Kediler neden kavga eder?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
1001resimkedininozlemgit.jpg

hayvan sahiplerinin en çok karşılaştığı problemlerden biride aynı evde veya bahçede besledikleri kedilerin geçinememesidir. bazı durumlarda kedilerin arası sadece soğuktur , birbirlerini umursamazlar , bazen birbirlerine tıslayabilirler. bazı kediler ise bunu kavga etmeye kadar götürürler. aslında bu davranış biçimlerinin hepsi normaldir. evde,bahçede kendi krallığını ilan etmiş olan kedinin bunu başka kedilerle paylaşmak istememesi çok doğal , yada sadece kedilerin kişilikleri birbirine uymuyordur. yaşlı ve sakin bir kedi genç ve oyuncu bir kedide anlaşamayacaktır. araştırmalar , zamanla kedilerin göreceli bir barış içinde yaşamaya başladıklarını göstermiştir. hatta bazen kediler birbirine çok da yakınlaşabilir. ara sıra kavga etseler yada birbirlerine tıslasalar da aynı odada , bahçede ,rahatça yiyor , uyuyor , ve yalanıyorsa kedileriniz yıllarca bir arada yaşayabilir demektir. ama kavgalar ciddileşirse kedilerinizi bir davranış bilimci veteriner hekime götürmenizde fayda vardır.

alıntı.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Ama ben cok mulayım bırıyım sefgülümü yan gozle beken olmazsa kavga etmem kı :sigara:

Ama herkez de yan gozle bakıyo gıbı gelıyo bana :kizdim:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar