Kızlar Saçmalıyorum...Bir el atın.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Azıcık küçücük,fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben aslında oyle herseyden korkmayan,olacakla öleceğe çarenın olmadıgını ıyı bılen bırısıyım.Ama hanı ucun da cocuguma dokunacaksa bı anda oldukca panık,paranoyak bır kişiliğe burunuverıyorum.

Gectıgımız gunlerde bır arkadasımla gayet neşeli sohbet edıyorduk.Kendısı buralı degıl tayın durumu burada ıkamet edıyor.O gun ruzgar cok sıddetlıydı.

"kızım ne bu ya nasıl memleketınız var.Ne bıcım hıc eksık olmadı bı haftadır ruzgar.Ama demedı deme deprem olacak" dedi.Hadı ordan sen muneccımmısın felan dıyerek esprıye baglamak ıstedım cunku onunda şaka yaptıgını dusundum.Benım hıslerım kuvvetlıdır bak gorursun cok gecmeyecek once bu yakınlarda sonra burada olacak dedı.Ben hemen konuyu kapattırdım.

Ertesı gun Ankara da deprem oldu.Gecen hafta hatırlarsınız.

Neyse bugun bı baska arkadasımla karsılasdım.Yakınlarımızda oturuyor.Ordan burdan muhabbet ederken "Baykusumun sesı gelıyomu gece sızın eve" dedı.Yok kız ne baykusu dedım.Benım bı baykusum var ne zaman deprem olacak olsun gece gelır balkonuma ote oter gıder.Ne zaman gelmedı onun ertesı gunu mutlaka deprem olur dedı.

Gercekden bu tıp seyler olur mu?Kızımı okula bırakdım ve neredeyse kapısında bekleyecegım.O kadar içim rahatsız kı anlatamam.Allahdan işim okulun karsısında ama gece evde yanlızız 3. kat son ıkı saattır kafamda felaket senaryoları yazıyorum.

Var mıdır boyle kuvvetlı hısler,ya da ınsanlara bı takım seyler bazı bahanelerle bıldırılır mı?

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
ben inanmıyorum geleceği allahtan başkası bilemez
ama kedi köpek gibi hayvanların önceden tepki verdiği doğruymuş
bence sende çok takma böyle şeyleri
herşeyin hayırlısını dile allaha emanetiz

Evet oyle herseyın hayırlısı Allaha emanetız ama içim dınlemıyor.Ikı saattır ya olursa nasıl kızıma o an ulasırım dıye dusunur oldum.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım herşeyi Allah bilir; ama ne dersek ne düşünürsek düşünelim insanın içine kurt düştü mü feci oluyor.

Böyle felaket senaryoları yazan çoktur. Varsayımlarda bulunanlar da...

Belki de o arkadaşının söylediği zamana denk gelmiştir deprem.

Ben de bir zamanlar köpek havlamasından, ulumasından korkardım gece deprem olacak diye; ama her zaman bunlara yorarsak işin içinden çıkamayız.

İyi düşün ki iyi şeyler olsun canım benim:eek:

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Canım herşeyi Allah bilir; ama ne dersek ne düşünürsek düşünelim insanın içine kurt düştü mü feci oluyor.

Böyle felaket senaryoları yazan çoktur. Varsayımlarda bulunanlar da...

Belki de o arkadaşının söylediği zamana denk gelmiştir deprem.

Ben de bir zamanlar köpek havlamasından, ulumasından korkardım gece deprem olacak diye; ama her zaman bunlara yorarsak işin içinden çıkamayız.

İyi düşün ki iyi şeyler olsun canım benim:eek:

Canımm cok saol...

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
canım o kadar düşünüyorsan bi kaç gece tanıdık birinde kal kızınla birlikle ama bu kadar takılma derim bunu rasathaneler bile bilemezsen arkadaşın nerden bilecek ben hiç sanmıyorum tamam olur mu olur ama canım benim sonuçta burda da olabilir istanbul da da sinoptada yani bu doğal bi gerçek o zaman her gün ya bu gün deprem olursa korkusuyla mı yaşayalım insanın başına neler gelmiyor sen ayetelkürsi yi oku bol bol kızına sarıl ve allah a güven o bizim için kötü bişey istemez hem vesfeselerden uzaklaşmış olursun

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Canım çok fazla kafana takma.Allah büyük .
Yaşadığın yer Konya yazıyor ve Bence en rahat olması gereken sensin.Çünkü Türkiye'de depreme en uzak şehir Konya.
Konya deprem bölgesi değil
Hem kötü düşünme.Evrene olumlu düşünceler yolla ki olumlu olarak sana geri döner.
Herşey güzel olucak Allahım Korusun Felaketlerden

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
düşünme canım o zaman senin söylediklerinide biz kafaya takalım
bu tür karamsar çok bildim geçinen kişilerlede görüşme derim

Ya sırf bu yuzden gorusmeyı bırakamam ama kafama koydum ılk seferde bu tıp seylere ınanmadıgımı benım yanımda da konusulmasını ıstemedıgımı soyleyecegım.

canım o kadar düşünüyorsan bi kaç gece tanıdık birinde kal kızınla birlikle ama bu kadar takılma derim bunu rasathaneler bile bilemezsen arkadaşın nerden bilecek ben hiç sanmıyorum tamam olur mu olur ama canım benim sonuçta burda da olabilir istanbul da da sinoptada yani bu doğal bi gerçek o zaman her gün ya bu gün deprem olursa korkusuyla mı yaşayalım insanın başına neler gelmiyor sen ayetelkürsi yi oku bol bol kızına sarıl ve allah a güven o bizim için kötü bişey istemez hem vesfeselerden uzaklaşmış olursun

Canımm sagol annemde oyle soyledı.Bunlara kafa yorana kadar oku.Oku kı kafanda bunlara yer kalmasın.Iyı geldı moralınız bana...
Canım çok fazla kafana takma.Allah büyük .
Yaşadığın yer Konya yazıyor ve Bence en rahat olması gereken sensin.Çünkü Türkiye'de depreme en uzak şehir Konya.
Konya deprem bölgesi değil
Hem kötü düşünme.Evrene olumlu düşünceler yolla ki olumlu olarak sana geri döner.
Herşey güzel olucak Allahım Korusun Felaketlerden

Evte canım Konya merkez depreme en uzak yer.Ben Akşehirdeyim.Ama ıster fay hattının tepesınde olsam bıle bunu kuruntu yapmamam gerekıyor.Su an ıtıbatı ıle olumlu dusuncelerım tum evrenın olsun cok tesekkur ederım...
canım fındugum ne güzel demiş zaten sende bunu savunuyorsun

ben sadece ALLAH korusun diyorum

Aminnn....

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
canım benim bencede kafana takma derim öyle herşeyi kafaya takcak olsak yok baykuştu yok köpekti tamam hayvanların bizim duyamadığımız sesleri doğrymuş ama düşünme sen bunları canısı olcakla ölüme çare yok biliyo sun ama diyosanki bazı insanlara malum oluyormu diye evet oluyo ben kendim birebir okadar çok şey yaşadımki gurbette olduğumdanmıdır bilmem ailemde herhangi birşey olsa rüyamda birebir yaşarım ve ertesi gün telefon açtığımda herhangi birşey varmı diye ailemde hep şaşırır nasıl oluyoda hissedebiliyosun diye bana rüyalarla çoğu şeyler malum oluyo canım benim çok yaşadım ben-hmm-hmm

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
valla fındığım bazen öyle şeyler yaşıyorumki ben bile kendimden korkuyorum ailemde veya akrabalarımda herhangi birşey olsa hemen diyolar hülya şimdi arar kesin yine malum olmuştur diye ve ben hep bu laflarının üzerinede aramışımdır onlarışahım üzülmesin diye ona söylememiştim ama bebeğini kaybettiğinde de rüyama girmişti şahım ama ona herhangi birşey söylememştim üzülmesindiye birgün sonrada haberini almıştım ogün kalktığımda allahım hayırlara yo yarabbim dedim inşallah böyle birşey olmaz demiştim diyorum ya malum oluyo birşekilde bende sebebini hiç bilmiyorum inan

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
valla fındığım bazen öyle şeyler yaşıyorumki ben bile kendimden korkuyorum ailemde veya akrabalarımda herhangi birşey olsa hemen diyolar hülya şimdi arar kesin yine malum olmuştur diye ve ben hep bu laflarının üzerinede aramışımdır onlarışahım üzülmesin diye ona söylememiştim ama bebeğini kaybettiğinde de rüyama girmişti şahım ama ona herhangi birşey söylememştim üzülmesindiye birgün sonrada haberini almıştım ogün kalktığımda allahım hayırlara yo yarabbim dedim inşallah böyle birşey olmaz demiştim diyorum ya malum oluyo birşekilde bende sebebini hiç bilmiyorum inan

:saskin:inanmıyorum canım ya

bi yönden iyi bi yönden kötü tabi

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
yani ilknurum günaydın diycem şimdi ama olmıycak canısı haberin yokmuydu senin ama yine şimdi herhangi bir mesaj yazma biz atlatmasını istiyoruz şuanda aklına getirme acısını oldumu bitanem-hmm

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Sılam bende ondan cekınıyorum zaten.Bende oyle zaman zaman barız bellı bısey yokdur ama ıcıme bıseyler dogar.Haa bunlar %100 cıkar dıyemem ama cıktıgı da cok sık olur.Bu ılla kederlı bıseyler degıl.

Sımdı senden ısteyesım geldı neredeyse bı de benım hakkımda malum olsa da gece rahat uyusam

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar