Kapı

YORGUN

Daimi Üye
Tepki
309
Şimdi çok uzaklardasın sevdiğim adam. Dokunmalarım klavye tuşlarından ibaret. Gözlerim elektronik bir ekranda donup kalıyor. Sesim ankesörlü bir telefonda yankılanıyor. Dudaklarının arasından çıkan nefesi hissedemiyorum. Ellerinin üzerimde bıraktığı elektriklenmeden mahrumum. Beni Konya ovalarına taşıyan vaha gözlerinden şimdi çok uzağım. Umutsuzluk tohumlarını içinden sök at. Yarın sana kaçacak sevgilerim. Bu gece sana seslenecek kalp atışlarım. Sonsuza kadar olmasa da seni seslendirecek dudaklarım. Seni çok seviyorum derken bile titriyor kalbim. Bana darılmandan çok çekiniyor hislerim. Umutsuzluk tohumlarını içinden çıkar at sevdiğim adam. Her sabah, seni benden alıp götüren sokağın başına bakıyorum. Sanki yeni gitmişsin gibi ellerinin sıcaklığı duruyor kapının ahşap kolunda. ‘Hep seni yolcu ettiğim kapı bir gün seni bana getirecek mi?’ düşüncesiyle meşgulken, 7. 65’lik bir tabancayla vuruyor beni yalnızlık. Kanlar içinde yatıyor bütün sevgilerim. Şimdi en mahrem duygularını yaşıyor benimle terk edilişler. Yağmurun çatıyla sevişme seslerini dinliyorum. Elim uzanacak gibi oluyor kapının koluna, her seferinde engel oluyor beni buraya bağlayan köklerim. Ben senin gibi çekip gidemiyorum çok uzaklara. İsrail – Filistin savaşı kadar hem net hem de gizli gidişin. Ne varsın diyebiliyorum ne de yoksun. Sen yoksun diye ben, mermilerini seninle temizleyen seri bir katilin dün akşamki son kurbanıyım. Ölümümün ardından vahşi bir hayvanı boğazlar gibi katlettiler sevda cümlelerimi. Sabahın ilk ışıklarıyla buharlaşıp gidecek bütün beklentilerim. Aslında ben, içimde büyüttüğüm yalnızlık duygularımı anlama diye hep neşeli bir yüz sundum sana. Belki üzüntümü bu yüzden hiç anlayamadı mevsimler. En çetin kışlarda bile üşütmedi beni kapım. Giden yılların ardından yine ben, ilkbaharı seni uğurladığım kapıda karşılıyorum. Bu gece, evet bu gece uyurken seni üstüne çekip uyuyacak düşlerim. Aslında sen zaten beni hiç terk etmedin. Şimdi uyu ve uyandığında beni an. Şimdi yat uyu ve uykunda beni an. En kesif ordularınla beni fethedip gitsen de ben sana mahkum yaşayan bir gönül aşığıyım. Şimdi bütün kapılarımı açtım seni bekliyorum.

ALINTI ..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar