Kayınvaldem dugunde gelıne ne alınır bılmıyo napmalıyım

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
slm kızlar dugunum olucak yakın zamanda kayınvalidem hıcbısey bılmıyorum dıyorum kınada avuca kucuk altın konur kına öyle yakılır dıyorum aa oylemı bılmem dıyo yorgan dıktırılır ceyızde kayınvalıde gelıne verır dıyorum hıcbısey bılmıyor kız tarafı yapmıyomu onu dıyor bızım yoremızden adetlerımız hep aynı aslında nasıl bılmıyor ki sizce dogrumu sölüyor

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Mine daha önceki konularıda dikkate alınca bence sen eşinin ailesinden hiç bir şekilde beklentiye girme
varsay ki biliyor ama bilmemezlikten geliyor ,ne yapabilirsin ki
bence değer gördüğün miktarda sende değer ver ve hiç bir şekilde beklentiye girme
bu söylediklerim biliyorum çok zor ama yapcak başka şeyde olmuyor bazan:uzulme:

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
benım kayınvalıdemle hıc sorunum yok aksıne cok iyiyiz bızı goren anne kız falan sanıyor hıc tartısmak en ufak bı sogukluk bıle gecmedı aramzda bana senı sevıyorum sevmesem senınle gezmeye gelmem gorusmem falan demıstı bıkeresınde haftada en az 2-3 kere gorusuyoruz carsıya brlkte gdyruz oturmaya cagrıyor annemı benı

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Bu tarz şeyler yörelere göre değişebiliyor onların adetleri nasılmış öğrendin mi?

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
benım kayınvalıdemle hıc sorunum yok aksıne cok iyiyiz bızı goren anne kız falan sanıyor hıc tartısmak en ufak bı sogukluk bıle gecmedı aramzda bana senı sevıyorum sevmesem senınle gezmeye gelmem gorusmem falan demıstı bıkeresınde haftada en az 2-3 kere gorusuyoruz carsıya brlkte gdyruz oturmaya cagrıyor annemı benı

ilginç bir itiraf olmuş aslında
neden böyle bir şey söyler ki insan

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
yoremız aynı aynı kasabanın ınsanıyız dugunlere brlkte gdrz dugunlerde neler yapıldıgını kendı gozumuzle goruyoruz nasıl bılmıyor ki

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
Kayınvalidemle aram çok iyi hıc sorun yasamadım aynı kasabanın ınsanıyız dugunlere brlkte gttık bı kac kez nasıl bılmıyor anlamadım gercekten bılmıyormu ne sorsam hep aa onu kız tarafı yapmıyormuydu falan gbı cevaplarla karsılasıyorum

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
En bilinenler sanırım şöyle kınada kayınvalide gelinin elini açması için altın koyar kınayla beraber elde kalır sararlar (yapmayan yoktur herhalde) kınanın başındaki bayanlara tülbent takılıyordu renk renk öncesinde karşılıklı bohçalar veriliyordu bazı yerlerde kız tarafı erkek tarafına baklava götürüyor ağız tatlılığı olsun diye başka ne vardı ya :dusun:

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
tamam bızdede o sekılde kınada avuca altın konur baklavayı fılan gectım ben kola baglanan esarptan daha bahsedemedım bıle kınayı gelın mı alıyordu bu arada onuda gelın alır dıyo kayınvalıdem testıı kırma var o testıyıde seker dolduruyolar onuda kız tarafı almıyormu demezmi gecen bende kaldım öylece bişey diyemedim

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
hülyacım madem okadar takıp ettın benım yazdıklarımı bı yardım ettede gorumcemle nasıl barışcaz dugune gelmem falan dıyomus ne yaptıysak bu kadar bazen kendı kendıme dusunuyorum acaba kotu olan benmıyım neyı nerde yanls yapıyorum bılmem

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
ben bılmıyorum siz bana söleyın neler yapılır dıyo ama ayıp olmazmı gelın sölermi şunu şunu al dıye ayıp olmazmı

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
hülyacım madem okadar takıp ettın benım yazdıklarımı bı yardım ettede gorumcemle nasıl barışcaz dugune gelmem falan dıyomus ne yaptıysak bu kadar bazen kendı kendıme dusunuyorum acaba kotu olan benmıyım neyı nerde yanls yapıyorum bılmem

şimdiye kadar böyle küsleri barıştırma misyonum olmadı ama :tskler:
baktım zaten arkadaşlar gereken her şeyi yazmışlar ,umarım faydası olur..

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
kayınvalıdem ben bılmıyorum siz bana söleyın neler yapılır dıyo ama ayıp olmazmı gelın sölermi şunu şunu al dıye ayıp olmazmı hülyacım

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Canim bende nişanlıyım ama benim kaynanam allah var yukarda maşallahh benden hevesli kendi düğünü sorunlu geçtiği için benim üzerime nişanlımdan cok düşüyor ve 4 4lük nişan yapmıştı bana eksik yoktu fazla fazlaydı herseyim düğünümde öyle olacak ama ben yurd dısına gideceğim için biz baştan konuştuk herseyi o yuzden sıkıntım olmıcak insallah. Kayınvalidem herseyi bana bıraktı ben ne istersem o olacak rabbim seninkinede akıl versin bence işine gelmiyor :tskler:

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
benımkıde herseyı bana bıraktı sen ne secersen onu alcaz dıyo ama neler alınması konusunda bı bılgısı yokmuş öyle dıyor

OP
Mine88

Mine88

Daimi Üye
Tepki
303
ALINMASI GEREKENLERI ALDI KAYINVALIDEM BİTTER BURDA KONUSMUSUZDA MERAK EDENLER VARSA DIYE YAZAYIM DEDİM CANIM:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar