç unutamam demiştim o günleri :hihi:

Canım sabahları kahvaltılık mamalardan veriyordum miktar olarak 3-4 tatlı kaşığı yeterli sanırım yanına da meyve suyu sıkıyordum minik suluklar olur ya o kadar yeterli.

Saat 3-4 gibi yoğurt ve sebze haşlama (buharda yada suda) verirdim.

Akşam 7-8 gibi gece maması tahıllı vs. hazırlayıp verirdim.

Bol bol da emerdi.

Emmeyi bırakır mı bilemiyorum zaten emmeyi bırakıcak çocuk kendini belli eder çok emmez , bizimkinde hiç öyle bir etkisi olmadı hatta bıraksaydım şu an devam ediyordu.

Güzel güzel tarifler öğrenirsin canım , biraz bugün ne yapsam hangi sebze hangi meyve diye düşünürsün , belki kabızlık görebilirsin , ben hiç biberon kullanmadım , daha doğrusu kullanamadım belki emmeyi etkiler diye tereddütlerim vardı zaten , hep kaşık ve bardak kullandık , zamanla herşey daha düzene girer merak etme.

Bu arada keçi sütü anne sütüne oldukça benziyormuş ve çok faydalıymış , yoğurtlarını arada keçi sütüyle yapabilirsin :elif:
canim benim Allah razi olsun cok tesekkur ederim
canim benim ilk once tebrik ederim sizi.ben yogurtdan basladim.icinede azcik biskivi katardim.bebe biskivisi tabikide.sonra icerisine parmagimin ucu boyda muz ezerdim.sonra bir dilim elmayla azacik patates pisiriri sonra blendr ezer azcada yogurt katardim.untma her seyi baslarken azdan baslayacaksinki bebek kabul ede bilsin.fazla verirsen bagirsaklarini bozarsin tamammi canim.sonra patatesle havuc mesala pisirirdim.ama hepsinide ilk onceler 3- 4 kasikdan basladim.8 ayindan artik prokioli.falan pisirirdim blendr ezer yedirirdim.ha sonra patatesi suttde pisirirdim ezerdim verirdim.her diyileni kulanma tamammi canim.midesini bozarsin.dikkatli ol.en onemliside azdan baslamak.umarim yarar bir tanem.opdum ikinizide:uzulme:
Allah razi olsun kuseyen ablacim
aslıcım kolay gelsin canım ,bebişine ek gıda verirken ölçün küçük çay tabağı olabilir ben öyle yapmıştım:)yoğurdu küçük kavanozlarda günlük yapıp içine meyve ezip verebilirsin..çorbalarda et tavuk suyu kullan ama fazla değil yarı su yarı et,tavuk suyu diyelim...ilk kızımda herkes kemik suyu kemik suyu dedi çorbayı kemik suyula yaptım kızıma alerji yaptı malum bölgelerde bile döküntüler oldu sonra akıllandım tabi de :D tarhana çorbası sebze çorbası verebilirsin ama bir gün içerisinde çok çeşitli verme ki hangisi ağır gelir alerji yapar anlayabilesin...meyveleri ezmeden verme ben akıllı gibi eline bir dilim elma soyup verirsen sonra boğazına kaçar çıkarcam diye uğraşırsın
ferah ablam cok sagol Allah razi olsun meyveyi rendeliyorum oyle yediriyorum merak etme :eek:
Bende ilk önce havuc püresi ile basladim, hem hipp´in hemde kendi yaptigim mamalardan veriyorum. :huhuu:

Allah razi olsun sadiye ablacim

valla cok zorlaniyorum ek gida da acikcasi herkafadan bir ses derler ya onu yedirme kabiz olur bunu verme ishal olur e yemek yedirmiyomusun cocugun kilosu az olur ne yapacagimi sasirdim acikcasi hergun mutlaka corbalardan veryorum ozellikle yogurt corbasi ve tarhana corbasi ama tabiki yeterli olmz cok imreniyorum millet cok rahat carsi pazar dolasiyo ama ben sirf emzirmek korkusuna disari bile cikamiyorum cunku sadece yatarak emiyo

mama yedirme sonucta hazir gida diyolar
e evde yaptigim da da kabizlik riski cok oluyo :uzgun:
napsam sasirdim bir tek kahvaltida 1 cay kasigi yumurta sarisi yedirebiliyrum bir de yogurt corba ve pudingi guzel yiyor

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Herkesi dinleme boşver canım.
Doktorunada danisabilirsin hem için rahat olur.

OP
Aslı Oktay

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
burdaki doktorlar da bir tuhaf saiye ablacim ya bisi soruyosun ilk cocugun mu belli diyo adam soruya cevap vermiyo -kizgin
ciddeye dondugumde de daha yeni bir arastirma yapicaz doktorumuz yok henuz :sinirli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar