Kayınvalidelilerinizden inciler

gülo

Aktif Üye
Tepki
221
EEEEE Hanımlar hep kaynanalardamı kabahat birazda kendinizde arayormuzunuz kusur bu ezelden beri böyle gelmiiş böyle gitmez inşallah ben şimdiki nesile daha iyimser bakıyorum sanki azaldı gibi gelin kaynana davaları çünkü insanlar zor gecim ekonomi şartlardan dolayı gelin kaynana ile kaynana gelin ile ugraşmaya vkti kalmıyor gibii birazda egitim bence yinede ne yapalım sevdigimizin eşimizin anaları onlara saygılı ve vicdanımızla bakalım büyüklerimiz onlar ben kaynana oldum ama damadımla aramız iyi oglumu evlendirmedim evlendiriyim bakcaz ozaman yok ya benden kötü kaynana olmaz

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
EEEEE Hanımlar hep kaynanalardamı kabahat birazda kendinizde arayormuzunuz kusur bu ezelden beri böyle gelmiiş böyle gitmez inşallah ben şimdiki nesile daha iyimser bakıyorum sanki azaldı gibi gelin kaynana davaları çünkü insanlar zor gecim ekonomi şartlardan dolayı gelin kaynana ile kaynana gelin ile ugraşmaya vkti kalmıyor gibii birazda egitim bence yinede ne yapalım sevdigimizin eşimizin anaları onlara saygılı ve vicdanımızla bakalım büyüklerimiz onlar ben kaynana oldum ama damadımla aramız iyi oglumu evlendirmedim evlendiriyim bakcaz ozaman yok ya benden kötü kaynana olmaz

haklısın artık eskisi kadar yok ama bence bunun sebebi farklı şimdiki gelinler susmuyo kolay kolay kendini ezdirmiyo sıkıya gelemiyo bence o yüzden azaldı artık kaynanalar korkuyo gelinden:)

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Evet bende korkarım gelinimden kötü olursam oğlumu kaybederim oğlumun mutsuz olmasına sebep olurum.Hoş seviyorum gelinimi :panter:

OP
yoruldum71

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
ben 13 senedir içlerindeyim hiç kalplerini kırmadım of demedim ne derlerse yaptım ama artık nereye kadar
ayrımcılık yaptıklarında insanın gücüne gidiyor bir gelini ezip diğerini el üstünde tutunca
köle oldum hizmetçi oldum ama hep sanki ben yapmamışım gibi oldum öteki yapmadığı halde yapmış oldu ezdiremezdimde
körükörüne konuşmaları nispetlik yapmaları ve halada devam etmekte
haksızlığa gelemediğimden kötüyüm inçiler yağmakta üstüme aldırış etmiyorum
ama katlanamıyorumda duymazlıktan geliyorum bazı inçilerine herkesin bakalım nereye kadar sen damat kaynanasısızın birde gelin kaynanası olursan inşallah iyi bir insana çatarsın ablaçığım
hep annem gibi bir kaynanam olsun istemişimdir annem diye söylemiyorum yani
cevremde akrabalarımda olanlarıda araya katıyorum ama onlarda tm bi geline düşemeyenlerden rabbim hayırlı insanlara karşılaştırsın

haklısın artık eskisi kadar yok ama bence bunun sebebi farklı şimdiki gelinler susmuyo kolay kolay kendini ezdirmiyo sıkıya gelemiyo bence o yüzden azaldı artık kaynanalar korkuyo gelinden:)
korkutan korkutuyor canısı bi ben korkutamadım kaynanayı
değerli gelinin den korkar emrinden çıkmaz bizim gaygana
olsun rabbime havale ettim hepsini öbür dünyada kozlarımızı paylaşacağız
Evet bende korkarım gelinimden kötü olursam oğlumu kaybederim oğlumun mutsuz olmasına sebep olurum.Hoş seviyorum gelinimi :panter:
hiç korma be ablam güzel geçindikten sonra ne olacak ama
şimdikiler yanaşmıyor yanaştırmıyorlar
ben yanaştımda ne oldu 13 sene mi ziyan ettiler

OP
yoruldum71

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
valla bayram tatilimde kaynişimleydim ekürü olarakta görümcem ama severim kendilerini onlarda bana sevgi yumagı gibiler :eek:hayırdır inşallah

uzak oldugundan dır canım
bakı şimdi bayram arifesi kaynana evini biraz kendi çabasıyla silip süpürmüş neyse
yanına indiğimde temizlik yaptım filan dedi sesimi çıkarmadım hher seferinde ben yapıyordum ya bu sefer elimi sürmedim
neyse kızı tatlı yapmaya geldi geldi diye yanına indim
o sırada samsundaki ablası aradı konuşuyorlar bende mutfaktayım pencereden bakıyorun ve konuşulanları dinliyorum
diyoki ablasına kız annem evini bi temizlemiş görsen bal dök yala o kadar güzel temizlemişki
yanisi bana taşlama sesimi çıkarmadım
tatlısını yapmaya başladı onada karışmadım
çıktım yukarı artık umurumda değiller evime gelip ve dışarıdan yuvamı altüst edenler ılğalamıyor
beni uzak durmayı terçih ediyorum sınırlı olarak

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
yani aynı oturmamak etkidir belkide bence pes ettiler baktılar benim gibi yırtıkla baş edilemez :gul:

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
boşvermeyip dolu verirsem ne olur şimdi boşvermek ayıp olmazmı kıııı hamiş adayıııı de bakem:eller:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar