Kızlar moralim çok bozuk :(

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım yaşadıklarına üzüldüm inan kelin ilacı olsa kendisine sürermiş canım gerçi benim evlendiğimde ne kaynana nede kayınpeder yoktu ama abisine ve ablalarına çok düşkün bir eş ile evlendim gerçi evlendiğimde bunun hiç farkında değildim çünkü evlendiğimizde eşimin ailesinden bir allahın kulu yoktu eşimin ailesi trabzon daydı biz izmirde evlendik bizde herşeyimizi kendimiz yaptık ve bütün borcumuzu kendimiz ödedik daha sonra tayinimiz çıkıpta Trabzon a yerleşince işte herşey ondan sonra değişti ve ben hiç görmediğim kardeş dayanışmasını buraya geldikden sonra gördüm ve hala da görmeye devam ediyorum neyaptıysam ne ettiysem bir türlü sözümü dinletemedim eşimin ablalarına verdiklerini toplamaya kalksam herhalde ev için kredi alsaydım yarısından çoğunu ödemş olurdum canım herhangi birşey dediğimde net ve kesin bir cevap onların eşi yok ve ben onlara yardım etmeliyim diyor tamam eşleri yok ama çocukları çalışıyor kendi emekli maaşları var ama hala her ay belli bir ücret eşim den isterler ve eşimde hiç itiraz etmeden bu parayı verir benim herhangi bir laf etme lüksüm yok o yüzden dedim ya kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş diye

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Evli olmadığım için bu konu hakkında fazla yorum yapamıcam malesef canım. Ama ne olursa olsun eğer kesin olarak ayrılmıcaksan eşine senden ayrılcam dememen gerektiğini düşünüyorum. Evlilik bu sonuçta yani ne bileyim hayat arkadaşınla berabersiniz.:dertli:

Birde insanların iyi niyetini kullanmalarına izin verme. Kayınvaliden dahi olsa hiç hoş bişey değil.Sonra çıkar kafana oturur yoksa. :deli:

canım benim gerçekten çok zormuş hayatta dengeyi sağlamak eşim hiç ama hiç olgun değil bunu sabredecek gücün varmı desen oda yok

isin cok zor senin anliyorum benim de basima geldi canim ama ne yapmali mecburum katlanmaya.cok uzuldum vala

evet aynen katlanmak şu üçç günlük dünyada yarınımız belli olmayan dünyada bişeylere katlanmak

aynen ben snein durumundayum bizim düğünümüzü eşyalarımızı evimizi arbamızı hepsini eşim ve ben aldık.bende çalışıyodum.kayın validemin 1 lirası b ile gçemedi.benide hiç bir zaman istemedi ama sabırlı ol kazanaan sen olursun bırak eşin görsün.bende çok sabırsılık yaptım tartıştım ama bigün kalkıpta ailesini savunmadı gördü yani haklısın dedi. böle olsun istemezdim 7 aylık gelinim.kayınvalidemle 5 aydır konuşmuyoruz.rahatız ama vicdanen rahatsızım eşim ailesiyle konuşmuyo diye.eşim hiç tınlamıyo.bazen zorluyorum gidip konuşalım diye istemiyo.en son olarak dün zorladım aradık annesi tel açmadı.oda ben birdaha aramam diyor.kendileri bilriler benim diyecegim sabret.

zaten sabrediyorum canım başka ne yapayım daha çok yeni evliyiz düşünüyorum düşünüyorum çıkar yolu yok zaten

sizin evliliğinizi oturtmanız için daha çok zamana ihtiyacınz var pervin
eşinde senden yaş olarkta küçükmüş bu farkı kapatmanız sanırm biraz daha zaman alacak
yani belli bir olgunluğa kavuşup
bir aile olduğunu anlaması annesiyle eşi arasında ber denge kurması ...
doğru olanı yapma iradesine sahip olabilmesi için sanırm daha çok zamana ihtiyacınz var
sende eğer evliliğini daha huzurlu birşekilde yürütmek istiyorsan tüm bunlara sabır edeceksin
yüzde yüz haklı bile olsan haklı olman çözüm değil .....

bi çıkış yolu olsaydı inan çeker giderdim toplardım eşyalarımı çok çok uzaklara giderdim istanbul beni hiç mutlu etmiyor

Canım yaşadıklarına üzüldüm inan kelin ilacı olsa kendisine sürermiş canım gerçi benim evlendiğimde ne kaynana nede kayınpeder yoktu ama abisine ve ablalarına çok düşkün bir eş ile evlendim gerçi evlendiğimde bunun hiç farkında değildim çünkü evlendiğimizde eşimin ailesinden bir allahın kulu yoktu eşimin ailesi trabzon daydı biz izmirde evlendik bizde herşeyimizi kendimiz yaptık ve bütün borcumuzu kendimiz ödedik daha sonra tayinimiz çıkıpta Trabzon a yerleşince işte herşey ondan sonra değişti ve ben hiç görmediğim kardeş dayanışmasını buraya geldikden sonra gördüm ve hala da görmeye devam ediyorum neyaptıysam ne ettiysem bir türlü sözümü dinletemedim eşimin ablalarına verdiklerini toplamaya kalksam herhalde ev için kredi alsaydım yarısından çoğunu ödemş olurdum canım herhangi birşey dediğimde net ve kesin bir cevap onların eşi yok ve ben onlara yardım etmeliyim diyor tamam eşleri yok ama çocukları çalışıyor kendi emekli maaşları var ama hala her ay belli bir ücret eşim den isterler ve eşimde hiç itiraz etmeden bu parayı verir benim herhangi bir laf etme lüksüm yok o yüzden dedim ya kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş diye

evet evlenmeden önce hiç istemezdi ailesini hatta ben elbise alırken annesi karıştı diye ben üzülücem diye annesine bi ton laf etti bende eşime kızmıştım kadına ne bağırıyosun diye keşke iki daha bağırsaymış :)

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
Evli olmadığım için bu konu hakkında fazla yorum yapamıcam malesef canım. Ama ne olursa olsun eğer kesin olarak ayrılmıcaksan eşine senden ayrılcam dememen gerektiğini düşünüyorum. Evlilik bu sonuçta yani ne bileyim hayat arkadaşınla berabersiniz.:dertli:

Birde insanların iyi niyetini kullanmalarına izin verme. Kayınvaliden dahi olsa hiç hoş bişey değil.Sonra çıkar kafana oturur yoksa. :deli:

metise katılıyorum evli olmadığım için yorum yapamıcam:dertli:

G

guzelcem

Misafir
Teşekkür ederim canım ne yapalım başa gelen çekilir:böö:
Hayır canısı başa gelen çekilmemeli, herşeyden önce sakın çocuk yapma sakın- anladığım kadarıyla eşin çocuk kaynanan çocuk ruhlu kardeşi bebek senin etrafındakiler böyle ALLAH YARDIMCIN OLSUN sana tavsiyem mücadele et eşini tehdit et yada anasını pislik kadınla konuş gözünü korkut asla boyun eğme anladın mı canısı ALLAH KOLAYLIK VERSİN sana...

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Hayır canısı başa gelen çekilmemeli, herşeyden önce sakın çocuk yapma sakın- anladığım kadarıyla eşin çocuk kaynanan çocuk ruhlu kardeşi bebek senin etrafındakiler böyle ALLAH YARDIMCIN OLSUN sana tavsiyem mücadele et eşini tehdit et yada anasını pislik kadınla konuş gözünü korkut asla boyun eğme anladın mı canısı ALLAH KOLAYLIK VERSİN sana...

canım benim elimden geldiğince mücadele ediyorum zaten çok teşekkür ederim yazdığın için bakalım ne olucak zaman herşeyin ilacı eşimmi büyür benmi büyütürüm bilmiyorum

G

guzelcem

Misafir
Canısı sen susma susmak demek herşeyi kabullenmek demekdir hiç korkma, cesur -cesaretli ol bırak onlar senden korksun ve çekinsinler tatlım sana boyun eğsinler anladınmı beni tatlım yoksa yıpranan yıkılan ve dağılan üzülen sen olursun sen kendine değer ver unutma hele eşine acıma annesini sana değişiyorsa sende ona karşı değiş inadına yap ben hep böyle yapdım çevremdekilerin bana karşı saygılı iyi davrandıklarını gördüm susdukça yemediğim darbe kalmadı canısı çok şeyler yaşadım inan insanına göre davranıyorum iyi bir sistem dobra dobra acımadan laf sokuyorum artık kötü hased-fesad senin arkandan konuşan kişilere tahammülüm kalmadı....benden çok korkan ve çekinen var sende aynısını yap.

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Canısı sen susma susmak demek herşeyi kabullenmek demekdir hiç korkma, cesur -cesaretli ol bırak onlar senden korksun ve çekinsinler tatlım sana boyun eğsinler anladınmı beni tatlım yoksa yıpranan yıkılan ve dağılan üzülen sen olursun sen kendine değer ver unutma hele eşine acıma annesini sana değişiyorsa sende ona karşı değiş inadına yap ben hep böyle yapdım çevremdekilerin bana karşı saygılı iyi davrandıklarını gördüm susdukça yemediğim darbe kalmadı canısı çok şeyler yaşadım inan insanına göre davranıyorum iyi bir sistem dobra dobra acımadan laf sokuyorum artık kötü hased-fesad senin arkandan konuşan kişilere tahammülüm kalmadı....benden çok korkan ve çekinen var sende aynısını yap.

aslında yapmıyor deüilim hani güçlü bi karakter yapım var benim ama bazen korkuyor insan işte en yakının kocan bile senden olmuyorsa diyorsun ve çekiniyorsun aynen bende dediklerini yapıcam herşeyden önce kendime iyi bi gelecek saülamalıyım

G

guzelcem

Misafir
Canısı hiç üzülme hayat devam ediyo ayaklarının altıda musait -başının üstüde nerede olacaklarını onlar karar versinler öyle değilmi keyfine bakkkkk oleyyyyyyyyyyy:eek:ky::panter::eek:ky:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Durumun zor gercekten canim, esinin ne olursa olsun ailesi toz kondurmamasi onun icin normal ama yazdiklarin dogruysa senin söylediklerini ailesine yatistiriyorsa bu ne derece normal bilemiyorum. :ates:

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Canısı hiç üzülme hayat devam ediyo ayaklarının altıda musait -başının üstüde nerede olacaklarını onlar karar versinler öyle değilmi keyfine bakkkkk oleyyyyyyyyyyy:eek:ky::panter::eek:ky:

Kaynanamlar tatil yerine taşındılar 1 yıllığına dün öğlen gittiler oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:)))) hiç gelmezler inşallah eşimde anlar artık heralde Allah ın izniyle benden başka kimsesinin olmadığını

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Durumun zor gercekten canim, esinin ne olursa olsun ailesi toz kondurmamasi onun icin normal ama yazdiklarin dogruysa senin söylediklerini ailesine yatistiriyorsa bu ne derece normal bilemiyorum. :ates:

hepsi doğru canım hatta anlatmadıklarımın yanında bu anlattıklarım devede kulak kalır ama herşeyi anlatmak ancak bana zarar verir,gün gelir herkes ektiğini biçer herkes ettiğini alır eline banada sefasını sürmek kalır kim bilir

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Pervin'cim Lilav'cım çok güzel bir örnek vermiş , demek ki senin kocanın iki kaşığı varsa birini kırıcaksın ki başkalarına verme alışkanlığını yavaş yavaş bıraksın , gerçi ben aile bireylerinin ihtiyacı varsa yardım edilmesini isterim ama tabi yardıma ihtiyaç duymak ayrı iyi niyeti suistimal etmek ayrı ,bu ayrımı en iyi o ailede yaşayan ve olaylara objektif bakabilen yapabilir (genelde gelinler) :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar