Kızlar hamileyim:))

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
evet canim doguramadim gunler gecmiyo derken dogunca birden zaman su gibi akmaya basladi 22 gun oluverdi :gıdık:

sahim 40lamak ne demek 40inda birsey mi yapiliyo merak ettim simdi :dance2:

'KIRK ÇIKARTMAK SEREMONİSİ''

**Eski Türklerde; Bebek doğduktan 40 gün sonra ''Bebeğin kırkı çıktı'' denir ve ''Kırk Banyosu'' yaptırılırmış. 40 gününü dolduran bebeğin artık uyku ve beslenme düzenini almaya başladığına inanılırmış. ''40 Banyosu'' yaptırılacak bebeğin kısmeti bol olsun diye yıkanacağı suyun içine 40 ayrı yerden toplanmış, 40 tane taş önceden yıkanıp atılırmış. Bu taşların arasına bir tane de altın atılırmış. Bu sayede bebeğin kısmetli olacağına inanılırmış. Bebeğin başından aşağı bu özenle hazırlanmış sudan 40 tas dökülürmüş. Bu işlem bittikten sonra, bebeğin eli son tas suyun içine batırılırmış. 40 banyosu yaptırılan bebeğe yeni giysileri giydirilirmiş. Bebeğin 40 Banyosundan sonra, Anne de aynı şekilde yıkanarak dua edermiş.**

''KIRK UÇURMAK SEREMONİSİ'' ( BEBEĞİN İLK ZİYARETİ )

**Yine Eski Türklerde; 40 Banyosu yaptırılan ve yeni giysileri giydirilen bebeğin, aynı şekilde 40 Banyosu yapan ve dua eden annesi ile birlikte yapacakları ilk ziyaret çok önemliymiş. 11Bebeğin, Babaanne ve Anneannesine yaptığı kısa el öpme ziyaretlerinden sonra, aile büyüklerini de alarak, hep birlikte 'Kırk Uçurma Evine' ( Ziyaret Evine) gidilirmiş.
Seçilen Ziyaret Evi, yükseklerde veya yüksek katta, havadar, ferah, aydınlık ve geniş olmalıymış.
Ziyaretine gidilen ev halkı sağlıklı, mutlu, huzurlu, maddi ve mevki olarak da yüksek düzeyde olmalıymış.
Bebeğe iyi şansları geçmesi açısından bu değerler önemliymiş.**
Yeni Anneye, ziyaretine gittiği yerlerde sütünün bol olması dilenerek su ikram edilir, anne de bu suyu içermiş. Seçilen evin sahibi, Bebeğin ‘Kırklama Annesi’ olacağı için Seremoniyi üstlenirmiş.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
kızlar dün bebişimi gördük kalp atışını bile duyduk o kadar güzel bi duyguymuş ki :utan: Allah'ıma şükürler olsun çoook mutluyum inşallah hep böyle sağlıcakla devam eder 2 hafta sonra tekrar gidicez doktorum da çok iyi sağolsun...gelmeden önce tahlillerini devlet hastanesinde yaptır getir bakalım dedi orda ek para ödemeyelim diye...bebişimi 2 hafta sonra tekrar görücez..daha minicik ama olsun
Cok sevindim canim, Allah tamamina erdirsin.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
'KIRK ÇIKARTMAK SEREMONİSİ''

**Eski Türklerde; Bebek doğduktan 40 gün sonra ''Bebeğin kırkı çıktı'' denir ve ''Kırk Banyosu'' yaptırılırmış. 40 gününü dolduran bebeğin artık uyku ve beslenme düzenini almaya başladığına inanılırmış. ''40 Banyosu'' yaptırılacak bebeğin kısmeti bol olsun diye yıkanacağı suyun içine 40 ayrı yerden toplanmış, 40 tane taş önceden yıkanıp atılırmış. Bu taşların arasına bir tane de altın atılırmış. Bu sayede bebeğin kısmetli olacağına inanılırmış. Bebeğin başından aşağı bu özenle hazırlanmış sudan 40 tas dökülürmüş. Bu işlem bittikten sonra, bebeğin eli son tas suyun içine batırılırmış. 40 banyosu yaptırılan bebeğe yeni giysileri giydirilirmiş. Bebeğin 40 Banyosundan sonra, Anne de aynı şekilde yıkanarak dua edermiş.**

''KIRK UÇURMAK SEREMONİSİ'' ( BEBEĞİN İLK ZİYARETİ )

**Yine Eski Türklerde; 40 Banyosu yaptırılan ve yeni giysileri giydirilen bebeğin, aynı şekilde 40 Banyosu yapan ve dua eden annesi ile birlikte yapacakları ilk ziyaret çok önemliymiş. 11Bebeğin, Babaanne ve Anneannesine yaptığı kısa el öpme ziyaretlerinden sonra, aile büyüklerini de alarak, hep birlikte 'Kırk Uçurma Evine' ( Ziyaret Evine) gidilirmiş.
Seçilen Ziyaret Evi, yükseklerde veya yüksek katta, havadar, ferah, aydınlık ve geniş olmalıymış.
Ziyaretine gidilen ev halkı sağlıklı, mutlu, huzurlu, maddi ve mevki olarak da yüksek düzeyde olmalıymış.
Bebeğe iyi şansları geçmesi açısından bu değerler önemliymiş.**
Yeni Anneye, ziyaretine gittiği yerlerde sütünün bol olması dilenerek su ikram edilir, anne de bu suyu içermiş. Seçilen evin sahibi, Bebeğin ‘Kırklama Annesi’ olacağı için Seremoniyi üstlenirmiş.

amanin ilk defa duyuyorum ilgincmis

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
İşde aldığım engüzel haber bu İlknurum canım benim inan çok sevindim Rabbim sorunsuz bir hamilelik süreci yaşatsın sana bitanem sağlıcakla kucağına almanı nasib eylesin rabbim

Tepki
26
bende aranıza bugün katıldım çok sevindim darısı olmayan herkese allahım nasip etsin inşallah saglıkla bebişini kucagına alırsın allah analı babalı büyütmek nasip etsin canım....:huri:

Tepki
26
hayırlı ugurlu olsun canım benim darısı olmayan herkese ve bana olsun allahım nasip etsin herkese bu güzel duyguyu inşallah saglıkla alırsın kucagına bebegini dualarımız seninle allaha emenet ol canım

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
sağolun kızlar 13 haftalık olduk Allah a şükür 3 ay bitti inanamıyorum hala göbeğim çıkmadı ondan heralde ama ultrasonda hareket ettiğini gördüm çok garip bi duygu Allah herkese tattırsın inşallah

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Canım benimmmmmmm Rabbim yüzüne gülmüş inşallahhh sağlıcakla kucağına aldığın günleri görürüz birtanemmmm çok sevindim!!!

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
Allah analı babalı buyutsun Rabbim saglıkla kucagına almayı nasıp etsın bebişini canım

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
zaman çok hızlı geçiyor 6 ayı devirdik 7. aya girdik Allah a şükürler olsun tüm testlerimiz iyi çıktı şimdiye kadar..artık yapılacak test kalmadı doğumu bekliyoruz kıyafetlerimizi bile aldık beşiğimizle dolabımız kaldı onuda önümüzdeki ay alıcaz hayırlısıyla sabırsızlanıyorum giderek:) bu arada işe gitmeye devam ediyorum sanırım ondan zaman çabuk geçiyor:gulbis::gulbis:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar