Kaynanalık Nasıl Yapılır?

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
evet kızlar bende kaynanadan çok çektim neyse allah rahmet etsin
yolladık gitti ama bana ders oldu ahdım var ben gelinlerime
eziyet etmiyeceğim inşallahhh rabbim sabrını verir inşallahhhh:)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
burada yazılanların arkadaşlarımın bütün yazdıklarını okudumda geneli hep kayınvalidelerinin iyiliğinden anne gibi sıcak davranmalarından bahsetmiş malesef ben sizler kadar şanslı olamadım arkadaşlar içimi bir nebzede olsa burda dökeyim 18 yaşıma yeni girdiğim zamandı babam talabelik yıllarında abisinin onun üzerinde çok emeği olduğunu düşündüğünden abisi beni oğluna çok istedi kendi adamımızdır doğu kökenli olduğumuz için akaraba evlilikleri zaten normal karşılanıyo yani öz amcamın oğluna beni istediler ve sevgili babamın baskısı annemin zaten yıllardır vur başına al ekmeği bastırıkmış ezilmiş bir kadın düşünün neyse lafın kısası zorla eşime verdiler eşim ve diğer kardeşleride annelerinin çok diktatör dediğim dedik tabiri caizse hanım ağa gibi bir kadın olmasından dolayı hapsi pasif kocasıda dahil böyle yetişmişler aman ALLAHIM bir piyango oda bana vurmuş size ettiği zulümleri iftiraları kıskançlıklarını anlatsam bir detaylı ya bu ne sabırdı dersiniz ama ne yazıkki sabır taşıda çatladı 20 yaşımda 450 şekerle komada yattım babam beni gelip neredeyse cest gibi görünce yer oturdu ağladı kaynana yada kayınvalide ismi ne olursa olsun hayatımın baharında kendi öz ailem tarafından böyle bir hayata itildim soracak olursanız şimdi çok şükür evlerimiz ayrıldı herkes hayatından memnun ama benim sağlığım gençliğim hayallerim okulumdan alıp zorla evlendirilmem herşeyi düşünüyorumda babamı bu yüzden hiç affetmeyeceğim eşim özünde gerçekten çok iyi sırf onu bu yüzden seveye zorladım kendimi onun tek büyük hatası annesinin gerçekten bizlere ettiği zulmün farkında olupta sesini çıkaramaması sırf bu yüzden ona çok kızgınım sonuçta 3 tane çok şükürki son iki çocuğumda kontrol altında dünyaya geldi bir sağlık problemi olmadı şükür bir tek elimde yavrularım var beni hayata bağlayan bir tek onlar o yüzden benim için kaynana yada kayınvalide hiçbir şey farketmiyor o insan demeye bin şahit varlık güya hacı namazında niyazında o dünyada iki elim yakasında olacak çok yazdım kusuruma bakmayın başınızı ağrıttım döktüm içimi sevgiler

Çok üzüldüm,insanlar bu dünyada kötülük yaparken diğer tarafta nasıl hesap vericeklerini düşünmüyolar mı acaba?

Nasıl başlarını yastığa rahat koyuyolar.

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
SUZAN canım az çekmemişsin herşeyden önemlisi sağlığından olmuşsun ne desen haklısın.

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Ama buna rağmen şükret ki çocukların sağlam, benim annem babam amca çocukları ne yazık ki 2 kardeşim özürlü.

suzan_78

Daimi Üye
Tepki
721
sağolun arkadaşlar ne yapalım buda benim bu dünyadaki imtihanımmış işte p@g arkadaşım çok üzüldüm gerçekten kader bana belki çocuklarım yüzünden bir şans verdi hayatta çok şanssız bir insanım ama çocuklarım çok şükür ne akraba evliliği nede diyabetimden dolayı bir rahatsızlıkla karşılaşmadılar ALLAH kardeşlerinizede şifalar versin çok geçmiş olsun ne derece zor olduğunu tahmin edebiliyorum ALLAH yardımcınız olsun

defne

Aktif Üye
Tepki
108
Kayınvalideyle ne kadar iyi anlaşsanda imkansız kendi annen gibi olmaz,olamaz.Araya mesafeni koyacaksın baştan,yüz göz olmayacak,saygı sevgi içinde geçinip gideceksiniz.

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
bende katılmıyorum benim kayınvalidem o kadar iyi ki allaha şükür şimdiye kadar bişey yaşamadık bndan sonrada yaşamayalım...
kıyamam onlara
aralar sorarlar bi isteyn varmı ne zaamn gelceksin ne istersin..inşallah kimse değişmez

defne

Aktif Üye
Tepki
108
Benimde bir sorunum yok,her gün telefonlaşırız ama annem gibi olamaz,onun yerinede koyamam.Herkesin yeri farklı :panter:

duru_su

Aktif Üye
Tepki
198
Benim kayınvalidem çok iyidir severim beni hep arar sağolsun hep destek olur ama nişanlım bazen benim yanıma gelmek istediğinde hayır gitmeyeceksin diyor. belkide oğlu askerde ve 1 senedir görmüyo diye böyle yaptı. birde nişanlım yakışıyoruz değilmi anne dediğinde bilmiyorum dedi bir kere. oğlu yanındayken beni gözü hiç görmüyor. halbuki benim annem nişanlımı benimle eşit tutuyor hatta hep onu savunuyor. kayınvalidem bizim hakkımızda dedikodu yapanları konuşturmuyor beni sevdiğini çok belli ediyor bunu biliyorum. ama bazen benmi kuruntu yapıyorum bilemiyorum kızlar. o kadarda olur diyorum bazen ve es geçiyorum.yani genelde çok iyi bir kadın:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Benim kayınvalidem çok iyidir severim beni hep arar sağolsun hep destek olur ama nişanlım bazen benim yanıma gelmek istediğinde hayır gitmeyeceksin diyor. belkide oğlu askerde ve 1 senedir görmüyo diye böyle yaptı. birde nişanlım yakışıyoruz değilmi anne dediğinde bilmiyorum dedi bir kere. oğlu yanındayken beni gözü hiç görmüyor. halbuki benim annem nişanlımı benimle eşit tutuyor hatta hep onu savunuyor. kayınvalidem bizim hakkımızda dedikodu yapanları konuşturmuyor beni sevdiğini çok belli ediyor bunu biliyorum. ama bazen benmi kuruntu yapıyorum bilemiyorum kızlar. o kadarda olur diyorum bazen ve es geçiyorum.yani genelde çok iyi bir kadın:)

zaten kayınvalideler genelde oğullarını tutar sana karşı oğlunu doldurmasın da gerisini boşverrr fazla da yüz göz olma derim

duru_su

Aktif Üye
Tepki
198
Yok zaten uzağız canım. ben samimi davrandım hep ama dediğin gibi yapıcam kesinlikle.annesi doğuda oturuyo ve nişanlım şimdiye kadar istanbulda oturmak istiyordu birden bire kararını değiştirip bizde buraya yerleşelim demezmi:dertli:
ama ben istanbulda doğdum büyüdüm asla yapamam oralarda. anneside burda oturun diyince birden oğlunu doldurdu galiba dedim içimden. ama yinede günahını almayayım belki söylememiştir. en güzeli dediğin gibi canım benim:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Yok zaten uzağız canım. ben samimi davrandım hep ama dediğin gibi yapıcam kesinlikle.annesi doğuda oturuyo ve nişanlım şimdiye kadar istanbulda oturmak istiyordu birden bire kararını değiştirip bizde buraya yerleşelim demezmi:dertli:
ama ben istanbulda doğdum büyüdüm asla yapamam oralarda. anneside burda oturun diyince birden oğlunu doldurdu galiba dedim içimden. ama yinede günahını almayayım belki söylememiştir. en güzeli dediğin gibi canım benim:)

hımm çok iyi niyetle yaklaşıyosun belli kesin annesi dedi burda oturun die sakın kabul etme baştan nasıl davranıran öyle gider canım:kayris:

duru_su

Aktif Üye
Tepki
198
Ben ikna ettim nişanlımı. Yani orada ne yaparım ben? eğer gidersem hayatım mahvolur biliyorum. millet ordan buraya geliyor ben oraya yerleşiyorum yok yaaa dedim:bitter: ayrıca ben boşunamı üniversite okudum dedim:) memur olmak istiyorum dedim ona. bu arada çok sağol canım ilgin için:icelim:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar