Kaynanalık Nasıl Yapılır?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Kaynana tabirini oldum olası sevmemişimdir.
Ama artık dilimize o kadar yer etmiş bir cümle oldu ki.
Kayınavalide deyince sanki daha bir hoş geliyor.
Ama kaynana deyincede insan tırsıyor,azıcık olsun bu kelimeden korkuyor değilmi?

Kaynana illaki gelinine eziyet etmek,onu oğlundan kıskanmak,onun huzurunu bozmak demekmidir?.
Yada gelininin yanında olup ona destek verip,onun hem annesi,hemde ona kol kanat germesi gerekirken!!!Onu aşağılayan,iten,kakan bir profil sadece bendemi oluşuyor aceba?

Evet sizce kaynanalık nedir,nasıl olmalıdır,siz kaynanazdan neler öğrendiniz,neler verdiniz,neler aldınız???

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Kaynana tabirini oldum olası sevmemişimdir.
Ama artık dilimize o kadar yer etmiş bir cümle oldu ki.
Kayınavalide deyince sanki daha bir hoş geliyor.
Ama kaynana deyincede insan tırsıyor,azıcık olsun bu kelimeden korkuyor değilmi?

Kaynana illaki gelinine eziyet etmek,onu oğlundan kıskanmak,onun huzurunu bozmak demekmidir?.
Yada gelininin yanında olup ona destek verip,onun hem annesi,hemde ona kol kanat germesi gerekirken!!!Onu aşağılayan,iten,kakan bir profil sadece bendemi oluşuyor aceba?

Evet sizce kaynanalık nedir,nasıl olmalıdır,siz kaynanazdan neler öğrendiniz,neler verdiniz,nler aldınız???

Tek sen yasamıyosun tatlım.Bak ıkı ettık =(

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kayınvalide dediğin benim kayınvalidem(annem) gibi olmalı

onun kadar dört dörtlük bi insan daha tanımadım

hertürlü maddi manevi hep yanımızda oldu,hala da oluyo

aramızda kilometreler olmasına rağmen o bizi hiç yalnız bırakmadı-hmm

Annem bizimle böyle lgilenyo,gerçeten annelik yapıyo ya

Allahta ona bu dünyada ve öbür dünyada dileği neyse onu versin inşaalllah

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben de kaynana lafını hiç sevmem. Hep kayınvalidem diye bahsederim.

Benim kayınvalidem dünya tatlısı. Çok sever, kızı yerine koyar beni.-hmm

Sürekli yardım eder. Hatta Çarşamba yemekli misafirim gelecek o yaşıyla sen yorulma ben yemeklerini yapıp getireceğim misafirler gelmeden benim yaptığımı çakmasınlar dedi.:D

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
ben başlarda k.validemle sorunlar yaşadım yalan yok ama asla yüzgöz olmadık oda bende mesafeli durduk ama şimdi normal geliyor bunlar bana şimdiyse beni hiç kırmaz benim k.validem soguktur mizacı öyle ama ben onu hallediyorum :gul: ve hep derki senin gibi bir kızla oglum evlendiya çok şanslı yüzüme bunu der arkamdan başka diyorsa bilmem :gul:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
herkesin arası kaynanasıyla iyi mi yani şaşırtıcı ama güzel:) valla benimde kaynanamla sorunum yok mesafeliyiz birbirimize ihtiyacım olunca yardım eder bende ona etmeye çalışırım yani problem yok inşallahta olmaz

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
kaynana kayın ana dan geliyor yani kayın büyük demekmiş yani büyük ana şimdi ben kaynana oldum ya artık kaynanamı olurum kayınanamı olurum zaman gösterecek şimdilik herşey çok güzel mutluyum kayınana oldum diye

Mss_42

Daimi Üye
Tepki
608
valla şimdi Allah var...benimkide iyiydir...ufak tefek karışmalar oluyo ama...ben hallediyorum...ona tamam deyip yine kendi bildiğimi yapıyorum...benimde bi oğlum var...bende olucam kaynana....yada ayser ablanın dediği gibi inş. kayınana....:rose:

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
Kaynana illaki gelinine eziyet etmek,onu oğlundan kıskanmak,onun huzurunu bozmak demekmidir?.illaki bu tip olmamak demektir ama malesef günümüzde mevcut diyebilirim benimkide çok kıskanmıştır ne kadar belli etmemiş olsada
hissettirdi yani
ilk evlendiğim zamanlar aaaaaaaa o yemeği yemezdi sen yaptıgında nasıl yiyor
sonra kendisi yapıp getirirdi yesin oğlum diye oğlu yemezdi şayet bende yemezdim çünki
yapamıyordu söyleyin bana bi yeşil merçimek nasıl pişer
lapa gibimi az sulu gibimi?

ben desteğini pek görmedim kösteklediği kararıyla
bir zamanlar o çok sevdiği geliniyle bana laf sokuşturmalarını unutmuş değilim
sandıki benle değerli şımarık gelinim destek olacak ah şimdi ne oldu az bucuk hasta ve kim var yanında oğlundan ayırmaya çalıştıgı
ve fırtınalı günlerimizde seyirçi kalan k.valide benim elimde elime muhtaç bakmamam gerek ama şu yürek el vermiyor
değerli gelini ise yanına uğramıyor uğrasada dedikodu yapmaya

Evet sizce kaynanalık nedir,nasıl olmalıdır,siz kaynanazdan neler öğrendiniz,neler verdiniz,neler aldınız???
bence kaynanalık destek veriçi paylaşımcı ve güler yüzlü arkadaş gibi olmalı
ben kaynanamdan birşey öğrenmedim öğretemedi diyebilirim
sadece öğretmeye çalıştıgı dedikodu laf taşımalık bende bunları kendime örnek almadığım için pek isstenmeyen zıfat halindeyim
kısarım halan daha kendisine bırak şu dedikoduyu insanların arkasından konuşmayı derim
az bucuk ecel döşeğindesin derim
kıldıgın namazlarında kabul olmaz derim ama nirde
o gelini uğradımı yanına allah vere

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
yoruldum az çok bu sorunları geide bıraktın heralde dimi Allah çektiklerinin mükafatını verecektir-hmm

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
hanımlar bende kaynanayım ama ben kaynanalık yapmayı hiç sevmem gelinimle hiç problemim olmadı allah var manevi olarak bana ve kızıma çok detek olur rahatsız olan kızımın her türlü sorunlarını giderir onun doktoruna ilacına hepkendi koşturur bu yönden şanslıyım bana geldiğinde anne sen otur çocuğa bak ben bütün işi yaparım der bazan oturup benimle bir arkadaş gibi konuşur tabii bende yardıma ihtiyacı olduğu zaman yardımımı esirgememcevriye hanım gibi kaynanaları hiç sevmem benim kaynanamda aynen öyleydi çok çektim ben çooooooooooook:rose::rose::rose::rose::rose:

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
hanımlar bende kaynanayım ama ben kaynanalık yapmayı hiç sevmem gelinimle hiç problemim olmadı allah var manevi olarak bana ve kızıma çok detek olur rahatsız olan kızımın her türlü sorunlarını giderir onun doktoruna ilacına hepkendi koşturur bu yönden şanslıyım bana geldiğinde anne sen otur çocuğa bak ben bütün işi yaparım der bazan oturup benimle bir arkadaş gibi konuşur tabii bende yardıma ihtiyacı olduğu zaman yardımımı esirgememcevriye hanım gibi kaynanaları hiç sevmem benim kaynanamda aynen öyleydi çok çektim ben çooooooooooook:rose::rose::rose::rose::rose:

ne güzel bir örnek hep sizin gibi ve kendi annem gibi bir kaynanam olsun isterdim
ama malesef olmadı
ama ben o kaynanalar gibi olmayacam allahın izniyle
inşallah banada mevlam istediğim gibi gelinler verir
ben bikerem somurtmayı sevmem gülerim
gülen gelin versin rabbim bana somurtan değil
ben böyle istiyom ya muhakkak gelinler somurtan çıkar
anneminde hayal ettiği böyleydi ama amaaaaaaaaaaa

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar