Kızım ve Ben

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
canım benimde 17 yaşında oğlum var
çok zor bir yaş öncelikle Allah kolaylık versin.Bi psikkologtan yardım almanı öneririm.O napacağını daha iyi anlatır.Hatta onuda götürübilirsen daha iyi olur.

~ RQS£ ~

Daimi Üye
Tepki
752
özel olmazsa neden konuşmak istemio özelse eger hiç sorulmamış farzet

Tepki
45
bu dönem ergenlik dönemi ve bazı gençler bu dönemlerde böyle sorunlar yaşabiliyorlar. içine kapanıklık, asabiyetlik, aileyle bir türlü anlaşamama...vb. gençlerin en çokta hataya düşme dönemleridir bunlar. bu dönemlerdeki gençler samimiyetlik kurabileceği sırlarını paylaşabileceği kişileri ararlar. bu dönemlerde anne ve babalar çocuklarına özenle yaklaşmalıdırlar. onlara anne baba oldukları kadar arkadaşlarıda olabileceğinizi göstermek gerekir. hatalarında sert şekilde değilde yumuşak tavırda yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum.bu dönemleri bende yaşadım. onun için kızınızla konuşmaya çalışın o dinlemesede siz anlatın.

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Benim kızım da o yaşa gelince uçurum olur diye korkuyorum.Şimdiden arkadaş gibi dertleşiyoruz 10 yaşında henüz.Ama buna rağmen büyüdüğünde biz de sizin gibi olur muyuz acaba.siz de o küçükken benim gibi arkadaş olmaya çalıştınız mı .Yani merak ettiğim böyle yaptığınız halde şu andaki sorun mu oldu merak ettim.Geçer inşallah bu dönem diyorum sabırla atlatırsınız umarım.

OP
Z
Tepki
55
ilginiz için tşk ederim küçükken çok yakındık birbirimize ama son zamanlarda degişti huyu kardeşini bile kendine rakip görüyo 9 yaşında kardeşi ne yapacam inanınki bilemiyorum inş geçici bi durumdur çok zor bi dönem benden uzaklaşıyo hepinize tekrar tşk ediyorum kib

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Bence geçici bir durumdur belki bir sıkıntısı vardır ya da duraklama olmuştur bu aralar çünkü gençlik dönemi. Onu yargılamamaya çalışın derim.Çünkü hiç sevmiyolar zaten kimse sevmez.Yapıyosunuz diye de söylemiyorum belki siz yargılamıyosunuzdur bilemem.Ama arkadaş olmaya çalışın onun sevdiği şeyleri keşfetmeye çalışın aklıma bunlar geliyo belki faydası olur.Ama geçer bu dönem üzülmeyin.

külkedisi

Daimi Üye
Tepki
392
zeynocum aynı şekilde benim kızmda 17 yaşında kardeşide 9 yaşında.Benle kızımda çok konuşmaz üzerine gitme canım.Arada onun sevdiği şeyleri yapıp sana yaklaşmasına çalış.Arada bir öp o istemesede birde şu sözü çok kullan kızına karşı ben sana güveniyorum.Benim kızımda fazla benle konuşmaz ama üzerine gitmiyorum.Biz psikoloğa gitmiştik psikolog bu yaşlarda kendilerine fazla güvendiklerini söylemşti.Zeynocum biliyorum zor bir durum buradan konuşmak kolay ben kzımı bir anlatsam.Haline şükrederdin.Bana yapmadığı eziyet yok ama yinede sık sık sevdiğimi söylerim.Bu yaş en tehlikeli yaş arkadaşları kimler araştır çaktırmadan
eve gelmelerini iste davet et.

OP
Z
Tepki
55
külkedisi ilginiz için tşk ederim bana çok iyi moral verdin canım inş geçicidir bu durumdurtabiki ewe geliş gidişlerini takip ediyorum çok tşk görüşmek üzere kib by

külkedisi

Daimi Üye
Tepki
392
zeynocum bu konuda birbirimize destek olabiliriz.Elimden geleni yapmaya hazırım.Fikir alışverişi yapabiliriz.

OP
Z
Tepki
55
tşk canım rehberlikle görüştüm bana soru cevap şeklinde sorular sormayın dedi bunlar onun en nefret ettigi şeylerdendir diye söledi bazı çocuklar annelerine yakın olmazmış yakın birinden destek alın dedi hayırlı cumalar olsun byy

OP
Z
Tepki
55
ve kızım 18 yaşında hata üstüne hatalar yapıyo tepkiyle yaklaşıyosun senden uzaklaşıyo yakın davranıyosun kullanıyo ne yapmalı bilmemki babayla ayrı dünyanın insanı oldular bide sigara alışkanlıgı çıktı ne zor şeymiş kız büyütmek biz böle deildik arkadaşlar yazın lütfen fikirlerinize ihtiyacım var dün tv de 18 yaş hata kabul etmez sölersen bir adım yaklaşır fakat 2 adım uzaklaşır diyo yay gibi olurlar diyo -yardim

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ahhh ahh en zor yaşlarda valla ben 15le 18 yaş arası evde sadece odama geçip otururdum kulağımda müzik elimde telefon dediğin gibi o yaşlarda insan ailesini iyiyse kullanır kötü yaklaşırsan kaçar bence o yaşlarını atlatmasını beklemekten başka çare yok ne yapsan seni dinlemicektir hata yapmasını engellemeye çalışmalısın sadece fazla boş bırakma derim ablacım

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım öncelikle merhaba,

Allah yardımcın olsun. Bu zamanda kız erkek farketmez çocuk yetiştirmek zor. Ben henüz anne olamadım; ama en çok bundan korkuyorum işte.

Anne-baba olarak çok iyi yetiştirsen de okul ve arkadaş çevresi bozabiliyor.

Kendi 18 yaşımdan yola çıkıyorum. Ben de çok asi bir kızdım.:eek:lmaz: Anne ve babamla aramızda sürekli bir çatışma ve kavga olurdu. Böylelikle uzaklaşırdım onlardan; ama zamanla herşey yerine oturmaya başladı. Çünkü yaşadıkça ve gördükçe büyüyorsun. Düşe kalka...

Umarım senin kızında hiçbir yara almadan bu dönemleri atlatır.:gulcicek:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
arkadaş çevresi de çok önemli tabi onlarla tanış arkadaşımda kalıcam ders çalışıcam filan diyip evden çıkıp başka yerlere gidebilir bunu engellemenin tek yolu bence arkadaşlarının aileleriyle tanışmak ve işbirliği yapmak onlara çaktırmadan haberleşebilirsiniz hiç karışmıyomuş gibi yapıp dertlerini arkadaş gibi dinleyin ama çaktırmadan takip edin

OP
Z
Tepki
55
ilknurcum bnde öle yapıyorum bi erkek arkadaşı çıktı ortaya oda kendi gibi ögrenci ne verebilirki kendine daha henüz yolun başındalar aşkmış sevgiymiş ne olabilirki babasıda duydu bunu ewde kıyamet koptu öle böle derken ayırdık ewde bize şimdi zıt oldu babanın oldugu yere gelmiyo :eek:lmaz: aile parçalanıyo bu durumda gelmesine yakın babasının yatıyo babada bana soruyo anlattım ya 1 haftadırda sigara çıktı ortaya inanki ne yapacagımı şaşırdım ortalık çok kötü güvenemiyosun hiç kimseye ark ewe alıyom ortalıgı karıştırmak için erkek arkisinden laf taşıyolar kime güveniyim bn ilginiz için tşk ederim görüşmek üzere

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ablacım,

Keşke erkek arkadaşıyla ayırmak gibi birşey yapmasaydınız. Size de hak veriyorum; ama o yaşlar asi yaşlar. Anlamazlar ki:eek:lmaz:

Benim de vardı bir erkek arkadaşım, annemler beğenmezdi, istemezdi. O zaman ki akıl işte evleneceğiz:D Zaman geçti ben bitirdim:) Deli çağlar tam. Allah kolaylık versin ablacım.:gulcicek:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
çok yanlış bişey yapmışşınız insna bu yaşlarda aşk çok önemli geir ama siz ayırmasanızda o zaten ayrılacaktır böyle yaparak o kişiye daha da bağlanmasını sağlamaktan başka bişey yapmış olmadınız bana göre çok normal aslında sevgilisinin olması ne kadar yanlışta olsa siz kızınıza sağlam temeller atabildiyseniz o sınırlarını koruyacaktır diye düşünüyorum çok fazla müdahele etmeden zaman bırakın bu arada büyük ihtimal kızınız o çocukla hala götüşüyordur ben olsam daha çok görüşürdüm gizli gizli

OP
Z
Tepki
55
arina bitirmek zorundaydık fesboka resimlerini koymuş oglan kullanıyo ya resmen dersaneye gidiyorum diye ewden çıkıyo başka yere seven insan kıyamaz okuyolar gelecegini düşünür kabul edilecek durum deil yani aldık dersaneden bni okuldanda alın diyo bizimki

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar